Ze dvou zápasů brali volejbalisté Turnova alespoň jednu výhru
05.10.2015 21:47:47 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov
Jedna prohra a jedna výhra je bilance turnovských volejbalistů z úvodních dvou kol v 1. lize. Zatímco v pátek vyhrál v Turnově přesvědčivě Nymburk, tak v sobotu domácí slavili výhru nad ČZU Praha C, nabytým hráči juniorské a kadetské reprezentace.
TJ Zikuda Turnov - Volleyball Nymburk 0:3 (-20, -20, -28)
V úvodním zápase nové prvoligové sezony zavítali v pátek večer do turnovské haly volejbalisté Nymburka, což znamenalo souboj třetího a čtvrtého týmu loňského ročníku. Hosté přijeli posíleni o benáteckého univerzála Gruse a s exostravským Malínkem na bloku, domácí naopak počítali ztráty, kdy do utkání nemohli zasáhnout Peníška, Chládek a několik dalších hráčů naskočilo do zápasu po zranění a nemocech.
Hosté se představili jako kompaktní celek bez větších slabin a v úvodních dvou setech nedali turnovským žádnou šanci. Domácí se potýkali s velkým množstvím nepřesností a ve všech činnostech za hosty zaostávali. Od třetího setu však přišlo zlepšení v domácích řadách a najednou byli v úzkých hosté. Turnováci si vypracovali náskok 20:15 a zdálo se, že utkání neskončí ve třech sadách. Opak však byl pravdou, hosté ještě zabrali a i díky několika nepřesným rozhodnutím sudího v napínavé koncovce se nemohli diváci v zaplněné turnovské hale radovat z vítězství ve třetím setu. Hráčům Turnova se tak nepodařilo oplatit Nymburku loňskou porážku ze souboje o 3. místo, a sezonu tak zahájili prohrou.
Sestava Turnova: Folprecht, Charousek, Kovář, Konečný, Koláčný, Čermák (L - Vojta). Střídali: Novák, Melich, Šén, Vacík, Bäumelt. Trenér: Šimůnek.
TJ Zikuda Turnov - ČZU Praha C 3:0 (24, 18, 22)
V sobotním utkání 2. kola čekal turnovské hráče další oříšek, a to ambiciózní tým zálohy extraligového týmu ČZU Praha. Hostující tým nabytý hráči juniorské a kadetské reprezentace v 1. kole jednoznačně přehrál pražské MFF, a tak bylo jasné, že domácí čeká těžká práce. Hráči jako Hudák, Mikulenka, Šulc, Kop, Hora a další slibovali velkou kvalitu na straně soupeře, a to se v prvním setu také potvrzovalo. Domácí tahali od úvodu za kratší konec a hosté si po celou první sadu udržovali mírný náskok. To platilo až do stavu 13:21, kdy domácí konečně zlepšili základní činnosti, jakožto podání, blok a hru v poli a skóre se začalo vyrovnávat.
Zvrat přinesl až příchod Folprechta a Šéna, kteří hru oživili. Domácí stáhli až na 23:23, hosté měli setbol, ale po jeho odvrácení Turnováci hned svůj první setbol využili. Hosté po této fatální ztrátě začali druhý set v útlumu a domácí se dostali hned od úvodu do vedení. Poté svůj náskok průběžně navyšovali a druhé dějství s přehledem získali. Otázkou před třetím setem tedy bylo, zda domácí utkání ukončí, nebo si hosté vynutí pokračování. Turnovští však pokračovali ve zlepšeném výkonu z předešlého setu a od úvodu se drželi ve vedení. Hostující mladíci se snažili, ale i přes zlepšený výkon v koncovce se jim nepodařilo přiblížit na méně než tři body, a tak mohli domácí slavit první tři body v nové sezoně.
Sestava Turnova: Novák, Charousek, Kovář, Bäumelt, Konečný, Čermák (L - Vojta). Střídali: Folprecht, Melich, Šén, Vacík, Koláčný. Trenér: Šimůnek.
V příštím kole zajíždí turnovští hráči na palubovku loňského vítěze ČZU Praha B (9. 10. 2015) a v sobotu do západočeských Domažlic na palubovku prvoligového nováčka (10. 10. 2015). V domácí hale se představí po týdenní pauze opět v pátek 23. 10. 2015 proti záloze extraligového Brna (19.30) a 24. 10. 2015 proti nedávnému účastníku extraligy ze Starého Města (16.00).
Další výsledky 1. a 2. kola: Brno B - VK Choceň 3:1 (16, -24, 18, 21), České Budějovice B - Domažlice 3:2 (21, -23, 22, -20, 9), MFF Praha - ČZU Praha C 1:3 (-21, -21, 12, -14), Dobřichovice - ČZU Praha B 3:0 (20, 20, 23), VSK Staré Město - Hradec Králové 3:2 (-20, -22, 23, 15, 12), Brno B - Hradec Králové 3:0 (20, 17, 19), České Budějovice B - ČZU Praha B 3:1 (-25, 19, 21, 23), MFF Praha - CS Nymburk 0:3 (-26, -28, -20), Dobřichovice - Domažlice 3:0 (22, 19, 19), VSK Staré Město - VK Choceň 2:3 (21, -21, -19, 22, -13).
Tabulka po 2. kole:
| 1. | TJ Sokol Dobřichovice | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6:0 | 150:123 | 6 | ||
| 2. | Centrum sportu Nymburk | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6:0 | 163:142 | 6 | ||
| 3. | SG LD BRNO | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6:1 | 174:137 | 6 | ||
| 4. | VK EGE České Budějovice B | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6:3 | 208:192 | 5 | ||
| 5. | VSK Hardman Staré Město | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 5:5 | 210:208 | 3 | ||
| 6. | TJ Zikuda Turnov | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3:3 | 144:144 | 3 | ||
| 7. | Volley Team ČZU Praha C | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3:4 | 151:157 | 3 | ||
| 8. | Volejbalový klub Choceň | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4:5 | 189:202 | 2 | ||
| 9. | Volejbal Domažlice | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2:6 | 162:183 | 1 | ||
| 10. | TJ Slavia Hradec Králové | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2:6 | 156:182 | 1 | ||
| 11. | VŠSK MFF Praha | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1:6 | 155:170 | 0 | ||
| 12. | Volley Team ČZU Praha B | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1:6 | 153:175 | 0 |
Související články:
Volejbalisté TJ Zikuda Turnov vstupují do druhé sezony v 1. lize
Volejbalisté Turnova postoupili v poháru a přivítají extraligové Ústí
Navázat na superúspěšnou sezonu bude těžké, přiznává trenér TJ Turnov
Turnov v duelu o bronz podlehl Nymburku, přesto slaví historickou sezonu + odkazy na všechny články ze sezony
Více článků z volejbalu najdete v rubrice SPORT - Volejbal
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Nejnovější články
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince
Nejčtenější články
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.