Turnov v duelu o bronz podlehl Nymburku, přesto slaví historickou sezonu

16.03.2015 19:30:21 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V páteční podvečer nastoupili turnovští volejbalisté na nymburské palubovce v souboji o konečné třetí místo 1. ligy. Turnováci bohužel opět postrádali Konečného, Hýbla a Lukavce, domácí měli v sestavě naopak i extraligové posily z Benátek Sobka a Schweinera.

Volleyball Nymburk - TJ Zikuda Turnov 3:0 (19, 23, 18)

Nymburští vstoupili do utkání lépe a od úvodu prvního setu si vytvořili několikabodový náskok, který po celý set udržovali a první sadu s přehledem získali. Do druhé sady vstoupili lépe Turnovští, vytvořili si několikabodový náskok, ale v rozletu je zastavilo několik nepřesných výroků rozhodčích, díky kterým vypadli z tempa a ztratili vedení. Z pocitu křivdy se však hostující hráči dokázali brzy oklepat a podařilo se jim opět dostat do mírného vedení. V úplné koncovce však opět přišly dva jednoznačně otočené výroky rozhodčích ve prospěch domácích a i druhá sada byla ztracena. To Turnováky jakoby zlomilo a celý třetí set pouze dotahovali vedení domácích. Nymburk si svůj náskok s přehledem hlídal, a tak bylo o vítězi zápasu a držiteli bronzové pozice rozhodnuto.

„Pochvalu za dobrý výkon zaslouží Melich s Koláčným, kteří zahráli jedny se svých nejlepších utkání v této sezóně, ale ani to nám bohužel na vítězství nestačilo," hodnotil zápas trenér Jan Šimůnek.

Sestava Turnova: Novák, Charousek, Vacík, Šén, Melich, Čermák (L - Vojta). Střídali: Kovář, Folprecht, Koláčný, Peníška. Trenér: Šimůnek.

Turnovští volejbalisté tak skončili ve své premiérové sezóně v 1. lize na skvělém čtvrtém místě, což je vynikajícím úspěchem celého týmu.

Výsledky finálové série: ČZU Praha B - České Budějovice 3:0 (23, 20, 24), 3:1 (23, 17, -18, 20). Sérii rozhodne třetí zápas. Do 2. ligy sestupuje ze 12. místa Slavia Hradec Králové.