Ženy TJ Turnov jsou vítězkami 2. ligy!

21.04.2018 20:03:28 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovský tým florbalistek se stal s předstihem vítězem druhé ligy a zasloužil se o historicky první ligový titul v dospělé kategorii dívčí složky florbalového oddílu TJ Turnov. Svěřenkyně hrající trenérky Marcely Urbanové tak navázaly na předchozí úspěchy dorostenek a juniorek a po nedělních výhrách nad libereckou Slavii a Teplicemi mohou slavit, kromě titulu, také postup do 1. ligy žen.

USK Slavie Liberec - TJ Turnov 1:10 (0:3, 1:1, 0:6)

Už od začátku bylo jasné, že Turnovačky nechtějí odjíždět bez bodů. V čase 0:24 předvedla parádní akci Bajerová s Mullerovou a síť v brance soupeřek se poprvé rozvlnila. A rozhodně ne naposledy. O pár minut později přidala Horáková po přihrávce od Bittnerové další branku. Na to soupeřky marně hledaly reakci. Naopak Turnov přidal po parádní akci Kultové s Horákovou další gól. První třetina tedy skončila za stavu 3:0 pro Turnov.

Ve druhé třetině nahrála v čase 0:48 Bajerová přesně Koťátkové, která neminula. Na tento gól reagovaly soupeřky až po několika minutách první vstřelenou brankou. Přestože se oba týmy snažily navýšit skóre, v této třetině již diváci další branky neviděli.

V ní už Turnov naplno ukázal svoji sílu a bojovnost. V prvních vteřinách přidala gól dvojice Urbanová s Pekařovou a rozjela parádní jízdu turnovských hráček. Úspěšně zakončené akce přidaly také Bajerová s Veselou, Horáková s Mullerovou, Bajerová s Bittnerovou a později Bajerová s Urbanovou. Branka soupeřek se pod nátlakem holek z Turnova doslova třásla a v čase 12:52 přidala Bajerová (bez asistence) ještě poslední „třešničku na dortu." Na tabuli svítíilo skóre 10:1 a holkám je jasné, že tato výhra není jenom výhra zápasu. Právě touto výhrou přepsaly dějiny klubu a vyhrály 2. ligu!!!

TJ Turnov - Florbal Teplice 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)

Přestože by Turnov již mohl polevit, vstoupil do druhého zápasu velice aktivně. Soupeřky z Teplic turnovská děvačata na palubovce ještě nepotkaly. Oba týmy od začátku předváděly velice pěknou hru a akce se střídaly na obou stranách. Dlouhé minuty se čekalo na vstřelenou branku a na obou stranách byla znát mírná nervozita, která se projevovala v tvrdosti hry. V čase 11:38 došlo k úniku Mullerové, která bezchybnou střelou otevřela skóre. Šest vteřin před koncem první třetiny Turnov po akci Bajerové s Kultovou dokonce zvýšila na 2:0.

Druhá třetina byla opět bohatá na akce útočníků, zákroky obránců a perfektní práci brankářů. Pro Turnov bohužel bez branky. Naopak soupeřky se radovaly z jedné povedené střely.

Poslední třetinu si Turnov nenechal gólově sebrat a přidala další tři branky. O ty se postupně postaraly Mullerová, Bittnerová a Bajerová. Na jejich přesné střely už soupeřky reagují pouze jednou brankou a je jasné, že i toto utkání bude patřit Turnovu. Konečný výsledek 5:2 pro Turnovačky jen potvrzuje, že holky právem velí čelu tabulky.

Hráčky Turnova si po dvou výhrách vybudovaly na čele tabulky již jedenáctibodový náskok na druhý Frýdlant a protože do konce soutěže zbývá odehrát dvě utkání, stal Turnov s předstihem vítězem 2. ligy žen pro sezonu 2017/18.