Turnovské florbalistky slaví titul, baráž mužů rozhodne páté utkání

20.04.2018 16:50:39 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Baráž Národní ligy florbalistů pokračovala za stavu 1:1 v sobotu v Turnově a o den později v Praze. Dva zcela odlišné turnovské výkony rozhodly o tom, že o Národní ligu se bude hrát v pátém rozhodujícím zápase v neděli 22. dubna v Turnově. Naopak turnovské ženy si v předstihu zajistily ligový titul a možnost postupu do 1. ligy, kterým korunovaly své celosezonní kralování v soutěži.

Nabitý program pak měly také další turnovské týmy, s letošní sezonou se loučili junioři, starší žáci i elévové. Tečku za ligovou sezónou 2017/18 udělaly také dorostenky, mladší žákyně a elévky.

Národní liga

TJ Turnov - FbK Olymp Praha 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)

Po týdnu se za stavu 1:1 na zápasy celá série baráže Národní ligy vrátila zpět do Turnova. Vítěz třetího utkání se již mohl výrazně přiblížit branám Národní ligy a Turnov k tomu mohl využít domácího prostředí. V baráži však dosud vyhrávali pouze hostující týmy a toto pravidlo platilo i nyní. Domácí chtěli až přes příliš utkání brzy rozhodnout, hosté naopak hráli s klidnou hlavou a dokázali potrestat všechny turnovské chyby. Olympu navíc hrála do karet častá vyloučení domácích a jejich špatná koncovka, která trápila turnovské střelce i v jasných gólových příležitostech. Hosté si tak z Turnova odvezli druhý bod v sérii za vítězství 7:2 a o den později již mohli v Praze sérii ukončit.

Hodnocení trenéra domácích: „Nejhorší utkání v poslední době, my jsme selhali ve všech herních činnostech. Naivní rozehrávka, špatná týmová spolupráce a neplnění taktiky, k tomu musíme přičíst tragické zakončení a náš špatný výsledek je na světe. Dostali jsme se do situace, kdy musíme další zápas vyhrát. Věřím, že zítra k utkání nastoupí úplně jiní družstvo."

Komentář trenéra hostů: „Dobře jsme vstoupili do utkání, nejvíce nás dnes mrzí neproměňovaní šancí, děkujeme soupeři a divákům za zápas a těšíme se na další zápas."

Branky: 18. Vitásek, 26. Palatínus - 14. Dušek, 19. Štifter, 25. Štifter, 28. Štifter, 55. Štifter, 56. Lipus. Rozhodčí: D. Bezucha - M. Bezucha; vyloučení: 4 + Jan Havlín 5:1; využití: 0:0. Diváků: 55. Zásahy brankářů: Švec 37 - Hejtík 27.

FbK Olymp Praha - TJ Turnov 5:6 (2:2, 0:1, 3:3)

Ve čtvrtém utkání baráže již měli turnovští florbalisté nůž na krku a pro setrvání v Národní lize museli bezpodmínečně vyhrát. K tomuto nelehkému cíli je již v páté minutě nasměroval Sekyra. Následně se Olympu podařilo dvěma góly skóre otočit, ovšem Vojtěch Rondoš si přesnou tečí Matěchovi střely připravil rychlou odpověď. Turnov pak mohl jít do vedení v dvojnásobné početní výhodě, tak však i přes řadu šancí zůstala nevyužitá a první třetina tak skončila smírným výsledkem 2:2. Druhé třetině kralovali oba brankáři, tomu turnovskému ve 28. minutě musela pomoci tyčka, případně mu pomohla nepřesná zakončení o něco aktivnějších domácích. V polovině utkání si musel Olymp při hašení nebezpečné situace pomoci faulem a nařízené trestné střílení proměnil kapitán Matěcha. Jeho tým pak mohl v závěru druhé třetiny přidat čtvrtou branku, ale dobře zahraná přesilovka skončila pouze výbornými zákroky domácího brankáře. Hosté si tak po dvou třetinách drželi jednobrankový náskok 3:2.

Závěrečné dějství přineslo pražským divákům velké drama a gólovou přetahovanou. Aktivní domácí se dočkali vyrovnání ve 47. minutě, rovněž z trestného střílení. V pokračující přesilovce si však hned za pár sekund vzali turnovští vedení zpět na svoji stranu, když se přesně trefil Sekyra. Skóre 3:4 ani tentokrát dlouho nevydrželo a v čase 47:23 bylo znovu srovnáno. V závěru třetí třetiny byli více vidět hráči Turnova, kteří se snažili utkání rozhodnout ve svůj prospěch. K tomu je v 53. minutě přiblížil zkompletovaným hattrickem Pavel Sekyra. Radost z vedení však jeho týmu vydržela jen necelé dvě minuty a domácí se po nechytatelné ráně znovu dočkali vyrovnání. V závěru střetnutí se už oba týmy pomalu chystaly na prodloužení, když byl v čase 59:36 vyloučen jeden z domácích hráčů. S nabídnutou početní výhodou si Turnov tentokrát věděl rady a dvě sekundy před koncem se ze své pozice trefil Vitásek, který tak v poslední chvíli rozhodl o důležitém vítězství zelenočerných v poměru 5:6. Baráž se tak za stavu 2:2 přesune k rozhodujícímu utkání zpět do Turnova.

Komentář trenéra hostů Markse: „Děkujeme za utkání a těšíme se na pátý zápas."

Komentář trenéra domácích Piecha: „Vyrovnaný zápas, který rozhodla smůla těsně před koncem. Rozhodnout budeme muset v příštím zápase. Díky fanouškům za podporu."

Liga starších žáků

Turnaj Most (sobota 14. dubna): TJ Turnov - SCC Semily 2:4, TJ Turnov - FBC Vipers Most 7:0, TJ Lokomotiva Louny - TJ Turnov 3:1.

1. liga dorostenek

Turnaj Česká Lípa (sobota 14. dubna): TJ Turnov - Florbal Chomutov 2:4, FBC Česká Lípa - TJ Turnov 2:8

Liga mladších žákyň

Turnaj Turnov (sobota 14. dubna): FBC Liberec Chrastava - TJ Turnov 9:1, TJ Turnov - FBC Wings Most 2:8, FBC Česká Lípa - TJ Turnov 5:4.

2. liga juniorů

Turnaj Jirkov (neděle 15. dubna): Semilsko TJ Turnov - Florbal Ústí B 3:12, Florbal Jirkov - Semilsko TJ Turnov 6:5.

Ženy TJ Turnov jsou vítězkami 2. ligy! 2. liga žen

Turnaj Krupka (neděle 15. dubna): USK Slavie Liberec - TJ Turnov 1:10, TJ Turnov - Florbal Teplice 5:2. Podrobnosti v samostatném článku

Liga elévů

K poslednímu ligovému turnaji letošní sezóny se mladí turnovští florbalisté vydali v neděli do Liberce a loučení se sezonou to v jejich podání bylo úspěšné. V zápasech s Panthers Liberec, Sokolem Koberovy a Českou Lípou byli vždy vyrovnanými soupeři a na hřišti dokázali předvádět všechny trénované dovednosti. Výborně zachytal také brankář, takže po jedné výhře a dvou jednobrankových porážkách mohli elévové odjíždět z Liberce spokojení a natěšení na další tréninky a zápasy. Poděkování patří všem rodičům za pomoc s dopravou a podporu nejen na tomto turnaji, ale také během celé sezony.

Liga elévek

Turnaj Turnov (neděle 15. dubna): FBC Česká Lípa - TJ Turnov 5:8, SK Bivojky Litvínov - TJ Turnov 5:7, TJ Turnov - TUR 9:5, TUR - SK Bivojky Litvínov 2:4, FBC Česká Lípa - TUR 4:4.