Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 1

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

20.03.2023
Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

 

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

19.03.2023
Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

 

Kraj opět podpoří regionální výrobce, rozdělí mezi ně téměř milion a půl

14.03.2023
Regionální řemeslníky a jejich rukodělnou výrobu podporuje dlouhodobě a systematicky Liberecký kraj. Ze svého dotačního fondu na tyto účely v letošním roce uvolní jeden milion a čtyři sta tisíc korun. Zájemci mohou žádat o dotaci od 1. do 17. dubna. „Program je zaměřený na podporu regionálních produktů, místní výroby a místních obchodních spotřebitelských vztahů, dále na osvětu a informovanost o významu a kvalitě místních potravin, výrobků a služeb. Jeho cílem je podpořit nejen jejich dostupnost na trhu, ale také zvýšit o nich povědomí," prohlásil Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

 

Kvůli zhoršení počasí bude uzavřena komunikace I/10 pro náklaďáky

10.03.2023
Z důvodu předpokládaného výrazného zhoršení klimatických podmínek bude správcem komunikace uzavřena silnice číslo I/10 od Tanvaldu na Harrachov a dále pak v úseku k hraničnímu přechodu s Polskou republikou. K uzavírce komunikace pro nákladní vozidla dojde úderem půlnoci, tedy od soboty 11. 3. 2023 od 0:00 do 11. 3. 2023 do 23:59. Ostatním motoristům doporučují, aby zde při řízení vozidla dbali zvýšené opatrnosti.

 

O oblíbenou knihu lze hlasovat na internetu. Dejte hlas té své

07.03.2023
Velký zájem provází letos soutěž Kniha roku Libereckého kraje; autoři a nakladatelé nominovali celkem šestačtyřicet publikací. Hodnotit je bude odborná porota. Na internetu lze zároveň hlasovat v kategorii Cena čtenářů. „Soutěž Kniha roku Libereckého kraje sice už vstoupila do povědomí řady lidí, ale stále je na čem pracovat. Naše ambice je, aby do ní autoři či nakladatelé hlásili všechny knihy, které v kraji vychází. I když neuspějí, mají tak prostřednictvím soutěže šanci dostat se do povědomí lidí. Hlasování o Cenu čtenářů je jedna z cest, jak se o knihách lidé dozvědí," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Předchozí článek o soutěži

 

Zdeněk Hák povypráví o výstupu na Chumbu

06.03.2023
V kulturním domě v Rokytnici nad Jizerou se ve čtvrtek 9. března od 18 hodin uskuteční přednáška Zdeňka Háka nazvaná Prvovýstup na Chumbu.

 

Turnovští hokejisté jsou po roce ve finále, v play off smetli Českou Lípu

03.03.2023
Turnov v co nejkratší možné době za tři zápasy ukončil sérii s Českou Lípou a po roce postoupil opět do finále krajské hokejové ligy mužů Libereckého kraje. Finálová série s vítězem základní části Jičínem začíná v pátek 10. 3. od 18.30 v Jičíně a pokračuje v neděli 12. 3. od 17.15 v Turnově. Více podrobností

 

Infostředisko na jablonecké radnici bude mít 16. března omezený provoz

03.03.2023
Informační středisko Magistrátu města Jablonec nad Nisou v přízemí radnice na Mírovém náměstí bude mít ve čtvrtek 16. března omezený provoz. Otevřené bude v tento den pouze od 12.30 do 15 hodin. V době od 8 do 11.30 bude možné využívat služeb ověřování a CZECH POINT v přízemí druhé budovy úřadu v ulici Komenského 8. Podatelna bude v provozu bez omezení, vstup do ní je přes radniční vestibul a nachází se v blízkosti oběžného výtahu.

 

Z Programu vodohospodářských akcí letos rozdělí kraj 18 milionů korun

28.02.2023
Krajští radní na svém jednání vyhlásili program vodohospodářských akcí v rámci Fondu ochrany vod Libereckého kraje. Letos je v něm připraveno 18 milionů korun. Žádosti je možné posílat od 3. do 21. dubna letošního roku. Peníze použijí vybrané obce například na vybudování kanalizace, prodloužení vodovodních řadů či na stavbu zcela nových vodovodů. „Prostřednictvím Fondu ochrany vod, Programu vodohospodářských akcí 2023, chce Liberecký kraj jako každoročně podpořit projekty malých obcí do 4000 obyvatel, pro které znamená budování vodohospodářské infrastruktury velkou finanční zátěž. Projekty musí být v souladu s Plánem rozvoje vodovodů a kanalizací Libereckého kraje," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

 

Silnice I/10 od Tanvaldu k hraničcím opět uzavřená pro nákladní vozidla!

26.02.2023
Od soboty 25. února 6.00 uzavřel pro nákladní vozidla správce komunikace kvůli aktuálnímu počasí doprovázenému hustým sněžením a ochlazením silnici číslo I/10 od Tanvaldu na Harrachov a dále úsek silnice vedoucí k hranicím s Polskem minimálně do nedělní půlnoci. Ostatním motoristům doporučují aby zde při řízení vozidla dbali zvýšené opatrnosti. 

 

Nalezeno článků: 2029, zobrazeno: 1-10

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kšanda Jaroslava Sypala pobaví diváky ve Velkých Hamrech

V pátek 31. března od 19 hodin bude ve Velkých Hamrech hostovat známý komik Jaroslav Sypal s Agenturou Snů se svojí skvělou komedií Kšanda. Známá jména jako Heidy Janků, Martin Maxa, Milan Pitkin a další jsou zárukou dobré zábavy.

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Těsná prohra a jasná výhra volejbalistů Malé Skály s rezervou Kladna
Na Jizerskohorské železnici budou dál jezdit vozy Českých drah
Vojtěch Trka vyhlášen nejvěrnějším čtenářem knihoven v kraji
Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce

Nejčtenější články

19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
19.03.: Turnov vybojoval cennou výhru v Letohradu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace