Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 1

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

23.09.2023
Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

 

Výkopy na Šumavě

13.09.2023
Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

 

Jablonecké uzavírky v září

09.09.2023
Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.

 

Konec louží na promenádě mšenské přehrady

07.09.2023
V úterý 5. září začaly Technické služby Jablonec (TSJ) kopat na promenádě mšenského břehu v blízkosti plastiky K. V. Nováka Udice. Cílem je zlikvidovat rozsáhlé louže, které se tu tvoří. Oprava vyjde zhruba na půl milionu korun.  „Pracovat začneme v úterý 5. 9., výkopové práce by měly trvat zhruba deset dnů. Pracovní místo bude možné obejít po vedlejší cyklostezce, kde bude dopravní značka upozorňovat cyklisty, že se v jejich jízdním pruhu mohou objevit také chodci. Přesto prosíme všechny o obezřetnost," řekla Zuzana Salabová ze střediska komunikací a odpadů TSJ.

 

Nový povrch v Nerudově ulici v Jablonci

05.09.2023
V úterý 5. září se začne opravovat komunikace včetně obrub, uličních vpustí a dlažby v části ulici Nerudova od křižovatky s ulicí Ještědskou po křižovatku s ulicí Mincovní. Opravovaná část Nerudovy bude úplně uzavřená 5. září, kdy se bude frézovat starý asfalt, a 20. září při pokládce nového povrchu. Během prací na uličních vpustích, obrubách a dlažbě bude omezené parkování, a to mezi 7 a 16 hodinou.

 

Překážky v jablonecké dopravě od září

01.09.2023
Řidiči musí být od prvního zářijového víkendu pozorní v Jablonci nad Nisou v ulicích Pod Skalkou, Uhelná, Mlýnská, Svatopluka Čecha, Perlová, 5. května, Bažantí, Lovecká, Antala Staška a Podhorská. Postupně tudy budou v krajnicích a chodnících postupovat stavební práce rozdělené dle harmonogramu do tří etap. Práce začnou poslední srpnový den a skončí v polovině října. Jejich důvodem je pokládka telekomunikačního vedení ČEZ.

 

Centrální hala Sportovního centra v Semilech získala nové osvětlení

23.08.2023
V průběhu července 2023 byla ve Sportovním centru Semily realizována výměna osvětlení centrální haly a na ochozu. Instalace úsporných LED svítidel přinesla sportovcům odpovídající nasvícení haly pro nejrůznější druhy sportů, zřizovateli pak výraznou úsporu v nákladech na provoz. Více podrobností na Našem Jablonecku

 

Kraj opět podpoří projekty na zadržování vody v krajině

20.08.2023
Za poslední čtyři roky podpořil kraj v regionu více než dvě stovky opatření v oblasti adaptace na změnu klimatu. Krajští radní schválili na svém včerejším jednání podporu dalších takových 18 projektů dohromady za 8 862 276 korun. Kromě podpory retence vody v krajině myslí kraj také na zemědělce, včelaře a lokální produkci. Proto krajská rada včera též odsouhlasila v této oblasti poskytnutí dotace ve výši 5 milionů korun celkem 55 žadatelům.

 

V době Jablonecké Perle si přeparkujte

19.08.2023
Jablonecká Perle je zcela nový festival, který pořádají Jablonečané nejen pro Jablonečany všech generací a své výrobky z oboru sklářství, bižuterie, ale i gastra nabízí firmy z Jablonecka. Festival se koná 26. srpna na jabloneckém Horním náměstí. Pro pořádání festivalu bude od pátku 25. do neděle 27. září uzavřená parkovací plocha Horního náměstí. Organizátoři proto prosí každého, kdo zde parkuje, aby na tento víkend svůj vůz přeparkoval. Pro potřeby festivalu bude rezervovaný po celý víkend také chodník před letním kinem a pouze v sobotu 26. září parkoviště před SUPŠ a VOŠ. „Jablonečany prosíme, aby na festival přišli pěšky, využili městskou hromadnou dopravu nebo sdílená kola," říká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová. Záchytná parkoviště pro veřejnost jsou u nákupního centra Vendo park, u sportovního areálu Střelnice nebo u obchodního centra Rýnovka, kde jsou také zastávky MHD.

 

Nové koše na odpadky Jablonec přidal podle požadavků obyvatel

17.08.2023
Na základě podnětů tří osadních výborů (Proseč, Mšeno a Vrkoslavice/Dolina) instalovalo oddělení cirkulární ekonomiky jabloneckého magistrátu pět nových košů se zásobníky sáčků na exkrementy. Nové koše jsou v ulicích Prosečská, U Zahradnictví, Vlaštovčí, Arbesova a Finské domky. „V tuto chvíli obsluhujeme celkem 575 míst s odpadkovými koši. Jedná se o 381 košů na směsný odpad, čtyři koše u veřejného ohniště, 169 košů se zásobníky na sáčky, čtyři samostatné stojany na sáčky a 18 sezonních košů," vypočítalcelý seznam Jan Čermák z oddělení cirkulární ekonomiky. Plán rozmístění všech košů je na městském webu.

 

Nalezeno článků: 2096, zobrazeno: 1-10

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.

Boží voda není pitná, pramen pod Valdštejnem vyhovuje

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen Boží voda aktuálně není pitný, pramen pod Valdštejnem dle rozborů vyhovuje. Výsledky rozboru pramenů proběhly dne 18. září 2023 podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den architektury pozve v našem kraji opět za architektonickými skvosty
Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
Nové ptačí budky vznikly v turnovských městských sadech
Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023
Sousoší a kašna u muzea ve Skálově ulici v Turnově prochází obnovou

Nejčtenější články

23.09.: V Roztokách u Jilemnice sjel autobus do příkopu
24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
22.09.: Po střetu s nákladním autem v Rejdicích zemřel motocyklista

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace