Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 1

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

26.11.2023
Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

 

Dopravní opatření jablonecké MHD od pondělí 27. listopadu

24.11.2023
Dopravní opatření jablonecké MHD platné od pondělí 27. listopadu pro linku č. 118: linka se vrací na svoji standardní trasu (kolem plaveckého bazénu), na základě dopravních průzkumů a dat ze systému automatického počítání cestujících ve vozidlech MHD se kvůli dlouhodobě nízkému využívání ruší spoje na lince č. 118 v pracovní dny s odjezdem ve 13:31 a 15:46 z autobusové nádraží a v 16:06 z Jabloneckých Pasek (pro cestu do J. Pasek a zpět lze využít linky č. 104, 106 a 116).

 

Informační středisko magistrátu bude 23. listopadu zavřené

22.11.2023
Ve čtvrtek 23. listopadu bude informační středisko jabloneckého magistrátu v přízemí radnice do 12.30 hodin z provozních důvodů uzavřené. Pro Czech Point, ověřování a poplatky lze využít v době od 8 do -11.30 hodin magistrátní pracoviště v ulici Komenského 8.

 

Pozor na úplnou uzavírku v jablonecké ulici U Přehrady

20.11.2023
V termínu od 20. do 26. listopadu se úplně uzavře část ulice U Přehrady, a to od křižovatky s ulicí Smetanovou (včetně křižovatky) až po objekt čp. 69. Uzavírka zaslepí ulici Za Hrází. Celá potrvá dva dny v daném časovém rozmezí a jejím důvodem je pokládka asfaltového koberce po prováděných opravách. Objízdná trasa povede obousměrně z ulice Palackého ulicemi Mánesova, Vysoká a Březová do ulice U Přehrady.

 

Ukrajinská organizace Flóra obdržela od kraje přístroj na měření radonu

18.11.2023
Digitální detektor radonu AirThings Corentium Home (224 B/m3) obdržela jako dar ukrajinská nezisková organizace FLÓRA. Přístroj dokáže indikovat hladinu radonu do 24 hodin. Cena přístroje činí 4448 korun včetně DPH. „Přístroj pomůže odhalit místa, kde je mnohonásobně překročena běžná úroveň radioaktivity. Ruská invaze na Ukrajině totiž způsobila, že nevyužité uranové doly jsou nyní nebezpečné pro obyvatele. Darování detektoru je další z příkladů - byť symbolický -, jak pomoci zemi, která se brání proti vpádu agresivního nepřítele," uvedl Josef Jadrný, emeritní náměstek Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství.

 

V Jablonci si připomenou 17. listopad u pomníku

15.11.2023
Statutární město Jablonec nad Nisou zve veřejnost na připomenutí Událostí 17. listopadu - Dne boje za svobodu a demokracii, které se uskuteční ve čtvrtek 16. listopadu 2023 od 10 hodin u pomníku Bojovníků za svobodu vlasti a obětem bezpráví v ulici Generála Mrázka v Jablonci nad Nisou.

 

Jablonecká nemocnice se zapojí do Světového dne diabetu

13.11.2023
Mezinárodní federace pro cukrovku stanovila 14. listopad Světovým dnem diabetu. Cukrovka patří mezi nejrychleji se šířící choroby na světě. I proto se letos se Jablonecká nemocnice rozhodla, zúčastnit se kampaně, která je zaměřena na rozšíření povědomí o problematice cukrovky mezi širokou veřejnost. Na tento Světový den je tak pro zájemce připraveno měření glykémie, krevního tlaku, následná konzultace s interním lékařem a edukační materiál. Akce proběhne v prostorách před kaplí nemocnice od 9 do 11 hodin.

 

Na kostel v Jablonném se vrátil svatý Jan Křtitel

08.11.2023
Generální rekonstrukcí prochází kostel svatého Vavřince a svaté Zdislavy v Jablonném v Podještědí. Na obnovu přispívá i Liberecký kraj, který letos uvolnil dotaci ve výši devět set tisíc korun. Koncem září byla na atiku západního průčelí umístěna kopie sochy svatého Jana Křtitele. „Kostel svatého Vavřince a svaté Zdislavy je národní kulturní památka a pro náš kraj jedna nejcennějších. Mám za samozřejmé, že v rámci individuálních dotací podpoříme právě tuto obnovu. Pokud to finanční situace kraje dovolí, budeme v individuálních dotacích pokračovat. Památek, které potřebují rozsáhlou obnovu, je v kraji mnoho," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

 

Podíl města na rekonstrukci tenisových povrchů je 1,5 milionu

04.11.2023
Částkou téměř 1,5 milionu korun se bude Jablonec nad Nisou podílet na investičním projektu spolku ČLTK Bižuterie Jablonec n. N. Cílem projektu v celkové hodnotě necelých 6 milionů korun je rekonstrukce povrchu tenisových hal. Spolek ČLTK Bižuterie Jablonec n. N. požádal město o spoluúčast na financování plánovaného projektu na rekonstrukci povrchu tenisových hal. „Tenisový spolek se na projekt uchází o podporu ze státního rozpočtu, konkrétně od Národní sportovní agentury z výzvy na investice pod 10 milionů Kč. Celkové náklady projektu jsou vyčíslené na 5,99 milionu korun, požadovaná spoluúčast města je 1,5 milionu Kč, ze státního rozpočtu by mělo plynout 4,2 milionu Kč a spolek by měl z vlastního rozpočtu investovat něco přes 300 tisíc korun," informuje jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

 

Svatý Martin přijede do Turnova II opět rozzářit předvánoční čas

31.10.2023
Turnov II opět přivítá svatého Martina na bílém koni. Letos přijede ke škole v Alešově ulici v pátek 10. listopadu v 17 hodin. Další ročník této oblíbené akce pořádá již tradičně první stupeň školy v Alešově ulici. Další podrobnosti

 

Nalezeno článků: 2120, zobrazeno: 1-10

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik
Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
Turnov bronzový v soutěži Přívětivý úřad 2023
Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry

Nejčtenější články

25.11.: Kraj rozšíří nabídku na železnici o nové noční vlaky
26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
25.11.: Kolem Dubé: mokřady, staré chalupy a svatý Jan z kamene vytesán

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace