Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 11

Ičko na jablonecké radnici bude 9. června dopoledne zavřené

08.06.2022
Informační středisko jabloneckého magistrátu v přízemí radnice bude ve čtvrtek 9. června z technických důvodů v čase od 7.30 do 12.30 hodin uzavřené. K výběru poplatků, ověřování listin a služeb Czech POINT je možné využít (8.00-11.30) pracoviště v ulici Komenského 8.

 

Na záchranu a obnovu památek dá Liberecký kraj víc než 10 milionů korun

06.06.2022
Rozdělení dotačního programu nazvaného Záchrana a obnova památek v Libereckém kraje odsouhlasili na svém zasedání krajští zastupitelé. Žadatelé obdrží víc než deset milionů korun. „Pomoc obnově památek v našem kraji považujeme za velmi důležitou. V dotačním programu, ze kterého tyto obnovy podporujeme, máme každoročně 10 milionů korun. Zájem je sice více než dvojnásobný a nejsme tak schopni uspokojit všechny žadatele, majitelé objektů mohou ale žádat opakovaně, třeba i na postupné etapy," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. V tomto programu přijal krajský úřad celkem 104 žádostí o dotaci. Podporu by mělo dostat 43 z nich a čtyři byly zařazeny do zásobníku projektů. 53 žádostí bylo navrženo nepodpořit z důvodu nedostatečného počtu bodů a vyčerpání alokace programu, čtyři žádosti byly vyřazeny kvůli nesouladu v administrativě.

 

Krajská konference se zabývala prací s nadanými dětmi

04.06.2022
Dvě dívky a jeden chlapec dostali prostor, aby vyprávěli o svých zkušenostech s českým vzdělávacím systémem na krajské konferenci, která se konala na liberecké Technické univerzitě a zabývala se otázkou nadaných žáků a práce s nimi. Uskutečnila se díky projektu Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II v rámci platformy aktivity zkvalitnění péče o nadané žáky ve spolupráci s Katedrou pedagogiky a psychologie fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci. Účastníky konference čekaly tři přednášky, tři workshopy a diskuse s odbornicemi z pedagogicko-psychologické poradny v České Lípě. Vzdělávací akci zaměřenou na učitele a učitelky navštívilo téměř sto lidí, z toho polovina studentů pedagogiky.

 

Kraj chystá rekonstrukci Lidových sadů. Hledá firmu, jež zpracuje projekt

02.06.2022
Hudební kulturně kreativní centrum Lidové sady. Tak se jmenuje projekt, jehož cílem je úprava a vylepšení interiérů této významné liberecké společenské a kulturní instituce. Rada kraje schválila vypsání veřejné zakázky na zpracování projektové dokumentace. Lidové sady převzal kraj spolu se zoologickou zahradou a plánuje jejich postupnou obnovu. Objekt na konečné liberecké tramvajové trati již po desítky let nabízí hudební a taneční akce, výstavy, workshopy, přednášky a řadu dalších kulturních pořadů. „Zoologická zahrada provedla již v minulosti dílčí rekonstrukce fasády, věže, přísálí či zahradní restaurace, nutné je ale zlepšit také kvalitu interiérů. Chceme, aby tu vzniklo moderní kulturní centrum, které poskytne jak prostor pro koncerty, představení různých žánrů, besedy a přednášky, ale také zázemí pro hudební vzdělávání a pro místní kapely, které bude odpovídat současným standardům," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

 

Upozornění: práce na křižovatce Palackého – U Přehrady

01.06.2022
Ve středu 1. června od 18 hodin začnou práce na vodorovném dopravním značení na křižovatce ulic Palackého - U Přehrady v Jablonci nad Nisou. Potrvají do konce týdne, ale velmi záleží na počasí. Město žádá řidiče, aby byli obezřetní. Pracovníci firmy Viatex se na křižovatku ulice Palackého - U Přehrady přesunuli již ve středu po 18. hodině, kdy by už doprava měla být klidnější a semafory budou mimo provoz. Dohled nad bezpečným provozem a koordinací dopravy s dělníky pracujícími na silnicích zajistí hlídky městské policie.

 

Týden turnovských oslav začal v pohybu

30.05.2022
Na turnovském náměstí bylo v pondělí 23. května rušno. Svůj start a cíl zde měla Turnovská 750, která zlákala k účasti 750 běžců a chodců, z nichž každý překonal 750 metrů centrem města. Podstatně větší vzdálenosti pak zdolali chodci Výzvy 10 000 kroků, kteří se během sportovního odpoledne na náměstí dočkali ocenění za své dubnové výkony. Podrobnosti na Našem Pojizeří

 

Řemeslnou a zážitkovou turistiku podpoří kraj milionem korun

29.05.2022
Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.6 Řemeslná a zážitková turistika posvětilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží bezmála milion - přesně řečeno 999 907 Kč. „Liberecký kraj býval z hlediska cestovního ruchu spojován především se zimní lyžařskou sezonou. Situace je nyní výrazně jiná. Jednak hostíme velké množství pěších a cykloturistů a také se k nám lidé v poslední době vydávají za poznáním tradičních řemesel. Především je to sklářství, šperkařství a kamenářství, ale nechybí ani návštěvníci jiných řemeslných dílen, jako je například výroba ručního papíru. Lidé už nechtějí pasivní dovolenou. Chtějí něco zažít, zkusit si vlastníma rukama něco vyrobit. Dotační program Řemeslná a zážitková turistika právě takové aktivity podporuje," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. V tomto programu bylo podáno celkem 31 žádostí o dotaci.

 

Studenecké míle se letos vydají do Janských lázní

27.05.2022
Letos konečně dovolí epidemiologická situace bez problémů uspořádat několik zajímavých akcí, mezi které řadíme i po třech letech pořádané Studenecké míle. Již patnáctý ročník této oblíbené veteránské přehlídky s vyjížďkou do Krkonoš bude mít připravený zajímavý celodenní program pro malé i velké příznivce historických automobilů a motocyklů. Program začíná ráno 28. května v amfiteátru Studenec od 8 do 10 hodin prezentací účastníků, od 9 do 11 hodin zahraje k poslechu skupina Crazy Dogs. V 11.15 čeká na účastníky vyjížďky rozprava a od 11.30 do 13.00 se uskuteční vyjížďka vozů směrem do Krkonoš. Více podrobností

 

Linka důvěry Liberec slaví 30 let

26.05.2022
Dne 15. března 2022 Linka důvěry Liberec oslavila 30 let od svého založení. Za toto období jejího nepřetržitého fungování přijali pracovníci linky přes 150 tisíc kontaktů, a to telefonicky nebo e-mailem. Průměrný roční počet kontaktů je více než 5 tisíc. Nejvíce kontaktů LD zaznamenala v roce 2016, kdy bylo přes 10 tisíc kontaktů. Po celou dobu své existence funguje linka v nepřetržitém provozu. „Velice mě těší, že již dlouhá léta funguje v České republice tak významná a velice potřebná organizace, kterou Linka bezpečí bezesporu je. Děti i dospělí jsou dnes vystaveni velkému množství nástrah. Pomoc od odborníků v těch nejvypjatějších momentech, kdy se lidská duše potřebuje vyzpovídat ze svých trápení, je nesmírně důležitá," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

 

Krkonoše jsou opět čistější, na skládce skončí 5 tun odpadu

25.05.2022
Dvě stovky pracovníků Správy KRNAP a na sedm desítek dobrovolníků závěrem minulého týdne vyrazily na turistické cesty vedoucí Krkonošemi s cílem vysbírat pohozené odpadky. Výsledkem je více než 5 tun odpadu, který skončí na skládce. Více podrobností

 

Nalezeno článků: 2005, zobrazeno: 101-110

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj pomáhá svým příspěvkovým organizacím při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. února
Únorová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
V turnovských školách se rozbíhá preventivní kampaň
Město Semily vybuduje v lokalitě Na Vinici retenční nádrž

Nejčtenější články

01.02.: Chaloupky pod horama otevírají novou muzejní sezonu v Lomnici
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace