Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 13

Valdštejn bude patřit dětem

19.05.2023
V sobotu 20. května se dění na Valdštejně ponese v duchu dětí. Uskuteční se totiž jarní celodenní akce s názvem Valdštejn dětem, která od 10 do 16 hodin nabídne bohatý doprovodný program. Více podrobností

 

Jablonec nad Nisou navýšil podporu provozu cyklobusů

15.05.2023
O deset procent navýšilo statutární město Jablonec nad Nisou finanční příspěvek na provoz sezónních cyklobusů. „O zvýšení příspěvku požádal po několika letech Liberecký kraj, navýšení schválili jablonečtí radní, takže Jablonec se letos podílí na provozu cyklobusů částkou ve výši 170 tisíc korun," konstatoval vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu Pavel Kozák. První cyklobusy vyjely už o prvním květnovém prodlouženém víkendu, typickou cyklobusovou linkou na Jablonecku je spoj s číslem 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec nad Nisou - Turnov, který převeze najednou maximálně 19 jízdních kol. Další informace včetně jízdních řádů najdete na https://new.iidol.cz/aktuality/zahajeni-provozu-turistickych-linek-s-prepravou-jizdnich-kol/

 

Noví ředitelé jabloneckých městských organizací

14.05.2023
Radní Jablonce nad Nisou jmenovali na základě výsledků výběrových řízení nové vedoucí pracovníky dvou městských organizací a jedné základní školy. Město hledalo nového ředitele městské knihovny. Do výběrového řízení se přihlásilo pět uchazečů, z nichž jako odborně nejzdatnějšího komise doporučila radě města Petra Hejhala s tím, že rok bude vykonávat post zástupce dosavadní ředitelky, aby v praxi prokázal i svoje řídící schopnosti. Pokud je prokáže dostatečně, bude ho moci rada města jmenovat na post ředitele bez dalšího výběrového řízení. K datu 1. srpna jmenovali jablonečtí radní na základě výsledků výběrového řízení na místo ředitelky ZŠ Mozartova Martinu Havelkovou a k 2. květnu do funkce ředitele společnosti Kultura Jablonec, p. o., Jakuba Gerše.

 

Pojeďte z Jablonce do Budyšína

12.05.2023
Již ve středu 3. května začal předprodej zájezdu pro veřejnost do Budyšína, který je partnerským městem Jablonce nad Nisou. Zájezd se koná 20. května, odjezd přihlášených účastníků je v 8.30 hodin z jabloneckého Horního náměstí, plánovaný návrat je mezi 18 a 19 hodinou. Cena zájezdu je 400 Kč a jízdenky jsou k dostání v pokladně Eurocentra.

 

Setkání se spisovatelkou a veterinářkou v Lučanech

12.05.2023
Setkání se spisovatelkou a veterinářkou Klárou Pospíšilovou se bude konat 10. května 2023 v 16:00 ve společenské místnosti Městského úřadu Lučany nad Nisou, bude možné některé autorčiny knihy také zakoupit.

 

Změna dopravních opatření v Jablonci od 9. května

08.05.2023
V souvislosti s otevřením provozu části ulice 5. května od okružní křižovatky s ulicemi Mosteckou a Loveckou budou od úterý 9. května spoje linky číslo 102 a 117 opět využívat zastávku ZŠ 5. května. Veškeré informace o jízdních řádech a provozu MHD najdete na webových stránkách společnosti Jablonecká dopravní www.jabloneckadopravni.cz.

 

Jablonecká ulice 5. května by se měla otevřít od druhého květnového víkendu

07.05.2023
Do pátku 5. května bude zavřená jablonecká ulice 5. května. Do tohoto data položí distribuční společnost GasNet živičný povrch, a ukončí tak práce na opravě plynovodu, které po zimní přestávce začaly na konci letošního února. Letošní oprava plynovodu byla pokračováním prací z loňského roku, které byly přerušené kvůli zimnímu počasí. „Plynovod byl ve špatném technickém stavu, a proto jsme jej museli z větší části vyměnit," řekl mluvčí plynárenské společnosti GasNet Tomáš Pernis. Šlo o třetí etapu rozsáhlejší opravy plynovodního potrubí v Jablonci nad Nisou, která se týkala části ulice 5. května od okružní křižovatky s ulicí Mosteckou po křižovatku s ulicí SNP. V těchto dnech už se pracuje na pokládce nového povrchu tak, aby o druhém květnovém víkendu byla ulice 5. května opět v provozu.

 

Kraj podpoří inovace. Mezi firmy a další zájemce rozdělí čtyři miliony

05.05.2023
Dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj inovativní firmy. Jinak tomu není ani v tomto roce. V právě vyhlášeném Regionálním inovačním programu bude možné rozdělit více než čtyři miliony korun. „Podpora rozvoje inovací je jednou z priorit Libereckého kraje, proto bychom i letos chtěli podpořit firmy, které se snaží ke svému podnikatelskému rozvoji využívat inovativní postupy nebo přímo vyvíjejí inovativní výrobky či služby," uvedl Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Žádosti je možné podávat od 1. května do 14. června a na projekty lze získat částky od 20 do 200 tisíc korun.

 

Primátor Jablonce otevře dveře veřejnosti

03.05.2023
Jablonecký primátor Miloš Vele obnovuje tradici otevřených dveří své kanceláře. Poprvé se tak stane ve středu 3. května. „Rád se budu potkávat s Jablonečany, kteří by se se mnou chtěli podělit o své problémy či přinést konkrétní podněty na změny ve městě. Do mé kanceláře mohou přijít vždy první středu v měsíci," řekl jablonecký primátor Miloš Vele. Na setkání s primátorem je třeba se vždy předem objednat, termíny květnové středy jsou již plné, k dispozici je však středa 7. června a po letních prázdninách pak 6. září, 4. října, 1. listopadu a 6. prosince. Rezervace termínů se činí na sekretariátu primátora telefonicky (483 357 184 nebo 183) nebo písemně na e-mailové adresy hujerova@mestojablonec.cz, hackelova@mestojablonec.cz.

 

Vstupné do Krkonošských muzeí bude v květnu zdarma

30.04.2023
Letošní rok je rokem, kdy si připomínáme 60. výročí založení Krkonošského národního parku. Stalo se tak 17. května 1963. Pro květen proto Správa KRNAP připravila takový malý narozeninový dárek - po celý měsíc budou mít vstupné zdarma do všech poboček Krkonošského muzea děti do 10 let a senioři nad 65 let. Konkrétně se jedná o Krkonošské muzeum ve Vrchlabí, v Jilemnici, o Památník zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou a také lesnicko-mysliveckou expozici Šindelka v Harrachově.

 

Nalezeno článků: 2173, zobrazeno: 121-130

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace