Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 13

Plánované listopadové uzavírky v Jablonci nad Nisou

18.11.2022
V době od 21. do 30. listopadu se bude pokládat nový asfaltový koberec v ulici Žitná, a to od křižovatky s ulicí Riegrova po objekt s č. p. 3263/11 včetně nájezdů k objektům. Nový asfalt se ve stejném období položí také v ulici Smetanova v místě křižovatky s ulicí U Přehrady, v ulici Za Hrází na křižovatce s ulicí U Přehrady, nový povrch dostanou také oba chodníky ulic U Přehrady. Částečnou uzavírku si od 21. listopadu vyžádají výkopové práce v ulici Za Hrází. Kopat se bude kvůli pokládce plynovodu, dopravu bude řídit semafor. Ulice Smetanova bude ve směru od ulice U Přehrady jednosměrná po křižovatku s ulicí U Rybníka. Chodníky se budou uzavírat postupně úplně podle postupu prací. Přechod přes výkop vždy zajistí lávka. Zemní práce potrvají do konce listopadu.

 

Omezený provoz na silnici Mimoň - hranice kraje

17.11.2022
Od 15. listopadu (pravděpodobně od 10 hodin) až do 30. června příštího roku bude platit na silnici II/268 z Mimoně na hranici kraje provoz vedený střídavě v jednom pásu.

 

Upozornění MHD Jablonec

14.11.2022
Od pondělí 14. listopadu bude prodejní a informační kancelář MHD v budově jabloneckého Eurocentra fungovat opět v plném provozu, tedy: po - pá 7-12:30, 13-19; so 7-13; ne 13-19 hod.

 

Podpoří ekologické vytápění. Kraj přispěje na akumulační nádoby

10.11.2022
Podpořit efektivnější a ekologičtější způsoby vytápění. To je cílem aktualizovaného programu z dotačního fondu kraje, který nese název Podpora dodatečné instalace akumulační nádoby u domácích kotlů na pevná paliva. Je v něm vyčleněno téměř 1,4 milionu korun. Podmínky programu odsouhlasila na svém posledním zasedání Rada Libereckého kraje. „Jsem rád, že Liberecký kraj opět podpoří efektivnější a ekologičtější způsoby vytápění formou dotačního programu, kterým domácnosti doplní topnou soustavu o akumulační nádobu. Sníží se díky ní znečištění ovzduší emisemi z domácího vytápění a dosáhne se úspory paliva, vyššího tepelného komfortu, nižších nákladů na energii a nižších nákladů na obsluhu," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.kızılay dershane

 

Změny v opatřeních na linkách MHD, ruší zastávku v ulici Široká

08.11.2022
Od pondělí 7. listopadu se ruší v ulici Široká zastávka MHD. Důvodem je změna dopravního režimu a zvýšení bezpečnosti. „Od 7. 11. se v ulici Široká ruší pro linky č. 103, 105, 114 a 133 zastávka Proseč nad Nisou, Široká, a to ve směru z Horní Proseče do centra města. Náhradní zastávka je Proseč nad Nisou, U Tenisu," řekl ředitel Jablonecké dopravní, a.s., Luboš Wejnar. Zároveň se od stejného data, tedy od pondělí 7. listopadu, upravuje čas odjezdu linky č. 114 z konečné zastávky v Horní Proseči o jednu minutu dříve. Současný odjezd je v 00 minut, nový odjezd v 59 minut.
ankara dershane

 

V železnobrodském divadle bude královská zábava

08.11.2022
Hra plná upřímného humoru Královny, kdy se na jednom lázeňském pokoji sejdou vinnou havárie vodovodního potrubí tři sociálně i generačně rozličné ženy se bude hrát v Městském divadle Železný Brod středa 9. listopadu. Všechny byly v nedávné době vystaveny zlomovým životním okamžikům a čeká rozhodnutí kam dál. Zjistíte, jaká zábava může být na lázeňském pokoji, kde se sejde V. Cibulková, M. Hudečková a K. Půčková, tři výborné herečky z pražského divadla. Další informace o představení
ankara dershane

 

Na mokrých silnicích se více bouralo, i v Radostné pod Kozákovem

05.11.2022
Krajští hasiči zasahovali v pátek v podvečer u dopravních nehod. Vozidlo skončilo na střeše za Raspenavou směrem na Oldřichov v Hájích, v Radostné pod Kozákovem havarovala dodávka. Mokré silnice, na kterých je spadané listí, kloužou, jezděte prosím opatrně, upozorňují hasiči.

 

Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

03.11.2022
Každoroční neinvestiční dotaci ve výši 200.000 korun již od roku 2016 poskytuje Liberecký kraj Horské službě ČR působící v oblasti regionu. Ta peníze využije k pořízení zdravotnického a vakuového materiálu či ochranných pomůcek. „Finanční prostředky horské službě poskytneme na základě smlouvy, kterou má s Libereckým krajem uzavřenou. Dotace byla poprvé vyčleněna v rozpočtu odboru zdravotnictví Libereckého kraje již v roce 2016 a částka zůstává stejná," uvedl Vladimír Richter, radní pro resort zdravotnictví.

 

Tomáš Mařas představí svou druhou tvář skrze malbu, kresbu i skicu

02.11.2022
Vestibul budovy Krajského úřadu Libereckého kraje bude od středy 2. listopadu hostit výstavu Tomáše Mařase Alter ego. Vernisáž se uskuteční v 16 hodin. Expozice potrvá až do konce listopadu.

 

Léto na kolejích Pojizerského Pacifiku se vydařilo

27.10.2022
Během čtyř letních Krkonošských železničních víkendů bylo historickými vlaky přepraveno zhruba 4000 pasažérů. Léto na kolejích Pojizerského Pacifiku se tak určitě vydařilo. Jízdy historickými vlaky v rámci Krkonošských železničních víkendů zajistil Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších. Více podrobností

 

Nalezeno článků: 2096, zobrazeno: 121-130

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.

Boží voda není pitná, pramen pod Valdštejnem vyhovuje

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen Boží voda aktuálně není pitný, pramen pod Valdštejnem dle rozborů vyhovuje. Výsledky rozboru pramenů proběhly dne 18. září 2023 podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
Den architektury pozve v našem kraji opět za architektonickými skvosty
Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
Nové ptačí budky vznikly v turnovských městských sadech
Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Nejčtenější články

23.09.: V Roztokách u Jilemnice sjel autobus do příkopu
24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
22.09.: Po střetu s nákladním autem v Rejdicích zemřel motocyklista

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace