Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 13

Navrhněte osobnosti na Poctu hejtmana 2022. Uzávěrka je 30. června

15.06.2022
Hejtman Libereckého kraje Martin Půta opět po roce udělí Pocty hejtmana významným osobnostem, které působí nebo působily v různých oblastech lidské činnosti a svůj život či dílo zasvětily rozvoji a dobrému jménu nejen Libereckého kraje. Termín pro zasílání nominací je 30. červen letošního roku. Slavnostní večer u příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu se pak uskuteční ve čtvrtek 20. října 2022 v Oblastní galerii „Lázně" Liberec. Oceněné osobnosti si vedle Čestného uznání odnesou Hejtmanský dukát. Poslední udělené pocty hejtmana

 

Beseda o justici s Lenkou Bradáčovou proběhne v brodském kině

14.06.2022
MS ČKA srdečně zve na přednášku a besedu s JUDr. Lenkou Bradáčovou, Ph.D., vrchní státní zástupkyní v Praze na téma: (Ne)srozumitelná justice. Beseda se koná ve středu 15. června od 18.15 v KC Kino Železný Brod.

 

Zemřel František Horák, zachránce svijanského pivovaru

11.06.2022
Ve věku nedožitých 81 let zemřel v neděli 29. května František Horák, držitel Pocty hejtmana z loňského roku a čestný občan Svijan. „Pan František Horák se zasloužil o záchranu pivovaru ve Svijanech, kde od svých 16 let pracoval. Od roku 1999 do roku 2000 byl jeho ředitelem, zaměstnával 90 lidí a mohl se pochlubit 300.000 hektolitry výstav. České pivo pozvedl a zasloužil se o šíření jeho dobrého jména nejen u nás, ale i ve světě. Čest jeho památce," uvedl hejtman Martin Půta. Více podrobností

 

Aktuální červnové překážky na jabloneckých komunikacích

10.06.2022
Úplně uzavřená je část ulice Jánské, důvodem jsou výkopy pro nové plynové přípojky. Práce potrvají do 17. června.  Od 6. do 30. června bude uzavřená část ulice Alšova u Brusíren, a to kvůli práci na nové zemní kabelové přípojce nízkého napětí. Od stejného data, tedy od 6. června, začne 2. etapa rekonstrukce plynovodu a přípojek na sídlišti Šumava, která potrvá do 15. října. Ulice Vysoká bude kvůli výkopům jednosměrná od centra Jablonce do Jabloneckých Pasek. Objízdná trasa povede ulicemi Březová a V Luzích, omezení se však nebude týkat autobusů MHD. Úplně uzavřená bude ulice Vysoká od domu s čp. 84 po čp. 90 a uzavřené bude také parkoviště nad poštou. V tomto případě objízdné trasy nebudou značené.

 

Ičko na jablonecké radnici bude 9. června dopoledne zavřené

08.06.2022
Informační středisko jabloneckého magistrátu v přízemí radnice bude ve čtvrtek 9. června z technických důvodů v čase od 7.30 do 12.30 hodin uzavřené. K výběru poplatků, ověřování listin a služeb Czech POINT je možné využít (8.00-11.30) pracoviště v ulici Komenského 8.

 

Na záchranu a obnovu památek dá Liberecký kraj víc než 10 milionů korun

06.06.2022
Rozdělení dotačního programu nazvaného Záchrana a obnova památek v Libereckém kraje odsouhlasili na svém zasedání krajští zastupitelé. Žadatelé obdrží víc než deset milionů korun. „Pomoc obnově památek v našem kraji považujeme za velmi důležitou. V dotačním programu, ze kterého tyto obnovy podporujeme, máme každoročně 10 milionů korun. Zájem je sice více než dvojnásobný a nejsme tak schopni uspokojit všechny žadatele, majitelé objektů mohou ale žádat opakovaně, třeba i na postupné etapy," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. V tomto programu přijal krajský úřad celkem 104 žádostí o dotaci. Podporu by mělo dostat 43 z nich a čtyři byly zařazeny do zásobníku projektů. 53 žádostí bylo navrženo nepodpořit z důvodu nedostatečného počtu bodů a vyčerpání alokace programu, čtyři žádosti byly vyřazeny kvůli nesouladu v administrativě.

 

Krajská konference se zabývala prací s nadanými dětmi

04.06.2022
Dvě dívky a jeden chlapec dostali prostor, aby vyprávěli o svých zkušenostech s českým vzdělávacím systémem na krajské konferenci, která se konala na liberecké Technické univerzitě a zabývala se otázkou nadaných žáků a práce s nimi. Uskutečnila se díky projektu Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II v rámci platformy aktivity zkvalitnění péče o nadané žáky ve spolupráci s Katedrou pedagogiky a psychologie fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci. Účastníky konference čekaly tři přednášky, tři workshopy a diskuse s odbornicemi z pedagogicko-psychologické poradny v České Lípě. Vzdělávací akci zaměřenou na učitele a učitelky navštívilo téměř sto lidí, z toho polovina studentů pedagogiky.

 

Kraj chystá rekonstrukci Lidových sadů. Hledá firmu, jež zpracuje projekt

02.06.2022
Hudební kulturně kreativní centrum Lidové sady. Tak se jmenuje projekt, jehož cílem je úprava a vylepšení interiérů této významné liberecké společenské a kulturní instituce. Rada kraje schválila vypsání veřejné zakázky na zpracování projektové dokumentace. Lidové sady převzal kraj spolu se zoologickou zahradou a plánuje jejich postupnou obnovu. Objekt na konečné liberecké tramvajové trati již po desítky let nabízí hudební a taneční akce, výstavy, workshopy, přednášky a řadu dalších kulturních pořadů. „Zoologická zahrada provedla již v minulosti dílčí rekonstrukce fasády, věže, přísálí či zahradní restaurace, nutné je ale zlepšit také kvalitu interiérů. Chceme, aby tu vzniklo moderní kulturní centrum, které poskytne jak prostor pro koncerty, představení různých žánrů, besedy a přednášky, ale také zázemí pro hudební vzdělávání a pro místní kapely, které bude odpovídat současným standardům," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

 

Upozornění: práce na křižovatce Palackého – U Přehrady

01.06.2022
Ve středu 1. června od 18 hodin začnou práce na vodorovném dopravním značení na křižovatce ulic Palackého - U Přehrady v Jablonci nad Nisou. Potrvají do konce týdne, ale velmi záleží na počasí. Město žádá řidiče, aby byli obezřetní. Pracovníci firmy Viatex se na křižovatku ulice Palackého - U Přehrady přesunuli již ve středu po 18. hodině, kdy by už doprava měla být klidnější a semafory budou mimo provoz. Dohled nad bezpečným provozem a koordinací dopravy s dělníky pracujícími na silnicích zajistí hlídky městské policie.

 

Týden turnovských oslav začal v pohybu

30.05.2022
Na turnovském náměstí bylo v pondělí 23. května rušno. Svůj start a cíl zde měla Turnovská 750, která zlákala k účasti 750 běžců a chodců, z nichž každý překonal 750 metrů centrem města. Podstatně větší vzdálenosti pak zdolali chodci Výzvy 10 000 kroků, kteří se během sportovního odpoledne na náměstí dočkali ocenění za své dubnové výkony. Podrobnosti na Našem Pojizeří

 

Nalezeno článků: 2029, zobrazeno: 121-130

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples
Kontrabasové kvarteto Bumblebass zahraje v turnovském divadle
Policisté kontrolovali řidiče autobusů a tramvají
Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
19.03.: Turnov vybojoval cennou výhru v Letohradu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace