Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 16

Platnost 4. komunitního plánu se prodlužuje o jeden rok

21.05.2023
Jablonečtí zastupitelé schválili prodloužení platnosti 4. komunitního plánu sociálních a navazujících služeb Jablonecka na období 2020-2023 do konce roku 2024 a tím odložení tvorby 5. komunitního plánu o jeden rok. Důvodem je probíhající proces na krajské úrovni. „Počítali jsme s tím, že platnost 4. komunitního plánu letos na konci roku vyprší, a proto jsme začali pracovat na 5. plánu už loni. Komunitní plány na celém území by však měly být v souladu se strategickými dokumenty na úrovni krajské a národní. Kraj připravuje plán nový na období 2024-2026, zároveň však reviduje celou síť z hlediska potřebnosti, dostupnosti, efektivity a míry udržitelného spolufinancování služeb, realizuje sérii vzdělávání a nastavuje metodické vedení pracovníků. A tak lze očekávat změny, které mohou mít vliv na plánování a předávání podkladů z jednotlivých území. Proto jsme se rozhodli pro odklad nového plánu a roční prodloužení toho dosud platného," vysvětlila Jana Hamplová, náměstkyně primátora pro oblast humanitní v Jablonci nad Nisou.

 

Region navštívili novináři z Jižní Koreje. Seznámili se s Křišťálovým údolím

19.05.2023
Novinářské výpravy neboli presstripy, které slouží zejména k navázání nové spolupráce a propagaci Libereckého kraje, pořádá v rámci mezinárodní spolupráce Region Liberec. Nedávno do kraje zavítali novináři až z druhého konce světa - z Jižní Koreje. Cílem jejich návštěvy byla zejména prezentace Křišťálového údolí v souvislosti s nedávným spuštěním přímé letecké linky do Prahy. „Asijské trhy nás v souvislosti s Křišťálovým údolím velice zajímají. České sklo tam má skvělou pověst. Korejci ve velkém cestují do Evropy a nová linka je může přiblížit právě k nám. Velkému zájmu korejských novinářů předcházela prezentace Křišťálového údolí přímo v Jižní Koreji," říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovního ruchu.

 

Valdštejn bude patřit dětem

19.05.2023
V sobotu 20. května se dění na Valdštejně ponese v duchu dětí. Uskuteční se totiž jarní celodenní akce s názvem Valdštejn dětem, která od 10 do 16 hodin nabídne bohatý doprovodný program. Více podrobností

 

Jablonec nad Nisou navýšil podporu provozu cyklobusů

15.05.2023
O deset procent navýšilo statutární město Jablonec nad Nisou finanční příspěvek na provoz sezónních cyklobusů. „O zvýšení příspěvku požádal po několika letech Liberecký kraj, navýšení schválili jablonečtí radní, takže Jablonec se letos podílí na provozu cyklobusů částkou ve výši 170 tisíc korun," konstatoval vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu Pavel Kozák. První cyklobusy vyjely už o prvním květnovém prodlouženém víkendu, typickou cyklobusovou linkou na Jablonecku je spoj s číslem 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec nad Nisou - Turnov, který převeze najednou maximálně 19 jízdních kol. Další informace včetně jízdních řádů najdete na https://new.iidol.cz/aktuality/zahajeni-provozu-turistickych-linek-s-prepravou-jizdnich-kol/

 

Noví ředitelé jabloneckých městských organizací

14.05.2023
Radní Jablonce nad Nisou jmenovali na základě výsledků výběrových řízení nové vedoucí pracovníky dvou městských organizací a jedné základní školy. Město hledalo nového ředitele městské knihovny. Do výběrového řízení se přihlásilo pět uchazečů, z nichž jako odborně nejzdatnějšího komise doporučila radě města Petra Hejhala s tím, že rok bude vykonávat post zástupce dosavadní ředitelky, aby v praxi prokázal i svoje řídící schopnosti. Pokud je prokáže dostatečně, bude ho moci rada města jmenovat na post ředitele bez dalšího výběrového řízení. K datu 1. srpna jmenovali jablonečtí radní na základě výsledků výběrového řízení na místo ředitelky ZŠ Mozartova Martinu Havelkovou a k 2. květnu do funkce ředitele společnosti Kultura Jablonec, p. o., Jakuba Gerše.

 

Pojeďte z Jablonce do Budyšína

12.05.2023
Již ve středu 3. května začal předprodej zájezdu pro veřejnost do Budyšína, který je partnerským městem Jablonce nad Nisou. Zájezd se koná 20. května, odjezd přihlášených účastníků je v 8.30 hodin z jabloneckého Horního náměstí, plánovaný návrat je mezi 18 a 19 hodinou. Cena zájezdu je 400 Kč a jízdenky jsou k dostání v pokladně Eurocentra.

 

Setkání se spisovatelkou a veterinářkou v Lučanech

12.05.2023
Setkání se spisovatelkou a veterinářkou Klárou Pospíšilovou se bude konat 10. května 2023 v 16:00 ve společenské místnosti Městského úřadu Lučany nad Nisou, bude možné některé autorčiny knihy také zakoupit.

 

Změna dopravních opatření v Jablonci od 9. května

08.05.2023
V souvislosti s otevřením provozu části ulice 5. května od okružní křižovatky s ulicemi Mosteckou a Loveckou budou od úterý 9. května spoje linky číslo 102 a 117 opět využívat zastávku ZŠ 5. května. Veškeré informace o jízdních řádech a provozu MHD najdete na webových stránkách společnosti Jablonecká dopravní www.jabloneckadopravni.cz.

 

Jablonecká ulice 5. května by se měla otevřít od druhého květnového víkendu

07.05.2023
Do pátku 5. května bude zavřená jablonecká ulice 5. května. Do tohoto data položí distribuční společnost GasNet živičný povrch, a ukončí tak práce na opravě plynovodu, které po zimní přestávce začaly na konci letošního února. Letošní oprava plynovodu byla pokračováním prací z loňského roku, které byly přerušené kvůli zimnímu počasí. „Plynovod byl ve špatném technickém stavu, a proto jsme jej museli z větší části vyměnit," řekl mluvčí plynárenské společnosti GasNet Tomáš Pernis. Šlo o třetí etapu rozsáhlejší opravy plynovodního potrubí v Jablonci nad Nisou, která se týkala části ulice 5. května od okružní křižovatky s ulicí Mosteckou po křižovatku s ulicí SNP. V těchto dnech už se pracuje na pokládce nového povrchu tak, aby o druhém květnovém víkendu byla ulice 5. května opět v provozu.

 

Kraj podpoří inovace. Mezi firmy a další zájemce rozdělí čtyři miliony

05.05.2023
Dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj inovativní firmy. Jinak tomu není ani v tomto roce. V právě vyhlášeném Regionálním inovačním programu bude možné rozdělit více než čtyři miliony korun. „Podpora rozvoje inovací je jednou z priorit Libereckého kraje, proto bychom i letos chtěli podpořit firmy, které se snaží ke svému podnikatelskému rozvoji využívat inovativní postupy nebo přímo vyvíjejí inovativní výrobky či služby," uvedl Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Žádosti je možné podávat od 1. května do 14. června a na projekty lze získat částky od 20 do 200 tisíc korun.

 

Nalezeno článků: 2205, zobrazeno: 151-160

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Koncert skupiny Sayonara v Rohozecké restauraci
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
Turnovské kino Sféra nabídne lepší filmové zážitky
Letní čtení v parku pořádá jilemnická knihovna
Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Nejčtenější články

20.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. července
21.07.: Léto v Maškově zahradě bude ve velkém stylu!
20.07.: Nová léčitelská expozice se účastní Dnů lidové architektury

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace