Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 17

Liberecký kraj podpoří mateřská centra. Rozdělí dva miliony korun

08.01.2023
Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 23. ledna do 10. února tohoto roku. „Díky tomuto programu podpoří kraj základní činnost mateřských center - komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a realizaci mezigeneračních programů i poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

 

Vánoce na Valdštejně zakončí tříkrálový koncert

07.01.2023
V sobotu 7. ledna od 14 hodin proběhne Tříkrálový koncert Hradeckého komorního tucteta, který je tradičním vrcholem Vánoc na Valdštejně. Návštěvníci se mohou těšit na vánoční koledy v podání smíšeného pěveckého sboru z Hradce Králové, jehož pozitivní energie a vánočně laděný repertoár zpříjemní první sobotu nového roku. Více podrobností

 

Jiří Čivrný zaběhl na Silvestrovském běhu v Turnově nový rekord

06.01.2023
Ve 48. ročníku Silvestrovského běhu Maškovou zahradou v Turnově 2022 ve velkém stylu zvítězil v novém rekordu závodu 14:40,5 minuty Jiří Čivrný. Rekord zlepšil o úctyhodných 12 sekund! Celkem doběhlo hlavní závod 29 běžců. Závod je prvním závodem seriálu běhů Běžec Českého ráje 2023. V programu závodu bylo i vyhlášení celkového pořadí tohoto seriálu za rok 2022, jehož byl shodou okolností vítěz také Jiří Čivrný. Podrobnosti a fotografie na Našem Pojizeří

 

Kraj opět vyhlašuje program na předcházení vzniku odpadů

28.12.2022
Obce, svazky obcí, jimi zřizované a zakládané organizace, dále neziskové organizace, firmy i živnostníci mohou v únoru příštího roku žádat o dotaci v rámci programu 8.5 Podpora předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. Pro zájemce kraj připravil celkem 1 850 000 korun. S ohledem na zvyšování nákladů souvisejících s výstavbou a provozem podporovaných zařízení se maximální výše dotace zvyšuje oproti letošnímu roku na 120 až 180 tisíc korun. en iyi dershane listesi en iyi dershane

 

Liberecký kraj bude kompenzovat nárůst cen materiálu stavebním firmám

26.12.2022
Zhruba 40 až 50 milionů korun na kompenzacích uhradí Liberecký kraj firmám v oblasti dopravy za navýšení cen stavebního materiálu. Vycházet bude z čísel, která poskytuje Ústav racionalizace ve stavebnictví (ÚRS). „Modelové propočty, které jsme si nechali zpracovat před nedávnem, naznačily, že se navrhovaná výše kompenzací za letošek pohybuje okolo 10%, u jiných stavebních akcí se však může jednat o rozpětí 2-15%. Velice záleží na tom, kdy firma zpracovávala nabídkové ceny, a jaký objem z kompenzovaných komodit je v projektu zahrnut. Záměr spočítat kompenzaci jednorázově k nějakému datu není dobrá cesta, takže se postupně kraj přiklonil - podobně jako Ředitelství silnic a dálnic České republiky - k počítání výše kompenzací po měsících, což je sice o dost náročnější, ale spravedlivější. Nyní odhadujeme, že by se náklady na kompenzace měly pohybovat u našich dopravních projektů mezi 40 a 50 miliony korun," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

 

Dotace pro Sport Jablonec ve výši 67 milionů korun

25.12.2022
Společnost SPORT Jablonec, s.r.o., požádala o účelovou dotaci na rok 2023 ve výši necelých 67 milionů korun. Tu společnost použije na financování provozu od ledna 2023. Po schválení městského rozpočtu v únoru 2023 se výše dotace upraví. „Důvodem pro předložení návrhu na poskytnutí dotace pro rok 2023 na jednání prosincového zastupitelstva, tedy ještě před schválením rozpočtu, je skutečnost, že SPORT, s.r.o., potřebuje finanční prostředky na provoz již od ledna, což zákon umožňuje. Jde o stejný postup jako v minulých letech," uvedl jablonecký náměstek pro správu majetku Petr Roubíček.

 

Svatoštěpánský výstup na Bramberk

22.12.2022
V pondělí 26. prosince 2022 od 13:30 bude probíhat tradiční Svatoštěpánský výstup na Bramberk. Bude otevřena rozhledna a připraven speciální grog Bramberák.

 

Řidiči, dávejte pozor na ledovku!

21.12.2022
Policie upozorňuje řidiče na ledovku, která se i ve středu 21. prosince stále tvoří na různých místech po silnicích v Libereckém kraji. Od půlnoci do osmi hodin na lince 158 přijali 14 oznámení o dopravních nehodách, které se staly napříč celým krajem. Naštěstí se při nich nikdo vážně nezranil. Současně připomínají policisté chodcům, že stejná ledovka jako na silnicích se samozřejmě tvoří i na chodnících. Je tedy nutné, aby i oni dbali zvýšené opatrnosti.

 

Společné Vánoce v Jablonci pro všechny na Štědrý den

18.12.2022
Deset tisíc korun daruje statutární město Jablonec nad Nisou ze svého rozpočtu Petru Štěpánkovi. Tímto způsobem město přispěje na pořádání akce Společné Vánoce v Jablonci v roce 2022. „Společné Vánoce v Jablonci proběhnou na Štědrý den v době od 7.30 do 9 hodin a spočívají v pomoci lidem bez domova a lidem sociálně slabým tím, že dostanou teplé jídlo," upřesnil jablonecký primátor Miloš Vele. Společné Vánoce v Jablonci proběhnou poprvé u restaurace Radnice na Mírovém náměstí, organizátoři by poté rádi navázali i dalšími ročníky. Kromě města a zmíněné restaurace se bude na charitativní akci podílet také Nemocnice Jablonec, Pekárna Lučany a firma Marko.

 

Kvůli opravě uzavřou 18. prosince liberecký tunel

15.12.2022
Ředitelství silnic a dálnic ČR upozorňuje na úplné uzavření pravého tubusu libereckého tunelu na silnici I/35 ve směru na Prahu, ke kterému dojde v neděli 18. prosince zhruba od 00:00 do 4:00. V tomto čase zde bude probíhat oprava veřejného osvětlení a pro řidiče zde bude dopravně značená objízdná trasa.

 

Nalezeno článků: 2157, zobrazeno: 161-170

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března
04.03.: Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace