Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 19

Turnov pomáhá Ukrajině

02.03.2022
Město Turnov oceňuje aktivitu občanského sektoru v pomoci Ukrajině a jejím občanům, která s obrovskou solidaritou přišla velmi rychle. Nabídka pomoci přichází od obyvatel, občanských sdružení, organizací i firem. Vznikla také iniciativa Turnov pomáhá. Podrobnosti na Našem Pojizeří

 

Zkouška sirén výjimečně nebude

02.03.2022
Pravidelná měsíční zkouška sirén, připadající na středu 2. března, byla zrušena. Hasiči tak chtějí předejít případné panice kvůli pokračujícím bojům na Ukrajině. Sirény se v České republice rozeznívají v poledne každou první středu v měsíci. Už několikrát v minulosti se ovšem zkouška vzhledem k mimořádné situaci neuskutečnila.

 

Kraj vybral po pádu firmy LUMIUS dodavatele elektřiny na rok 2022

28.02.2022
Liberecký kraj vyřešil problémy s dodávkami energií od firmy LUMIUS spol. s r.o., která k 11. lednu 2022 ukončila svoji činnost. Kraj musel vysoutěžit nového dodavatele energií co nejdříve. Jako druh výběrového řízení dle zákona o zadávání veřejných zakázek zvolil cestu jednacího řízení bez uveřejnění po dvou předchozích neúspěšných nákupech energií na komoditní burze Kladno. Novým dodavatelem je společnost ČEZ ESCO, a.s. Kraj tak v režimu dodavatele poslední instance bude pouze do 7. února 2022. „Cena, kterou Liberecký kraj měl od dodavatele poslední instance, byla samozřejmě dlouhodobě finančně neudržitelná a odporovala zásadám řádného hospodaření. Z důvodu úspor několika milionů korun jsme museli jednat rychle, pružně a efektivně," uvedl hejtman Martin Půta.

 

Pro vyhlídku Horník můžete v Rozhledně roku hlasovat do 28. února!

27.02.2022
Vyhlídka Horník, jež je součástí vyhlídkového lesoparku Hlídka na Stráži, byla Klubem přátel rozhleden zařazena do soutěže Rozhledna roku. Hlasování v této anketě končí už v pondělí, tedy 28. 2. 2022, máte tedy poslední šanci se zapojit! Podrobný článek

 

Kraj podpoří ekologickou výchovu. Žádat o dotace lze do konce února

22.02.2022
Na podporu činnosti škol, neziskových organizací, obcí i jednotlivců v oblasti ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty se zaměřuje dlouholetý dotační program Libereckého kraje číslo 8.1, v němž je možné až do 28. února žádat o finanční příspěvek. Nyní nově tento program podporuje také dlouhodobou práci s mládeží v oblasti životního prostředí a zemědělství - tedy různé oddíly mladých ochránců přírody, včelařské, rybářské a myslivecké kroužky. „Jeho prostřednictvím chceme podporovat organizace, které se věnují ekologické výchově v menším rozsahu a svou činností doplňují mozaiku těchto aktivit pro obyvatele i návštěvníky kraje. Střediskům a dalším organizacím, které poskytují ekologickou výchovu ve větším rozsahu, plánujeme od letošního roku pomáhat dlouhodobě. Naším cílem je tyto organizace stabilizovat a umožnit, aby se na celém území kraje rozvíjely na společném základě," uvedl krajský radní za životní prostředí a zemědělství Václav Židek.  K rozdělení je připraveno 1,4 milionu korun, přičemž žadatelé mohou na projekt získat až 150 tisíc korun.

 

V březnu bude u jablonecké přehrady probíhat kácení

21.02.2022
V průběhu března pokácí Povodí Labe na břehu vodní nádrže Mšeno v blízkosti ulice Za Hrází tři vrby, z nichž jednu tvoří více kmenů. Všechny tři dřeviny jsou ve velmi špatné zdravotním stavu a jsou pro své okolí nebezpečné. Po domluvě s oddělením životního prostředí a státní památkové péče jabloneckého magistrátu Povodí Labe vysází náhradní zeleň.

 

Strážci KRNAP absolvovali školení sebeobrany

19.02.2022
Zvýšení bezpečnosti stráže přírody, schopnosti deeskalace hrozícího konfliktu a kompetence eliminovat případného agresivního útočníka má za cíl cyklus seminářů o umění sebeobrany, který pro strážce připravila Správa Krkonošského národního parku společně se zástupci České Krav Maga Asociace (ČKMA). V pátek absolvovali strážci ve známém izraelském sebeobranném a taktickém systému první výcvik. Více podrobností

 

Horská služba Krkonoše varuje před ledovkou a náledím

18.02.2022
Horská služba Krkonoše v pátek 18. února varuje před ledovkou a náledím. V Krkonoších nadále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice, značí mírné nebezpečí.

 

Výstava Železnobrodský Edward Kelly připomíná Jiřího Plachého

15.02.2022
V Národopisné expozici Městského muzea na Bělišti se od listopadu koná výstava Železnobrodský Edward Kelly - Jiří Plachý. Výstava připomíná herce, režiséra, divadelního pedagoga a železnobrodského rodáka Jiřího Plachého, kterého můžete znát například jako představitele anglického alchymisty Edwarda Kellyho v dvoudílné historické komedii režiséra Martina Friče Císařův pekař - Pekařův císař. Jiří Plachy starší sehrál řadu rolí na prknech smíchovského Švandova divadla, Divadla na Vinohradech i Národního divadla. Výstava potrvá do 27. února 2022.

 

Na jablonecké radnici zavlaje tibetská vlajka

12.02.2022
Jablonečtí zastupitelé schválili vyvěšení tibetské vlajky podporující mezinárodní kampaň, a to ve čtvrtek 10. března. Kampaň Vlajka pro Tibet připomíná 63. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Z více než šesti tisíc samosprávných celků České republiky v loňském roce 10. března vyvěsilo tibetskou vlajku 838 měst, obcí, městských částí nebo krajů.

 

Nalezeno článků: 2029, zobrazeno: 181-190

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples
Kontrabasové kvarteto Bumblebass zahraje v turnovském divadle
Policisté kontrolovali řidiče autobusů a tramvají
Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
19.03.: Turnov vybojoval cennou výhru v Letohradu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace