Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 26

Pro vyhlídku Horník můžete v Rozhledně roku hlasovat do 28. února!

27.02.2022
Vyhlídka Horník, jež je součástí vyhlídkového lesoparku Hlídka na Stráži, byla Klubem přátel rozhleden zařazena do soutěže Rozhledna roku. Hlasování v této anketě končí už v pondělí, tedy 28. 2. 2022, máte tedy poslední šanci se zapojit! Podrobný článek

 

Kraj podpoří ekologickou výchovu. Žádat o dotace lze do konce února

22.02.2022
Na podporu činnosti škol, neziskových organizací, obcí i jednotlivců v oblasti ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty se zaměřuje dlouholetý dotační program Libereckého kraje číslo 8.1, v němž je možné až do 28. února žádat o finanční příspěvek. Nyní nově tento program podporuje také dlouhodobou práci s mládeží v oblasti životního prostředí a zemědělství - tedy různé oddíly mladých ochránců přírody, včelařské, rybářské a myslivecké kroužky. „Jeho prostřednictvím chceme podporovat organizace, které se věnují ekologické výchově v menším rozsahu a svou činností doplňují mozaiku těchto aktivit pro obyvatele i návštěvníky kraje. Střediskům a dalším organizacím, které poskytují ekologickou výchovu ve větším rozsahu, plánujeme od letošního roku pomáhat dlouhodobě. Naším cílem je tyto organizace stabilizovat a umožnit, aby se na celém území kraje rozvíjely na společném základě," uvedl krajský radní za životní prostředí a zemědělství Václav Židek.  K rozdělení je připraveno 1,4 milionu korun, přičemž žadatelé mohou na projekt získat až 150 tisíc korun.

 

V březnu bude u jablonecké přehrady probíhat kácení

21.02.2022
V průběhu března pokácí Povodí Labe na břehu vodní nádrže Mšeno v blízkosti ulice Za Hrází tři vrby, z nichž jednu tvoří více kmenů. Všechny tři dřeviny jsou ve velmi špatné zdravotním stavu a jsou pro své okolí nebezpečné. Po domluvě s oddělením životního prostředí a státní památkové péče jabloneckého magistrátu Povodí Labe vysází náhradní zeleň.

 

Strážci KRNAP absolvovali školení sebeobrany

19.02.2022
Zvýšení bezpečnosti stráže přírody, schopnosti deeskalace hrozícího konfliktu a kompetence eliminovat případného agresivního útočníka má za cíl cyklus seminářů o umění sebeobrany, který pro strážce připravila Správa Krkonošského národního parku společně se zástupci České Krav Maga Asociace (ČKMA). V pátek absolvovali strážci ve známém izraelském sebeobranném a taktickém systému první výcvik. Více podrobností

 

Horská služba Krkonoše varuje před ledovkou a náledím

18.02.2022
Horská služba Krkonoše v pátek 18. února varuje před ledovkou a náledím. V Krkonoších nadále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice, značí mírné nebezpečí.

 

Výstava Železnobrodský Edward Kelly připomíná Jiřího Plachého

15.02.2022
V Národopisné expozici Městského muzea na Bělišti se od listopadu koná výstava Železnobrodský Edward Kelly - Jiří Plachý. Výstava připomíná herce, režiséra, divadelního pedagoga a železnobrodského rodáka Jiřího Plachého, kterého můžete znát například jako představitele anglického alchymisty Edwarda Kellyho v dvoudílné historické komedii režiséra Martina Friče Císařův pekař - Pekařův císař. Jiří Plachy starší sehrál řadu rolí na prknech smíchovského Švandova divadla, Divadla na Vinohradech i Národního divadla. Výstava potrvá do 27. února 2022.

 

Na jablonecké radnici zavlaje tibetská vlajka

12.02.2022
Jablonečtí zastupitelé schválili vyvěšení tibetské vlajky podporující mezinárodní kampaň, a to ve čtvrtek 10. března. Kampaň Vlajka pro Tibet připomíná 63. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Z více než šesti tisíc samosprávných celků České republiky v loňském roce 10. března vyvěsilo tibetskou vlajku 838 měst, obcí, městských částí nebo krajů.

 

Turnovské muzeum otevírá k 750. výročí města tři nové výstavy

11.02.2022
Muzeum Českého ráje v Turnově ve čtvrtek 10. února v 17 hodin zahájilo tři nové výstavy pořádané u příležitosti oslav 750 let první písemné zmínky o Turnově. Můžete se těšit na poutavou cestu historií Turnova od nejstarších sídelních nálezů. Výstava Náměstí, kterým šly dějiny bude vyprávět příběh pomyslného středu města Turnov. A nebude chybět ani tradice šperkařská, a to v osobnosti Antonína Karče, jenž formoval turnovskou šperkařskou školu v období secese a art-deca. Více podrobbností na Našem Pojizeří

 

Občané Hodkovic nad Mohelkou se mohou ptát hejtmana

10.02.2022
Hejtman Martin Půta pokračuje ve svých cestách po kraji. V pátek 11. února zavítá do Hodkovic nad Mohelkou. Hejtmanský den začne v 8 hodin setkáním se starostkou Markétou Khauerovou, která provede Martina Půtu celým programem. Ten zakončí tradiční beseda s občany v penzionu V Údolí v Jílovém od 16 do 17 hodin.

 

Obce mohou z Programu obnovy venkova čerpat přes 25 milionů korun

08.02.2022
Dotaci z rozpočtu ve výši přes 25 milionů korun rozdělí Liberecký kraj v rámci Programu obnovy venkova. Podpora je určena obcím a svazkům obcí. Vyhlášení programu i podmínek na svém posledním zasedání odsouhlasilo Zastupitelstvo Libereckého kraje. Žádosti budou přijímány do 16. března 2022. „Účelem programu je obnova a údržba technické infrastruktury, venkovské zástavby a občanské vybavenosti, úprava veřejných prostranství jako jsou návsi či náměstí, lze žádat na opravy či výstavbu chodníků nebo osvětlení, na podporu vzdělávání a poradenství v oblasti rozvoje venkova a obnovy vesnice a zvýšení kvality života na venkově. Z Dotačního fondu Libereckého kraje je na Program obnovy venkova vyčleněno celkem 25 200 000 korun," řekl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkov.

 

Nalezeno článků: 2096, zobrazeno: 251-260

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.

Boží voda není pitná, pramen pod Valdštejnem vyhovuje

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen Boží voda aktuálně není pitný, pramen pod Valdštejnem dle rozborů vyhovuje. Výsledky rozboru pramenů proběhly dne 18. září 2023 podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
Den architektury pozve v našem kraji opět za architektonickými skvosty
Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
Nové ptačí budky vznikly v turnovských městských sadech
Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Nejčtenější články

23.09.: V Roztokách u Jilemnice sjel autobus do příkopu
24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
22.09.: Po střetu s nákladním autem v Rejdicích zemřel motocyklista

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace