Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 26

Aktuální červnové překážky na jabloneckých komunikacích

10.06.2022
Úplně uzavřená je část ulice Jánské, důvodem jsou výkopy pro nové plynové přípojky. Práce potrvají do 17. června.  Od 6. do 30. června bude uzavřená část ulice Alšova u Brusíren, a to kvůli práci na nové zemní kabelové přípojce nízkého napětí. Od stejného data, tedy od 6. června, začne 2. etapa rekonstrukce plynovodu a přípojek na sídlišti Šumava, která potrvá do 15. října. Ulice Vysoká bude kvůli výkopům jednosměrná od centra Jablonce do Jabloneckých Pasek. Objízdná trasa povede ulicemi Březová a V Luzích, omezení se však nebude týkat autobusů MHD. Úplně uzavřená bude ulice Vysoká od domu s čp. 84 po čp. 90 a uzavřené bude také parkoviště nad poštou. V tomto případě objízdné trasy nebudou značené.

 

Ičko na jablonecké radnici bude 9. června dopoledne zavřené

08.06.2022
Informační středisko jabloneckého magistrátu v přízemí radnice bude ve čtvrtek 9. června z technických důvodů v čase od 7.30 do 12.30 hodin uzavřené. K výběru poplatků, ověřování listin a služeb Czech POINT je možné využít (8.00-11.30) pracoviště v ulici Komenského 8.

 

Na záchranu a obnovu památek dá Liberecký kraj víc než 10 milionů korun

06.06.2022
Rozdělení dotačního programu nazvaného Záchrana a obnova památek v Libereckém kraje odsouhlasili na svém zasedání krajští zastupitelé. Žadatelé obdrží víc než deset milionů korun. „Pomoc obnově památek v našem kraji považujeme za velmi důležitou. V dotačním programu, ze kterého tyto obnovy podporujeme, máme každoročně 10 milionů korun. Zájem je sice více než dvojnásobný a nejsme tak schopni uspokojit všechny žadatele, majitelé objektů mohou ale žádat opakovaně, třeba i na postupné etapy," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. V tomto programu přijal krajský úřad celkem 104 žádostí o dotaci. Podporu by mělo dostat 43 z nich a čtyři byly zařazeny do zásobníku projektů. 53 žádostí bylo navrženo nepodpořit z důvodu nedostatečného počtu bodů a vyčerpání alokace programu, čtyři žádosti byly vyřazeny kvůli nesouladu v administrativě.

 

Krajská konference se zabývala prací s nadanými dětmi

04.06.2022
Dvě dívky a jeden chlapec dostali prostor, aby vyprávěli o svých zkušenostech s českým vzdělávacím systémem na krajské konferenci, která se konala na liberecké Technické univerzitě a zabývala se otázkou nadaných žáků a práce s nimi. Uskutečnila se díky projektu Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II v rámci platformy aktivity zkvalitnění péče o nadané žáky ve spolupráci s Katedrou pedagogiky a psychologie fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci. Účastníky konference čekaly tři přednášky, tři workshopy a diskuse s odbornicemi z pedagogicko-psychologické poradny v České Lípě. Vzdělávací akci zaměřenou na učitele a učitelky navštívilo téměř sto lidí, z toho polovina studentů pedagogiky.

 

Kraj chystá rekonstrukci Lidových sadů. Hledá firmu, jež zpracuje projekt

02.06.2022
Hudební kulturně kreativní centrum Lidové sady. Tak se jmenuje projekt, jehož cílem je úprava a vylepšení interiérů této významné liberecké společenské a kulturní instituce. Rada kraje schválila vypsání veřejné zakázky na zpracování projektové dokumentace. Lidové sady převzal kraj spolu se zoologickou zahradou a plánuje jejich postupnou obnovu. Objekt na konečné liberecké tramvajové trati již po desítky let nabízí hudební a taneční akce, výstavy, workshopy, přednášky a řadu dalších kulturních pořadů. „Zoologická zahrada provedla již v minulosti dílčí rekonstrukce fasády, věže, přísálí či zahradní restaurace, nutné je ale zlepšit také kvalitu interiérů. Chceme, aby tu vzniklo moderní kulturní centrum, které poskytne jak prostor pro koncerty, představení různých žánrů, besedy a přednášky, ale také zázemí pro hudební vzdělávání a pro místní kapely, které bude odpovídat současným standardům," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

 

Upozornění: práce na křižovatce Palackého – U Přehrady

01.06.2022
Ve středu 1. června od 18 hodin začnou práce na vodorovném dopravním značení na křižovatce ulic Palackého - U Přehrady v Jablonci nad Nisou. Potrvají do konce týdne, ale velmi záleží na počasí. Město žádá řidiče, aby byli obezřetní. Pracovníci firmy Viatex se na křižovatku ulice Palackého - U Přehrady přesunuli již ve středu po 18. hodině, kdy by už doprava měla být klidnější a semafory budou mimo provoz. Dohled nad bezpečným provozem a koordinací dopravy s dělníky pracujícími na silnicích zajistí hlídky městské policie.

 

Týden turnovských oslav začal v pohybu

30.05.2022
Na turnovském náměstí bylo v pondělí 23. května rušno. Svůj start a cíl zde měla Turnovská 750, která zlákala k účasti 750 běžců a chodců, z nichž každý překonal 750 metrů centrem města. Podstatně větší vzdálenosti pak zdolali chodci Výzvy 10 000 kroků, kteří se během sportovního odpoledne na náměstí dočkali ocenění za své dubnové výkony. Podrobnosti na Našem Pojizeří

 

Řemeslnou a zážitkovou turistiku podpoří kraj milionem korun

29.05.2022
Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.6 Řemeslná a zážitková turistika posvětilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží bezmála milion - přesně řečeno 999 907 Kč. „Liberecký kraj býval z hlediska cestovního ruchu spojován především se zimní lyžařskou sezonou. Situace je nyní výrazně jiná. Jednak hostíme velké množství pěších a cykloturistů a také se k nám lidé v poslední době vydávají za poznáním tradičních řemesel. Především je to sklářství, šperkařství a kamenářství, ale nechybí ani návštěvníci jiných řemeslných dílen, jako je například výroba ručního papíru. Lidé už nechtějí pasivní dovolenou. Chtějí něco zažít, zkusit si vlastníma rukama něco vyrobit. Dotační program Řemeslná a zážitková turistika právě takové aktivity podporuje," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. V tomto programu bylo podáno celkem 31 žádostí o dotaci.

 

Studenecké míle se letos vydají do Janských lázní

27.05.2022
Letos konečně dovolí epidemiologická situace bez problémů uspořádat několik zajímavých akcí, mezi které řadíme i po třech letech pořádané Studenecké míle. Již patnáctý ročník této oblíbené veteránské přehlídky s vyjížďkou do Krkonoš bude mít připravený zajímavý celodenní program pro malé i velké příznivce historických automobilů a motocyklů. Program začíná ráno 28. května v amfiteátru Studenec od 8 do 10 hodin prezentací účastníků, od 9 do 11 hodin zahraje k poslechu skupina Crazy Dogs. V 11.15 čeká na účastníky vyjížďky rozprava a od 11.30 do 13.00 se uskuteční vyjížďka vozů směrem do Krkonoš. Více podrobností

 

Linka důvěry Liberec slaví 30 let

26.05.2022
Dne 15. března 2022 Linka důvěry Liberec oslavila 30 let od svého založení. Za toto období jejího nepřetržitého fungování přijali pracovníci linky přes 150 tisíc kontaktů, a to telefonicky nebo e-mailem. Průměrný roční počet kontaktů je více než 5 tisíc. Nejvíce kontaktů LD zaznamenala v roce 2016, kdy bylo přes 10 tisíc kontaktů. Po celou dobu své existence funguje linka v nepřetržitém provozu. „Velice mě těší, že již dlouhá léta funguje v České republice tak významná a velice potřebná organizace, kterou Linka bezpečí bezesporu je. Děti i dospělí jsou dnes vystaveni velkému množství nástrah. Pomoc od odborníků v těch nejvypjatějších momentech, kdy se lidská duše potřebuje vyzpovídat ze svých trápení, je nesmírně důležitá," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

 

Nalezeno článků: 2157, zobrazeno: 251-260

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

01.03.: Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace