Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 27

Obce mohou z Programu obnovy venkova čerpat přes 25 milionů korun

08.02.2022
Dotaci z rozpočtu ve výši přes 25 milionů korun rozdělí Liberecký kraj v rámci Programu obnovy venkova. Podpora je určena obcím a svazkům obcí. Vyhlášení programu i podmínek na svém posledním zasedání odsouhlasilo Zastupitelstvo Libereckého kraje. Žádosti budou přijímány do 16. března 2022. „Účelem programu je obnova a údržba technické infrastruktury, venkovské zástavby a občanské vybavenosti, úprava veřejných prostranství jako jsou návsi či náměstí, lze žádat na opravy či výstavbu chodníků nebo osvětlení, na podporu vzdělávání a poradenství v oblasti rozvoje venkova a obnovy vesnice a zvýšení kvality života na venkově. Z Dotačního fondu Libereckého kraje je na Program obnovy venkova vyčleněno celkem 25 200 000 korun," řekl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkov.

 

Jablonec hledá ředitele Mateřské školy v Kokoníně

05.02.2022
Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje konkurz na ředitele nebo ředitelku Mateřské školy v Kokoníně s nástupem 1. srpna tohoto roku. Přihlášku společně s životopisem a dalšími dokumenty je třeba poslat doporučeně na oddělení školství jabloneckého magistrátu nebo odevzdat v uzavřené obálce označené nápisem Konkurz MŠ Jablonec nad Nisou - Kokonín, Dolní 3969 - Neotvírat nejpozději do pátku 11. března do 12 hodin. Podrobnosti ke konkurznímu řízení jsou na webu města Jablonec nad Nisou.

 

V České Lípě vznikne centrum pro boj s kybernetickými hrozbami

04.02.2022
Projekt Juniorního centra zaměřeného na vzdělávání v oblasti kybernetické a informační bezpečnosti dostává v Libereckém kraji reálné obrysy. Nové centrum vznikne při Střední průmyslové škole v České Lípě. Zajistí výuku pro své žáky, později i pro ostatní školy, pro firmy nebo samosprávy v kraji. Rostoucí význam ochrany citlivých dat před útoky hackerů přiměl Liberecký kraj k zařazení kybernetické a informační bezpečnosti do priorit rozvojové koncepce Chytřejší kraj. Společně s Agenturou regionálního rozvoje zahájil přípravu centra, které má vzniknout při jedné z krajských středních škol.

 

Slavíme světový den mokřadů

02.02.2022
Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů patří mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Více podrobností

 

Uzavření komunikace I/10 na Harrachov pro vozidla nad 3,5 tuny

01.02.2022
Od úterý 1. února 18.00 bude uzavřen pro vozidla nad 3,5 tuny úsek komunikace I/10 ve směru od Tanvaldu na Harrachov. Omezení, které souvisí se zhoršujícími se klimatickými podmínkami je naplánováno do středeční 21. hodiny. Policie vyzývá řidiče k dodržování dopravních omezení a uzavírek.

 

Jablonečtí radní podpořili divadla malých forem

31.01.2022
S kladným výsledkem skončila žádost o individuální dotaci z rezervy rozpočtu statutárního města Jablonec nad Nisou Covid kultura pro Jabloneckou kulturní obec. Jablonečtí radní spolku schválili 20 tisíc korun na akci Divadla malých forem 2021. Rezervu Covid kultura loni zřídili zastupitelé na základě zrušeného dotačního programu na podporu kulturních akcí nebo jejich cyklů. Sedm set tisíc ze zrušeného programu přesunuli do zmíněné rezervy. „Z rezervy už se podařilo podpořit 19 akcí částkou ve výši 400 tisíc korun, v rezervě tak zbývá 390 tisíc korun," řekl náměstek pro oblast humanitní David Mánek.

 

Kraj podepsal s libereckou univerzitou memorandum o spolupráci

30.01.2022
Spolupráce mezi Technickou univerzitou v Liberci a Libereckým krajem úspěšně pokračuje - nově i na poli sociální oblasti. Hlavními tématy memoranda, které dnes obě strany podepsaly, jsou zejména sociální začleňování, zaměstnanost, bydlení, vzdělávání, zdravotní péče či dluhová problematika. „Jsem nesmírně rád, že se spolupráce s Technickou univerzitou v Liberci rozšířila o další důležitá témata. Podpis memoranda zavazuje kraj společně s vysokou školou pracovat na zlepšení podmínek v sociální oblasti a naplňovat strategii sociálního začleňování na další roky," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

 

Meteorologové varují před silným větrem v našem kraji

29.01.2022
Výstraha meteorologů udává nebezpečí výskytu silného větru v České republice, včetně Libereckého kraje. Výstraha platí od sobotní půlnoci po celou neděli 30. ledna. Očekávat lze komplikace v dopravě z důvodu popadaných stromů - neprůjezdnosti komunikací. Vznikat mohou i škody na majetku a některých budovách.

 

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

25.01.2022
Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).

 

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

22.01.2022
Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

 

Nalezeno článků: 2097, zobrazeno: 261-270

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Roprachtická stezka Vlček slaví první narozeniny
Nové lavičky v botanické nabídnou paletu barev i vůni pryskyřice
V dotačním programu rozdělil kraj na obnovu památek 22 milionů
V Rokytnici chystají Svatomichaelskou pouť
Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi

Nejčtenější články

26.09.: Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
27.09.: V Rokytnici chystají Svatomichaelskou pouť

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace