Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 3

Léčebna respiračních nemocí ve Cvikově se dočká zateplení a střechy

15.07.2023
Krajští radní vybrali na svém jednání firmu, která zateplí fasádu a střechu pavilonu A v Léčebně respiračních nemocí Cvikov. Je jí OMLUX, spol. s r.o., a to za nabídkovou cenu 25 899 996,58 korun včetně DPH. „Cílem projektu je zlepšit tepelně-technické vlastnosti budovy na úroveň současných požadavků. Je to další investice do Léčebny respiračních nemocí ve Cvikově. Jsem rád, že se i díky tomu dostane pacientům kvalitní a nadstandardní péče," uvedl Vladimír Richter, člen rady kraje pro resort zdravotnictví.

 

Víkendová omezení MHD Jablonec

14.07.2023
Obě omezení platí v sobotu 15. července, týkají se linky č. 114 a důvodem je pokládka živičného povrchu. V ulici Podzimní zabezpečí spoje linky č. 114 ulicí Mánesovou s náhradní zastávkou Mánesova. Neobsloužené zůstanou zastávky Vysoká a Podzimní. Od 10.15 hodin budou spoje linky č. 114 končit v zastávce U překladiště, bez obsluhy zůstanou zastávky Horní Proseč, V Pastvinách a Zlatá ulička.

 

Silnice ze Světlé pod Ještědem na Výpřež bude od 15. července uzavřena

08.07.2023
Od 15. do 25. července 2023 bude silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež uzavřena. Důvodem jsou finální práce na obrusné vrstvě vozovky, svodidlech a krajnicích. Uzavírka se dotkne i některých autobusových linek. Výlukové jízdní řády připraví dopravce ČSAD Liberec, a.s. ve spolupráci se společností KORID LK. Dostupné pak budou na https://www.iidol.cz/.

 

Liberecký kraj opět nakoupí energie přes dynamický nákupní systém

07.07.2023
Dodávky silové elektřiny a plynu bude kraj pro příští rok zajišťovat opět přes dynamický nákupní systém. Znamená to hromadný nákup energií pro příspěvkové organizace, školy či nemocnice. „Zodpovědností kraje je postarat se o veřejné služby, které zajišťuje. V loňském roce jsme nastavili rozpočet kraje tak, abychom je nemuseli omezovat. Na příští rok opět volíme cestu nákupu energií a plynu přes dynamický nákupní systém," uvedl hejtman Martin Půta.

 

Postavte si start-up s odborníky; program VÝKOP zajistí i první investice

04.07.2023
Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink spouští nový program pro začínající podnikatele s názvem VÝKOP. Intenzivní tříměsíční kurz začne 14. září 2023 a připraví zájemce z libereckého regionu na úspěšný rozjezd jejich vlastního start-upu. Registrace jsou již dostupné na webové stránce lipo.ink/cs/vykop. VÝKOP je nový inkubační program, který rozšiřuje stávající portfolio služeb Lipo.ink. Jeho cílem je poskytnout intenzivní podporu a odborné vedení týmům při rozjezdu jejich startupů. A v samém závěru nabídne možnost získat investici v minimální výši 300 000 Kč.

 

Kraj a Agentura pro sociální začleňování podepsaly memorandum

02.07.2023
Úzká spolupráce při řešení problému sociálního vyloučení a rizik jeho vzniku na území Libereckého kraje. Takový je cíl memoranda, které uzavřely Liberecký kraj a Agentura pro sociální začleňování, jež působí pod ministerstvem pro místní rozvoj. Liberecký kraj s agenturou spolupracuje stále intenzivněji a uzavřel již několik memorand o vzájemné kooperaci v řadě směrů týkajících se pomoci sociálně slabým. Postupně přibývá počet obcí a měst z kraje, které požádaly o spolupráci s agenturou. Memorandum, které nyní podepisujeme, již před lety navázanou spolupráci podpoří a ještě více a účinněji rozvine. Jako krajská samospráva nechceme zavírat oči před problémy, které existují," uvedl hejtman Martin Půta.

 

Kraj podpoří dotačními statisíci vypracování plánů na obnovu památek

01.07.2023
Vyhlášení dotačního programu v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu schválili krajští zastupitelé. Dotaci mohou využít vlastníci kulturních památek, kteří si hodlají zpracovat stavebně historický průzkum. „V předchozích letech byl tento program nepravidelně vyhlašován. Letos jsme se rozhodli vyčkat, zda všichni úspěšní žadatelé využijí dotace na obnovu památek a pokud ne, přesunout prostředky právě na stavebně historický průzkum. Tato situace nastala a žadatelé se tak mohou do programu hlásit," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

 

Regionálním výrobcům přispěje kraj téměř milionem a půl

28.06.2023
Bezmála milion a půl korun rozdělí Liberecký kraj v dotačním programu číslo 2.5 Podpora regionálních výrobků, výrobců a tradičních řemesel. Peníze poputují k firmám i drobným podnikatelům napříč celým regionem. Záměr musí ještě posvětit krajské zastupitelstvo. „Program je zaměřený na podporu regionálních produktů, místní výroby a místních obchodních spotřebitelských vztahů, dále na osvětu a informovanost o významu a kvalitě místních potravin, výrobků a služeb. Jeho cílem je podpořit nejen jejich dostupnost na trhu, ale také zvýšit o nich povědomí," prohlásil Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Původně se v programu nacházel milion a čtyři sta tisíc korun. Vzhledem k úspoře peněz z vyúčtování předchozího období se částka navýšila na 1.452.812,46 korun. Sešlo se 64 žádostí o poskytnutí dotace v celkové výši 2.530.413,13 korun, avšak čtyři bylo z formálních důvodů nutné vyřadit. Hodnocením tak prošlo 60 žádostí o dotaci v celkové výši 2.340.413,13 korun.

 

Sloučenou textilní a strojní průmyslovku povede Jaroslav Semerád

24.06.2023
Zastupitelstvo Libereckého kraje v úterý 30. května 2023 rozhodlo o sloučení liberecké Střední průmyslové školy textilní se Střední průmyslovou školou strojní a elektrotechnickou a Vyšší odbornou školou, Liberec. Ke dni 30. června 2023 tak zaniká vedoucí pracovní místo ředitelky liberecké textilní školy - ve funkci končí Jana Kočí. Rozhodla o tom na svém včerejším jednání krajská rada. „Rád bych poděkoval paní ředitelce Janě Kočí za dobrou práci, kterou ve své funkci vykonávala. Sloučení obou škol je nutný krok, ale nelze ho odkládat, aby bylo možné už v září příštího roku otevřít dvě třídy technického lycea v souvislosti se vzrůstajícím zájmem o všeobecné vzdělávaní," řekl hejtman Martin Půta.

 

Víkendová uzavírka v Jablonci

22.06.2023
Dva dny, 24. a 25. června, budou úplně uzavřené ulice Liberecká a část ulice Budovatelů (od ul. Poštovní po OK Tovární). Bude se tu pokládat povrch vozovky. Objízdná trasa je vedená obousměrně od okružní křižovatky Tovární ve směru do centra k okružní křižovatce Želivského ulicemi Liberecká, Rýnovická, 28.října (případně ul. Větrná), vozy nad 3,5 tuny budou jezdit obousměrně ulicemi Pražská, Mostecká a Podhorská do ulic U Přehrady a Palackého. MHD bude vedena po objízdných trasách.

 

Nalezeno článků: 2095, zobrazeno: 21-30

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Boží voda není pitná, pramen pod Valdštejnem vyhovuje

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen Boží voda aktuálně není pitný, pramen pod Valdštejnem dle rozborů vyhovuje. Výsledky rozboru pramenů proběhly dne 18. září 2023 podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb.

61. Podještědské derby: Ten bod je pro Jablonec docela zlatý

Veledůležitý zápas pro oba celky, tedy FK Jablonec a Slovan Liberec, krásné počasí, vynikající trávník, přes tři tisícovky diváků a nakonec výsledek, který nepotěšil asi ani jednoho z rivalů. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
Po nabitých prázdninách se Náruč nadechla k podzimnímu programu
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Turnovské muzeum na výstavě ukáže, jak vznikají hory
V Turnově začíná Evropský týden mobility 2023

Nejčtenější články

18.09.: Na průtahu Libercem na silnici I/35 pokládají litý asfalt
19.09.: V Plavech řádně oslavili fotbalovou stovku
18.09.: Dlaskův statek oživí se svatováclavskou zábavou i loutkové divadlo

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace