Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 3

Memorandum k výstavbě IVC v Turnově podepsáno

26.02.2024
Ministr vnitra Vít Rakušan a hejtman Libereckého kraje Martin Půta v pondělí 19. února podepsali memorandum o spolupráci k výstavbě Integrovaného výjezdového centra v Turnově. Stavba první etapy by měla být realizována během 90 dnů v období od března do července 2024. Zhotovitelem stavby je firma Stavotrans, s. r. o., investice města do této části komunikace si vyžádá necelých 8,5 milionu Kč vč. DPH. Celková investice do příjezdové komunikace a inženýrských sítí pak dosáhne zhruba 20 milionů Kč. Podrobnosti na Našem Pojizeří

 

Kraj opět podpoří statisíci obnovu kulturních památek

25.02.2024
Obnovu kulturních památek dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj. Proto opět krajské zastupitelstvo schválilo vyhlášení dotačního programu s názvem 7.3 Stavebně historický průzkum. Je zaměřený na komplexní poznání historie, stavebního vývoje a současného stavu kulturních památek na území regionu. Zpracovaný stavebně historický průzkum poslouží jako výchozí podklad pro obnovu dané kulturní památky. „Je to vlastně předstupeň stavební obnovy památky a my se snažíme tímto dotačním programem motivovat další vlastníky památek, aby si stavebně historický průzkum nechali zpracovat a chápali ho jako výchozí podklad pro kvalitní péči či obnovu objektu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

 

Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

23.02.2024
Už čtvrtá výstava v Original Gallery v Semilech je nazvaná Síla lidskosti a přináší díla Věry Kosové. Vernisáž se koná v sobotu 24. února od 17 hodin za hudebního doprovodu Milli Janatkové. Podrobnosti na Našem Pojizeří

 

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

20.02.2024
Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

 

Vinnetou se vrací do Turnova!

18.02.2024
Pokud jste si mysleli, že jste viděli všechny možné verze příběhu o přátelství mezi Vinnetouem a Old Shatterhandem, připravte se na překvapení! Divadelní soubor Tyl Slaná vás zve na reprízu divadelní komedie Vinnetou od autora Petra Kolečka, která se uskuteční ve čtvrtek 22. února v Městském divadle v Turnově. Více podrobností

 

Dětský maškarní karneval připravili v Lučanech

17.02.2024
V neděli 18. února se od 14 hodin koná dětský maškarní karneval v lučanském kulturním domě. Připraveny pro Vás jsou soutěže, hudba, občerstvení.

 

Kraj chce obnovit vlaky do polského Zhořelce, zatím pojedou do Zawidówa

16.02.2024
Obnovit přeshraniční železniční spojení z Liberce do polského Zhořelce chce Liberecký kraj. Rozhodl se zatím ve spolupráci s Českými drahami alespoň prodloužit trasy vybraných osobní vlaků na trase z Liberce do Černous do první polské stanice za hranicí, jíž je Zawidów. Zkušební jízda prvního vlaku se uskutečnila počátkem letošního února. Plánovaný termín zahájení provozu je tento rok v dubnu, nyní se čeká na dokončení schvalovacího procesu na polské straně.

 

Zákaz návštěv v Nemocnici Jablonec

06.02.2024
S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci se zvýšeným výskytem virových onemocnění v populaci je Nemocnice Jablonec nucená přijmout preventivní opatření. Proto budou od úterý 6. února až do odvolání zakázané návštěvy na oddělení interny a ortopedie.

 

Jablonečtí strážníci našli muže, po kterém pátrala policie

05.02.2024
Strážníci Městské policie Jablonec nad Nisou při běžné kontrole veřejného pořádku našli v noci ze soboty na neděli v lesním srubu v ulici K Rybárně spící dvojici. Požádali o průkazy totožnosti a zjistili, že muž z páru je v pátrání Policie ČR, což si hlídka ověřila i na obvodním oddělení Policie ČR Jablonec n. N. Proto dotyčného převezli do rukou státní policie.

 

Kraj podpoří zážitky a řemeslnou turistiku bezmála milionem a půl

04.02.2024
Pestrá a různorodá je podpora kultury, památkové péče i cestovního ruchu ze strany Libereckého kraje. Jako každý rok, i tentokrát vyhlásil kraj dotační program s názvem 7.6 Řemeslná a zážitková turistika 2024. Tento dotační program každoročně přispívá k rozšíření turistické nabídky, tvorby a zavedení nových produktů cestovního ruchu zaměřených na zážitky a tradiční řemesla na území Libereckého kraje. Tento rok je částka vyčleněná v dotačním programu vyšší, činí 1,3 milionu korun. Zvýšila se i minimální výše dotace na 25 tisíc, nejvýše je pak možné žádat o padesát tisíc korun. Lhůta pro konzultace a podání žádostí je do 29. února. Více informací o programu se nalézá na odkazu https://dotace.kraj-lbc.cz.

 

Nalezeno článků: 2173, zobrazeno: 21-30

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace