Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 33

Krajský web poběží lépe. Díky novému softwaru, který používají i na poštách

18.11.2021
Česká Pošta, ČEZ, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky i Český statistický úřad. Po bok těchto význačných institucí se zařadil také Liberecký kraj. Jeho internetové stránky stejně jako ve výše uvedených případech hlídá software Zabbix, jehož úlohou je zabezpečit lepší funkčnost rozsáhlé krajské webové prezentace a zamezit výpadkům webu. „V rámci zajištění funkčnosti krajského webu je využití tohoto systému velkým krokem kupředu," prohlásil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Zabbix, který je open source software z rodiny NAGIOS, komplexně hlídá funkčnost krajského webu, zabraňuje jeho přetížení a aktivně sám upozorňuje na nedostatky, chyby, nefunkční stránky a případné hrozby a rizika.

 

Nový systém sběru separovaných odpadů se v Turnově rozběhl

16.11.2021
Se začátkem listopadu se rozjel nový systém sběru odpadů v Turnově. Pokud bydlíte v rodinném nebo bytovém domě, počítejte se stejnými termíny svozů jako dříve. Termíny svozů v jednotlivých částech Turnova byly zachovány. Změnila se pouze frekvence, střídá se odvoz směsného a tříděného odpadu. Více podrobností na Našem Pojizeří

 

Události 17. listopadu si připomenou i v Jablonci nad Nisou

16.11.2021
Statutární město Jablonec nad Nisou zve na slavnostní připomenutí Událostí 17. listopadu - Dne boje za svobodu a demokracii, které se uskuteční ve středu 17. listopadu 2021 od 10 hodin u pomníku Bojovníků za svobodu vlasti a obětem bezpráví v ulici Generála Mrázka v Jablonci nad Nisou.

 

Hraniční přechod Hrádek nad Nisou – Porajów bude od 12. listopadu uzavřen

11.11.2021
Z důvodu opravy mostu přes Oldřichovský potok bude od 12. listopadu 2021 uzavřen hraniční přechod Hrádek nad Nisou - Porajów. Uzavírka skončí letos 6. prosince. Objízdná trasa bude vedena po silnici I/35, a to směrem do Polska přes hraniční přechod R35 na Bogatynii a Zittau.

 

Listopadové koncerty Redl a Horkýže Slíže v Jablonci zrušeny!

10.11.2021
S podzimním nárůstem onemocnění dochází ke komplikacím i na poli kultury. Bohužel hned dva nejbližší koncerty musely být zrušeny. Do Jablonce ze Slovenska nepřijede kapela Horkýže Slíže a nevystoupí ani Vlasta Redl. Oba koncerty byly plánované v Eurocentru na tento týden - 11. a 12. listopadu. Vstupné bude v plné výši vráceno! Zároveň upozorňují pořadatelé majitele vstupenek na neuskutečněné akce v roce 2020, že mají možnost vstupenky vrátit ještě do konce letošního listopadu.

 

Turnov vydal kalendář na rok 2022 k 750. výročí města

09.11.2021
Již od poloviny listopadu můžete v Regionálním turistickém informačním centru v Turnově a v Muzeu Českého ráje zakoupit nový kalendář 2022, který město vydává u příležitosti 750. výročí Turnova. V příštím roce uplyne 750 let od první písemné zmínky o Turnově. Město Turnov a turnovské organizace chystají řadu akcí, kterými významné výročí oslaví. Další informace na Našem Pojizeří

 

Geopark Český ráj obdrží od kraje další dotaci, celkem to je 300 tisíc

08.11.2021
Liberecký kraj podpoří dotací činnost Geoparku Český ráj. Krajští radní rozhodli o navýšení příspěvku o dalších 50 tisíc korun na konečných 300 tisíc. Peníze pokryjí část nákladů pětidenní mise dvou zahraničních zástupců pověřených revalidací pro obhajobu značky Globální geopark UNESCO Český ráj. Ta se konala ve dnech 24. až 28. října na Turnovsku. Více podrobností

 

Cenný secesní závěs se po století vrátil do Turnova. Dorazil ze zámoří

06.11.2021

Více než 100 let starý secesní závěs s opály, perlami a syntetickými drahokamy získalo do svých sbírek Muzeum Českého ráje v Turnově. Vznikl počátkem minulého století v turnovské šperkařské škole a do města svého zrodu se vrátil oklikou přes zámoří. „To, že se do Muzea Českého ráje dostane šperk až zpoza oceánu a vrátí se tak do města svého vzniku, je dokladem velké důvěry v odbornost místních kurátorů a ve skvělou úroveň sbírek i celého muzea," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Podrobnosti na Našem Pojizeří

 

Vlastivědné muzeum a galerii v České Lípě dál povede Zdeněk Vitáček

05.11.2021
Vlastivědné muzeum a galerii v České Lípě, které je příspěvkovou organizací Libereckého kraje, povede dalších šest let jeho dosavadní ředitel Zdeněk Vitáček. Úspěšně prošel konkurzem a do funkce jej k 1. prosinci tohoto roku opět potvrdili krajští radní. „Pan Vitáček za dobu svého vedení českolipského muzea mnohokrát prokázal, že je odborníkem na svém místě. Pod jeho řízením se muzeum rozrostlo o zajímavé expozice a hostilo řadu poutavých výstav. Zvládl zdárně vést instituci i v době koronavirové, kdy během svého uzavření muzeum nabídlo procházku výstavami on-line. Svou pozici obhájil zaslouženě a přeji mu hodně dalších úspěchů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

 

Aktuální uzavírky na konci října v Jablonci nad Nisou

31.10.2021
Částečně bude uzavřený úsek ulice Arbesova od č. p. 28 k objektu v ulici Finské domky č. p. 32. U křižovatky ulice Arbesova s ulicí Pobřežní bude část komunikace krátkodobě úplně uzavřená stejně jako část ulice Finské domky od křižovatky s ulicí Arbesova po objekt s č. p. 31. Uzavírky potrvají od 31. října do 12. listopadu a jejich důvodem je pokládka asfaltových povrchů po rekonstrukci plynovodu a přípojek.

 

Nalezeno článků: 2120, zobrazeno: 321-330

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace