Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 34

Vlastivědné muzeum a galerii v České Lípě dál povede Zdeněk Vitáček

05.11.2021
Vlastivědné muzeum a galerii v České Lípě, které je příspěvkovou organizací Libereckého kraje, povede dalších šest let jeho dosavadní ředitel Zdeněk Vitáček. Úspěšně prošel konkurzem a do funkce jej k 1. prosinci tohoto roku opět potvrdili krajští radní. „Pan Vitáček za dobu svého vedení českolipského muzea mnohokrát prokázal, že je odborníkem na svém místě. Pod jeho řízením se muzeum rozrostlo o zajímavé expozice a hostilo řadu poutavých výstav. Zvládl zdárně vést instituci i v době koronavirové, kdy během svého uzavření muzeum nabídlo procházku výstavami on-line. Svou pozici obhájil zaslouženě a přeji mu hodně dalších úspěchů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

 

Aktuální uzavírky na konci října v Jablonci nad Nisou

31.10.2021
Částečně bude uzavřený úsek ulice Arbesova od č. p. 28 k objektu v ulici Finské domky č. p. 32. U křižovatky ulice Arbesova s ulicí Pobřežní bude část komunikace krátkodobě úplně uzavřená stejně jako část ulice Finské domky od křižovatky s ulicí Arbesova po objekt s č. p. 31. Uzavírky potrvají od 31. října do 12. listopadu a jejich důvodem je pokládka asfaltových povrchů po rekonstrukci plynovodu a přípojek.

 

Materiály do rady kraje a zastupitelstva od listopadu už pouze elektronicky

31.10.2021
Stohy papíru a doslova stovky podpisů. To ještě donedávna bylo nutné pro odsouhlasení materiálů pro jednání krajské rady a zastupitelstva. Od poloviny letošního listopadu se to změní - Liberecký kraj zavádí schvalování dokumentů elektronicky. „Krajský úřad Libereckého kraje se snaží využívat možností moderních technologií dlouhodobě a průběžně. V současné době máme snahu fungování úřadu zlepšit a zejména snížit množství fyzického papíru, který používáme. Budeme postupně přecházet na plně elektronickou verzi oběhu dokladů, elektronizace smluv a celé řady dalších dokladů a papírů, které v úřadě dnes a denně vznikají a obíhají. Od listopadu letošního roku tedy již budeme například schvalovat materiály předkládané do rady kraje a zastupitelstva pouze elektronicky," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

 

Jablonečtí strážníci zvýší hlídkovou činnost na hřbitovech

29.10.2021
Od soboty 30. října se zvýší hlídková činnost Městské policie Jablonec nad Nisou na všech šesti jabloneckých městských hřbitovech kvůli Svátku všech svatých. Předpokládá se, že kvůli Dušičkám se zvýší pohyb osob i vozidel, proto se strážníci zaměří na kontrolu veřejného pořádku, případných drobných krádežích a dohled nad bezpečnostní a plynulostí silničního provozu.

 

V Josefově Dole zvou na Tajemný hrad v Karpatech

29.10.2021
DS J. K. Tyl Josefův Důl zve na reprízu komedie Tajemný hrad v Karpatech, podle Julese Vernea napsal Vít Peřina. Představení se bude konat v divadle v Josefově Dole v sobotu 30. října od 19.30. Pořadatelé prosí diváky, aby dodržovali platná hygienická opatření.

 

V době prázdnin nejezdí v Jablonci školní linky

27.10.2021
Během podzimních prázdnin, tedy ve dnech 27. až 29. října, nebudou v Jablonci nad Nisou jezdit školní linky MHD č. 131, 132, 133 a spoje označeném v jízdních řádech číslicí 40.

 

Na Poušti bude premiéra baletní meditace O svaté Ludmile

27.10.2021
Už 51. Koncert Na Poušti se koná ve čtvrtek 28. října od 14.30 v kostelíčku sv. Jana Nepomuckého Na Poušti nad Železným Brodem. Bude zde světová premiéra nového díla Bohuslava Lédla: baletní meditace O svaté Ludmile. Součástí koncertu bude vernisáž výstavy k 1100. výročí smrti sv. Ludmily. „Připomínáme proticovidová opatření a doporučujeme teplé oblečení. Přejeme krásné prožití státního svátku a vše dobré," uvedl za organizátory Martin Tomešek.

 

Cestovní ruch podpoří dotace z ministerstva. Žádat lze do prosince

26.10.2021
Dvě stě milionů korun. Taková je částka, z níž mohou nyní žádat zájemci o dotaci z Národního programu podpory cestovního ruchu. Výzvu vyhlašuje ministerstvo pro místní rozvoj a uzávěrka žádostí je 17. prosince. „Cestovní ruch je oborem, který během koronavirové pandemie kvůli masivnímu úbytku turistů silně utrpěl. Dnes je již sice situace lepší, přesto je každá podpora směřovaná k poskytovatelům služeb v tomto odvětví vítaná," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Žádosti budou přijímány nejpozději do 17. prosince 2021, do 12 hodin.

 

Nová sanita pro jabloneckou nemocnici

24.10.2021
Na základě návrhu odboru sociálních věcí a zdravotnictví jabloneckého magistrátu byl iniciován dodatek ke smlouvě, díky kterému Nemocnice Jablonec z již poskytnutého příspěvku koupí novou sanitu. Návrh zastupitelé schválili a nemocnice tak vyřešila nejen náklady související s přestěhováním očkovacího centra, ale získá i zbrusu novou sanitu. Původně byly dva miliony z městského rozpočtu celé určené na úhradu nákladu s přestěhováním očkovacího centra z městské sportovní haly a jeho novým vybudováním v areálu nemocnice. „Na základě žádosti nemocnice však zastupitelé schválili změnu struktury příspěvku. Na výlohy se stěhováním nemocnice vyčerpala necelých 625 tisíc korun. Za zbylých 1,4 milionu korun nemocnice koupila sanitní vůz," informoval náměstek pro oblast sociální David Mánek.

 

Kraj má koncepci environmentálního vzdělávání. Sází na online

23.10.2021
Vzděláváním žáků škol, ale i veřejnosti v oblasti ekologie a životního prostředí se zabývá Koncepce environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Libereckého kraje pro období 2021-2030. Je součástí státního programu, jenž vytyčuje v tomto oboru cíle mezi lety 2016 až 2025. Koncepce se připravovala přímo na krajském úřadu od ledna 2020 do srpna 2021 ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy Libereckého kraje STŘEVLIK a Střediskem ekologické výchovy Divizna, které působí při liberecké zoo. „Vznikala v rámci pracovní náplně úředníků a musím ocenit výsledek. Výsledkem je štíhlá, ale přesto efektivní koncepce, která cílí přesně na věci, které je potřeba řešit, a to bez zbytečných kudrlinek," uvedl Václav Židek, krajský radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

 

Nalezeno článků: 2122, zobrazeno: 331-340

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Koncertní turné s kapelou a smyčcovým triem nazvané Dvě slunce právě absolvuje zpěvačka Aneta Langerová. V úterý 5. prosince od 19 hodin zavítá do jabloneckého divadla. Aneta Langerová se po vzácném čase Na Radosti vydala domů do svého nitra a stala se pozorovatelem nových příběhů.

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec, a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

První adventní neděle znamenala pro Dalmach tři body
Ježíškova vánoční pošta je v turnovském infocentru otevřená
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
02.12.: Adventní a vánoční Valdštejn začíná
02.12.: Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace