Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 34

Horská služba Krkonoše varuje před ledovkou a náledím

18.02.2022
Horská služba Krkonoše v pátek 18. února varuje před ledovkou a náledím. V Krkonoších nadále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice, značí mírné nebezpečí.

 

Výstava Železnobrodský Edward Kelly připomíná Jiřího Plachého

15.02.2022
V Národopisné expozici Městského muzea na Bělišti se od listopadu koná výstava Železnobrodský Edward Kelly - Jiří Plachý. Výstava připomíná herce, režiséra, divadelního pedagoga a železnobrodského rodáka Jiřího Plachého, kterého můžete znát například jako představitele anglického alchymisty Edwarda Kellyho v dvoudílné historické komedii režiséra Martina Friče Císařův pekař - Pekařův císař. Jiří Plachy starší sehrál řadu rolí na prknech smíchovského Švandova divadla, Divadla na Vinohradech i Národního divadla. Výstava potrvá do 27. února 2022.

 

Na jablonecké radnici zavlaje tibetská vlajka

12.02.2022
Jablonečtí zastupitelé schválili vyvěšení tibetské vlajky podporující mezinárodní kampaň, a to ve čtvrtek 10. března. Kampaň Vlajka pro Tibet připomíná 63. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Z více než šesti tisíc samosprávných celků České republiky v loňském roce 10. března vyvěsilo tibetskou vlajku 838 měst, obcí, městských částí nebo krajů.

 

Turnovské muzeum otevírá k 750. výročí města tři nové výstavy

11.02.2022
Muzeum Českého ráje v Turnově ve čtvrtek 10. února v 17 hodin zahájilo tři nové výstavy pořádané u příležitosti oslav 750 let první písemné zmínky o Turnově. Můžete se těšit na poutavou cestu historií Turnova od nejstarších sídelních nálezů. Výstava Náměstí, kterým šly dějiny bude vyprávět příběh pomyslného středu města Turnov. A nebude chybět ani tradice šperkařská, a to v osobnosti Antonína Karče, jenž formoval turnovskou šperkařskou školu v období secese a art-deca. Více podrobbností na Našem Pojizeří

 

Občané Hodkovic nad Mohelkou se mohou ptát hejtmana

10.02.2022
Hejtman Martin Půta pokračuje ve svých cestách po kraji. V pátek 11. února zavítá do Hodkovic nad Mohelkou. Hejtmanský den začne v 8 hodin setkáním se starostkou Markétou Khauerovou, která provede Martina Půtu celým programem. Ten zakončí tradiční beseda s občany v penzionu V Údolí v Jílovém od 16 do 17 hodin.

 

Obce mohou z Programu obnovy venkova čerpat přes 25 milionů korun

08.02.2022
Dotaci z rozpočtu ve výši přes 25 milionů korun rozdělí Liberecký kraj v rámci Programu obnovy venkova. Podpora je určena obcím a svazkům obcí. Vyhlášení programu i podmínek na svém posledním zasedání odsouhlasilo Zastupitelstvo Libereckého kraje. Žádosti budou přijímány do 16. března 2022. „Účelem programu je obnova a údržba technické infrastruktury, venkovské zástavby a občanské vybavenosti, úprava veřejných prostranství jako jsou návsi či náměstí, lze žádat na opravy či výstavbu chodníků nebo osvětlení, na podporu vzdělávání a poradenství v oblasti rozvoje venkova a obnovy vesnice a zvýšení kvality života na venkově. Z Dotačního fondu Libereckého kraje je na Program obnovy venkova vyčleněno celkem 25 200 000 korun," řekl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkov.

 

Jablonec hledá ředitele Mateřské školy v Kokoníně

05.02.2022
Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje konkurz na ředitele nebo ředitelku Mateřské školy v Kokoníně s nástupem 1. srpna tohoto roku. Přihlášku společně s životopisem a dalšími dokumenty je třeba poslat doporučeně na oddělení školství jabloneckého magistrátu nebo odevzdat v uzavřené obálce označené nápisem Konkurz MŠ Jablonec nad Nisou - Kokonín, Dolní 3969 - Neotvírat nejpozději do pátku 11. března do 12 hodin. Podrobnosti ke konkurznímu řízení jsou na webu města Jablonec nad Nisou.

 

V České Lípě vznikne centrum pro boj s kybernetickými hrozbami

04.02.2022
Projekt Juniorního centra zaměřeného na vzdělávání v oblasti kybernetické a informační bezpečnosti dostává v Libereckém kraji reálné obrysy. Nové centrum vznikne při Střední průmyslové škole v České Lípě. Zajistí výuku pro své žáky, později i pro ostatní školy, pro firmy nebo samosprávy v kraji. Rostoucí význam ochrany citlivých dat před útoky hackerů přiměl Liberecký kraj k zařazení kybernetické a informační bezpečnosti do priorit rozvojové koncepce Chytřejší kraj. Společně s Agenturou regionálního rozvoje zahájil přípravu centra, které má vzniknout při jedné z krajských středních škol.

 

Slavíme světový den mokřadů

02.02.2022
Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů patří mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Více podrobností

 

Uzavření komunikace I/10 na Harrachov pro vozidla nad 3,5 tuny

01.02.2022
Od úterý 1. února 18.00 bude uzavřen pro vozidla nad 3,5 tuny úsek komunikace I/10 ve směru od Tanvaldu na Harrachov. Omezení, které souvisí se zhoršujícími se klimatickými podmínkami je naplánováno do středeční 21. hodiny. Policie vyzývá řidiče k dodržování dopravních omezení a uzavírek.

 

Nalezeno článků: 2173, zobrazeno: 331-340

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace