Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 4

Sloučenou textilní a strojní průmyslovku povede Jaroslav Semerád

24.06.2023
Zastupitelstvo Libereckého kraje v úterý 30. května 2023 rozhodlo o sloučení liberecké Střední průmyslové školy textilní se Střední průmyslovou školou strojní a elektrotechnickou a Vyšší odbornou školou, Liberec. Ke dni 30. června 2023 tak zaniká vedoucí pracovní místo ředitelky liberecké textilní školy - ve funkci končí Jana Kočí. Rozhodla o tom na svém včerejším jednání krajská rada. „Rád bych poděkoval paní ředitelce Janě Kočí za dobrou práci, kterou ve své funkci vykonávala. Sloučení obou škol je nutný krok, ale nelze ho odkládat, aby bylo možné už v září příštího roku otevřít dvě třídy technického lycea v souvislosti se vzrůstajícím zájmem o všeobecné vzdělávaní," řekl hejtman Martin Půta.

 

Víkendová uzavírka v Jablonci

22.06.2023
Dva dny, 24. a 25. června, budou úplně uzavřené ulice Liberecká a část ulice Budovatelů (od ul. Poštovní po OK Tovární). Bude se tu pokládat povrch vozovky. Objízdná trasa je vedená obousměrně od okružní křižovatky Tovární ve směru do centra k okružní křižovatce Želivského ulicemi Liberecká, Rýnovická, 28.října (případně ul. Větrná), vozy nad 3,5 tuny budou jezdit obousměrně ulicemi Pražská, Mostecká a Podhorská do ulic U Přehrady a Palackého. MHD bude vedena po objízdných trasách.

 

Do ulic Jablonce se vydají Peeři

17.06.2023
Jablonec nad Nisou podpořil prostřednictvím individuální dotace Peer program. Jde o projekt pro neorganizované děti a mládež v jabloneckých ulicích, jehož nositelem je Diakonie ČCE - středisko Jablonec nad Nisou. Město na něj poskytne z rozpočtu necelých 380 tisíc korun.  Dotace je určená na pilotní projekt dvou terénních Peer pracovníků na půl úvazku, kteří budou pracovat v podvečerních hodinách na veřejných prostranstvích města. „Cílem je navázat kontakt s neorganizovanými skupinami dětí a mládeže, kteří tráví většinu volného času na ulici, vyvolávají konflikty, mají problémy se zákonem nebo narušují veřejný pořádek. Úkolem Peer pracovníků v terénu bude zjišťovat, proč se tak chovají, navrhovat i organizovat jiné možnosti, jak volný čas trávit," řekla Jana Hamplová, jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní. Projekt vyšel z jednání komise prevence kriminality a Diakonie ČCE - středisko Jablonec nad Nisou na něm bude spolupracovat s městskou policií. Měl by být jednou z možností, jak řešit současný stav chování dětí a mladistvých ve městě.

 

Kotlíkové dotace se vracejí, na žadatele čeká přes šedesát milionů

14.06.2023
Úspěšný projekt přichází s dalším, již pátým pokračováním. Vyhlášení programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji V odsouhlasili krajští radní. Celkem je v něm k dispozici téměř 61 milionů korun. Záměr ještě musí schválit zastupitelstvo. Projekt je stoprocentně financován z Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Finanční prostředky projektu jsou v předpokládané výši 65.533.999,99 korun. Z toho 60.961.860,46 korun bude vyhrazeno na výměnu otopných zařízení a 4.572.139,53 korun na výdaje spojené s administrací a propagací projektu. Vyhlášení výzvy je v plánu 28. června, žádosti se budou přijímat od 4. září letošního do 31. srpna příštího roku. Zájemci mohou vyplnit přihlášku na adrese: https://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace.

 

Kraj nabízí možnosti předběžné tržní konzultace, tentokrát v oblasti kultury

12.06.2023
Příspěvkové organizace Libereckého kraje, včetně kulturních, začínají při výběru dodavatele využívat možnosti předběžné tržní konzultace. Jejím cílem je seznámit potenciální dodavatele se záměrem projektu a současně získat informace potřebné pro objektivní nastavení podmínek veřejné zakázky. Jednou z organizací, která využije tržní konzultace, je Severočeské muzeum v Liberci. To má zájem uskutečnit projekt Topografie teroru na Liberecku. Pokusí se vytvořit nové regionálně vlastivědné expozice se zaměřením na 2. světovou válku. První kolo konzultace bude otevřeno širšímu okruhu účastníků. Zapojit se může každý přihlášený dodavatel či odborník. Zadavatel na první kolo konzultace naváže kolem druhým, kterého se zúčastní pouze účastníci, jejichž připomínky v rámci první konzultace bude zadavatel považovat za nejvíce přínosné a konstruktivní. Datem konání prezentace v rámci prvního kola konzultace je 19. červen 2023 v 10:00.

 

Krkonoše jsou opět čistější

10.06.2023
Na tři stovky pracovníků Správy KRNAP a dobrovolníků závěrem minulého týdne vyrazily na turistické cesty vedoucí Krkonošemi s cílem vysbírat pohozené odpadky. Výsledkem jsou téměř 3 tuny odpadu, který skončí na skládce. Více podrobností

 

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

04.06.2023
Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

 

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

01.06.2023
Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.

 

Historie versus moderna: o památku roku lze hlasovat na Facebooku

31.05.2023
Další ročník soutěže Památka roku vyhlašuje Liberecký kraj. Toto prestižní ocenění uděluje již od roku 2016 vlastníkům kulturních památek, kteří je obnovili v co nejvíce původní podobě. O vítězi rozhoduje šestičlenná odborná komise. Letos navíc může hlasovat pro památku kdokoliv. Stačí si rozkliknout fotky na https://www.facebook.com/regionliberec/ a dát symbol like konkrétní památce. Ta, která jich obdrží nejvíc, vyhrává. Tři vylosovaní hlasující pak obdrží ceny. Hlasování trvá do 4. června; cena veřejnosti bude vítězné obnově kulturní památky předána společně při slavnostním ceremoniálu v září. Předchozí článek o soutěži Památka roku

 

Liberecký kraj má připomínky k návrhu konsolidačního balíčku

29.05.2023
Krajští radní na mimořádném jednání schválili čtyři zásadní připomínky k navrhované novele zákona o rozpočtovém určení některých daní. Nesouhlasí například s jeho snížením nebo navrhují podíl kraje na spotřební dani z minerálních olejů. „Chápu, že vláda s návrhem na úspory veřejných financí přijít musela. Stejně jako v každé domácnosti, pro kraj nebo obec platí, že nemohou dlouhodobě utrácet víc, než jaké jsou jejich příjmy. Stejně by se dlouhodobě měl chovat i stát ve vztahu ke svým výdajům. Z každodenní zkušenosti vedení krajských financí však navrhujeme některé změny provést jinak. Jde nám zejména o to, aby byl řešen systém financování krajů. Podíly příjmů jednotlivých regionů dávno neodpovídají dnešní realitě," uvedl hejtman Martin Půta.

 

Nalezeno článků: 2097, zobrazeno: 31-40

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Roprachtická stezka Vlček slaví první narozeniny
Nové lavičky v botanické nabídnou paletu barev i vůni pryskyřice
V dotačním programu rozdělil kraj na obnovu památek 22 milionů
V Rokytnici chystají Svatomichaelskou pouť
Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi

Nejčtenější články

26.09.: Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
27.09.: V Rokytnici chystají Svatomichaelskou pouť

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace