Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 4

Pořadatelé zrušili letošní ročník Jizerské padesátky

03.02.2024
Hlavní závod Jizerské padesátky se měl jet příští víkend, sníh na tratích ale taje a příznivá není ani předpověď počasí. Stav tratí potvrdila ranní obhlídka Jizerské magistrály pořadatelů i zástupce pojišťovny. Závodu v okolí Bedřichova se tradičně účastní tisíce lidí, díky pojištění dostanou část startovného zpět.

 

Liberecký kraj zpracoval plán adaptace na změnu klimatu

02.02.2024
Městské tepelné ostrovy a vyprahlá pole, vysychající lesy, přívalové deště - to je jen výčet některých důsledků klimatických změn. Na ně se snaží Liberecký kraj reagovat tím, že sám přichází s návrhy adaptačních opatření, která by negativním dopadům klimatu předcházela či je sama řešila. Dokument Akční plán adaptace na změnu klimatu v podmínkách Libereckého kraje schválilo krajské zastupitelstvo již v březnu 2021 a jeho naplňování úspěšně pokračuje. „Liberecký kraj chce být nadále místem pro plnohodnotný život obyvatel, pro něž nebude změna klimatu jen hrozbou, ale - díky zavádění adaptačních opatření - také příležitostí. Možností je totiž spoustu, například v oblasti rozvoje přírodě blízkých opatření ve městech i v krajině, nových technologií či nových postupů v zemědělství a lesnictví," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

 

Jablonečtí strážníci prověřovali anonym a našli opilce

29.01.2024
Anonym na dispečink Městské policie Jablonec nad Nisou oznámil, že před městským divadlem pod stříškou leží na zemi člověk. Bylo půl desáté dopoledne a hlídka byla na místě dvě minuty od nahlášení. Muž na zemi nebyl zraněný, byl při vědomí, ale neschopný vlády nad sebou. Příčina jeho nepohyblivosti byla jasná - prázdná placatice od vodky. Muže si proto k dalšímu ošetření odvezla rychlá záchranná služba.

 

Na činnost libereckého Centra duševního zdraví přispěje kraj

26.01.2024
Od 1. ledna letošního roku poskytuje Fokus Liberec služby Centra duševního zdraví na Liberecku. Jedná se o první kamenné Centrum duševního zdraví (CDZ) v regionu. Liberecký kraj ho již podpořil částkou 374 640 korun na úhradu personálních nákladů nového lékaře a na úhradu vyplaceného náborového příplatku. K těmto penězům přidává kraj další finanční podporu - konkrétně 2 625 360 korun na předfinancování provozu a mezd zdravotnických pracovníků. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní.

 

Poděkování za důstojné rozloučení s Petrem Majerem

23.01.2024
Chtěla bych veřejně poděkovat jablonecké nemocnici za příkladnou starost o manžela. Dále bych poděkovala panu Jaroslavu Hrabákovi za dojemný článek i za účast pana primátora Miloše Veleho a všem ostatním, kteří se s Petrem přišli v pátek 19. ledna rozloučit. Bylo to neuvěřitelné. Hana Majerová s rodinou

 

Kraj vyhlašuje soutěž na novou zdravotnickou školu v Liberci

20.01.2024
Liberecký kraj vyhlašuje architektonicko-urbanistickou soutěž na novostavbu Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Liberci. Dvoukolová otevřená soutěž má přinést projektové a ideové řešení rozvoje školního areálu v Jablonecké ulici u sídliště Broumovská, kam by se zdravotnická škola měla přestěhovat z dosavadních prostor v Kostelní ulici. Vznikne tam středoškolský kampus, který naváže na současný areál Střední odborné školy Liberec a umožní oběma školám sdílet potřebné zázemí. V první etapě jsou náklady na výstavbu zdravotnické školy bez vnitřního vybavení odhadovány na 630 milionů korun bez DPH.

 

Úplná uzavírka v Proseči

11.01.2024
Od 15. ledna se úplně uzavře ulice Za Říčkou v Proseči nad Nisou, a to konkrétně v části od mostu u č.p. 261 po objekt s č.p. 336. Důvodem uzavírky je pokračující projekt Rekonstrukce čtyř úseků tramvajové trati Liberec-Jablonec n. N. Uzavírka potrvá do konce března, objízdná trasa nebude značená.

 

Řemeslnou a zážitkovou turistiku podpoří kraj více než milionem korun

09.01.2024
Pestrá a různorodá je podpora kultury, památkové péče i cestovního ruchu ze strany Libereckého kraje. Jako každý rok, i tentokrát vyhlásil kraj dotační program 7.6 Řemeslná a zážitková turistika 2024. Program přispívá k rozšíření turistické nabídky a tvorby a zavedení produktů cestovního ruchu zaměřených na zážitkovou turistiku a řemeslné tradice na území Libereckého kraje a jeho turistických oblastí, jimiž jsou Český ráj, Jizerské hory, Krkonoše, Lužické hory a Máchův kraj. Podporuje také turistické produkty v oblasti tradic a tradičních řemesel, regionálních produktů a zážitkových programů.

 

Krajský úřad představí využívání geolokačních dat. Využijí je obce

01.01.2024
Představení dokončeného sběru a zpracování geolokačních dat mobilních operátorů v České republice. To bude cílem setkání, které organizuje krajský odbor regionálního rozvoje a evropských projektů ve spolupráci s Ministerstvem vnitra. Událost se uskuteční 11. ledna od 9:30 do 12:30 v multimediálním sále krajského úřadu. Přítomni budou zástupci krajů, obcí i dobrovolných svazků obcí. „Cílem tohoto setkání je přinést další cenné informace a podněty, které podpoří rozvoj nejen Libereckého kraje, ale i ostatních zúčastněných stran," uvedl Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

 

V Peřimově na Jilemnicku spadly stromy na chalupu

29.12.2023
Profesionální hasiči HZS Libereckého kraje ze stanice Jilemnice v sobotu 23. prosince 2023 během rána a dopoledne zasahovali v obci Peřimov, kde došlo k pádu stromů přes silnici na střechu chalupy. Hasiči na místě události nejprve rozřezali části stromů, které spadly přes komunikaci. Více podrobností na Našem Pojizeří

 

Nalezeno článků: 2173, zobrazeno: 31-40

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
20.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace