Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 42

Přeshraniční spolupráce se dál rozvíjí. Štafetu převezme Dolní Slezsko

13.10.2021
Evropské seskupení pro územní spolupráci NOVUM s r. o. (ESÚS NOVUM), jehož zakládajícím členem je od roku 2015 Liberecký kraj, si zvolí nové vedení. Stane se tak na valném shromáždění, které se sejde 15. října v Meziměstí. ESÚS NOVUM sdružuje Liberecký, Královéhradecký, Pardubický a Olomoucký kraj, Dolnoslezské vojvodství a Euroregiony Nisa a Glacensis.  Na pozici předsedy je nominován Kryzstof Hodun, zástupce Dolnoslezského vojvodství. Kandidátem na místopředsedu je Dalibor Horák, zástupce Olomouckého kraje. „Valná hromada bude volit nového předsedu a místopředsedu, kteří se mění po dvou letech. A také nového ředitele a jeho zástupce," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova, jenž je zároveň současným předsedou tohoto evropského seskupení.

 

V Lučanech tento týden nevyvážejí bioodpad

12.10.2021
V týdnu od 11. do 17. října nebudou přistaveny v Lučanech nad Nisou kontejnery na bioodpad z důvodu technické poruchy na svozovém automobilu města.

 

Podpora kulturních pořadů v Jablonci z městské pokladny

11.10.2021
Další dvě z individuálních dotací na kulturní akci z rozpočtu statutárního města Jablonec nad Nisou schválili radní. Obě plynou z rezervy Covid kultura a celkem tak město vydá 35 tisíc korun. „Rezervu Covid kultura tvoří finanční prostředky ze zrušeného programu na kulturní programy. Celkem do rezervy bylo přesunuto 700 tisíc korun. Od června z ní postupně uvolňujeme příspěvky pro jednotlivé žadatele podle daných kritérii, v současné chvíli je rezerva ve výši 465 tisíc korun," řekl náměstek pro kulturu David Mánek s tím, že celkem už žadatelé čerpali od června tohoto roku finanční příspěvky na 14 akcí. „Tentokrát město uvolnilo z rezervy Covid kultura 15 tisíc korun na Mezinárodní festival outdoorových filmů 2021 (žadatel SK Tuleň, z.s.) a 20 tisíc korun pro Muzeum skla a bižuterie na Víkendy Křišťálového údolí," uzavřel náměstek Mánek.

 

Liberecký kraj podporuje učitele, rodiče i nadané žáky

07.10.2021
Liberecký kraj podporuje učitelky a učitele základních škol a rodiče, kteří rozvíjejí nadané či mimořádně nadané žáky i prostřednictvím aktivit projektu Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II (NAKAP LK II) pokračuje od prosince loňského roku do listopadu 2023. Tento projekt je financován pomocí evropských fondů. „Dospělí, co znají specifické potřeby těchto dětí a pomáhají jim ve vzdělávání a v seberozvoji, si zaslouží pomoc. V rámci inkluze chceme vytvořit podpůrné prostředí i dětem, které se chtějí učit a učí se rády," vysvětlil Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

 

Upozornění pro klienty jabloneckého magistrátu

06.10.2021
V pátek 8. října skončí pracovní doba informačního střediska jabloneckého magistrátu dříve. Úřední hodiny skončí v 11.30 hodin, důvodem jsou volby. V prostoru informačního střediska v přízemí radnice je totiž volební okrsek číslo 1. Ověřovací služby pro veřejnost v odpoledních hodinách bude zajišťovat pracoviště v Komenského ulici.

 

Pohřeb MUDr. Jana Cholenského

05.10.2021
Ve středu 6. října 2021 bude přistaven u základní školy v Lučanech nad Nisou ve 13 hodin autobus na pohřeb pana MUDr. Jana Cholenského, který se koná v Horním Maxově.

 

Od 1. do 15. října jsou nové výkopy na chodnících tří jabloneckých ulic

01.10.2021
Od 1. října se v Jablonci nad Nisou objeví výkopy v chodnících ulic Knoflíková a SNP a v částech ulice Jarní. Důvodem výkopů je pokládka vedení nízkého napětí, práce potrvají do 15. října.

 

Cestovní ruch se vrací do starých kolejí. I v Libereckém kraji

30.09.2021
Po odmlce způsobené koronavirovou pandemií se svět vrací pomalu do původních kolejí včetně oblasti cestovního ruchu, kterou covid doslova otřásl. Dochází k restartu a zahájení nové sezony kongresové a MICE turistiky. Zkratka MICE spojuje anglická slova meeting, incentives, conferences, events - v překladu setkání, motivační pobyty, konference a akce. „Kongresová turistika je v rámci cestovního ruchu velmi důležitým segmentem. Přináší nejen peníze, ale také povědomí o kraji a potenciál dalších návštěvníků," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

 

Světový den srdce v libereckém Koloseu

28.09.2021
Ve středu 29. září se v libereckém Koloseu koná Světový den srdce. MCU Koloseum, o.p.s. již třetím rokem připojuje ke kampani Světového zdravotnické organizace (WHO), jejímž posláním je šířit povědomí o kardiovaskulárních nemocech a jejich prevenci. V čase od 10 do 14 hodin proběhnou v prostorách Kolosea přednášky, setkání veřejnosti s odborníky z řad lékařů, záchranářů, medicínského týmu, výživového poradenství a zdravého životního stylu.

 

Vítězem 54. ročníku běhu na Žalý je Tomáš Hudec

27.09.2021
Český krkonošský spolek SKI Jilemnice a město Jilemnice pořádaly v sobotu 18. září již 54. ročník běhu do vrchu Jilemnice - Žalý. Ke kamenné rozhledně na Žalém už v hodně podzimním počasí doběhlo více jak 100 závodníků. Celkovým vítězem se stal Tomáš Hudec a mezi ženami kralovala již podruhé Tereza Korvasová. Více podrobností a fotografií na Našem Pojizeří

 

Nalezeno článků: 2189, zobrazeno: 411-420

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Josef Šimek v krajském zastupitelstvu za zesnulého Josefa Horinku

Složením slibu na zasedání zastupitelstva se stal oficiálně novým krajským zastupitelem současný starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek za Starosty pro Liberecký kraj. Šimek nahradil zesnulého starostu Hrádku nad Nisou Josefa Horinku.

Jabloneckým tónům je deset let

Roky se čtyřkou na konci jsou Roky české hudby. A ten minulý - 2014 - byl tím, který položil základ dnes už tradičnímu letnímu festivalu hudby i slova Jablonecké tóny (JT). Každé léto si tak mohou Jablonečané a návštěvníci města i několikrát v týdnu zajít na nějakou hudební lahůdku probíhající pod klenbou některého z kostelů či pod širým nebem. Letošní novinkou jsou hned tři doprovodné výstavy. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sportuj s námi 2024 zahrnuje celkem sedm akcí
V lomnickém muzeu zavzpomínají koncertem na Jiřího Šlitra
Plyšové štěstíčko na hradě Rotštejn
Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury

Nejčtenější články

28.05.: Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
27.05.: Turnovský fotograf Břetislav Jansa převzal ocenění od ministra kultury
27.05.: V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace