Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 5

Studenecké míle 2023 vyrazí i na Špindlerovu boudu

27.05.2023
Veteránské akce lahodí oku nejednoho fanouška historií vonící techniky našich dědečků a babiček. Už 16. ročník Studeneckých mílí se vydá v sobotu 27. května ze Studence na Špindlerovu boudu. Více podrobností

 

Kraj vytvořil mapu k Africkému moru prasat

25.05.2023
Kvůli rozšíření Afrického moru prasat do dalších lokalit vytvořil Liberecký kraj na svém geoportálu mapu, do které zakreslil jednotlivá pásma vyhlášená Krajskou veterinární správou pro Liberecký kraj. Mapu naleznou zájemci na odkaze: https://ng-geoportal.kraj-lbc.cz/mapy/amp/. Na mapě si mohou zobrazit například hranice honiteb. Je užitečná nejen pro myslivce, ale i pro zemědělsky hospodařící subjekty, případně i veřejnost, která se může pohybovat v pásmu infekce jen po vyznačených cestách.

 

Herkules a Augiášův chlív v jabloneckém divadle

24.05.2023
DS J. K. Tyl Josefův Důl zve na představeni Herkules a Augiášův chlív do divadla v Jablonci nad Nisou. Ve čtvrtek 25. května 2023, začátek představení v 19 hodin.

 

Platnost 4. komunitního plánu se prodlužuje o jeden rok

21.05.2023
Jablonečtí zastupitelé schválili prodloužení platnosti 4. komunitního plánu sociálních a navazujících služeb Jablonecka na období 2020-2023 do konce roku 2024 a tím odložení tvorby 5. komunitního plánu o jeden rok. Důvodem je probíhající proces na krajské úrovni. „Počítali jsme s tím, že platnost 4. komunitního plánu letos na konci roku vyprší, a proto jsme začali pracovat na 5. plánu už loni. Komunitní plány na celém území by však měly být v souladu se strategickými dokumenty na úrovni krajské a národní. Kraj připravuje plán nový na období 2024-2026, zároveň však reviduje celou síť z hlediska potřebnosti, dostupnosti, efektivity a míry udržitelného spolufinancování služeb, realizuje sérii vzdělávání a nastavuje metodické vedení pracovníků. A tak lze očekávat změny, které mohou mít vliv na plánování a předávání podkladů z jednotlivých území. Proto jsme se rozhodli pro odklad nového plánu a roční prodloužení toho dosud platného," vysvětlila Jana Hamplová, náměstkyně primátora pro oblast humanitní v Jablonci nad Nisou.

 

Region navštívili novináři z Jižní Koreje. Seznámili se s Křišťálovým údolím

19.05.2023
Novinářské výpravy neboli presstripy, které slouží zejména k navázání nové spolupráce a propagaci Libereckého kraje, pořádá v rámci mezinárodní spolupráce Region Liberec. Nedávno do kraje zavítali novináři až z druhého konce světa - z Jižní Koreje. Cílem jejich návštěvy byla zejména prezentace Křišťálového údolí v souvislosti s nedávným spuštěním přímé letecké linky do Prahy. „Asijské trhy nás v souvislosti s Křišťálovým údolím velice zajímají. České sklo tam má skvělou pověst. Korejci ve velkém cestují do Evropy a nová linka je může přiblížit právě k nám. Velkému zájmu korejských novinářů předcházela prezentace Křišťálového údolí přímo v Jižní Koreji," říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovního ruchu.

 

Valdštejn bude patřit dětem

19.05.2023
V sobotu 20. května se dění na Valdštejně ponese v duchu dětí. Uskuteční se totiž jarní celodenní akce s názvem Valdštejn dětem, která od 10 do 16 hodin nabídne bohatý doprovodný program. Více podrobností

 

Jablonec nad Nisou navýšil podporu provozu cyklobusů

15.05.2023
O deset procent navýšilo statutární město Jablonec nad Nisou finanční příspěvek na provoz sezónních cyklobusů. „O zvýšení příspěvku požádal po několika letech Liberecký kraj, navýšení schválili jablonečtí radní, takže Jablonec se letos podílí na provozu cyklobusů částkou ve výši 170 tisíc korun," konstatoval vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu Pavel Kozák. První cyklobusy vyjely už o prvním květnovém prodlouženém víkendu, typickou cyklobusovou linkou na Jablonecku je spoj s číslem 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec nad Nisou - Turnov, který převeze najednou maximálně 19 jízdních kol. Další informace včetně jízdních řádů najdete na https://new.iidol.cz/aktuality/zahajeni-provozu-turistickych-linek-s-prepravou-jizdnich-kol/

 

Noví ředitelé jabloneckých městských organizací

14.05.2023
Radní Jablonce nad Nisou jmenovali na základě výsledků výběrových řízení nové vedoucí pracovníky dvou městských organizací a jedné základní školy. Město hledalo nového ředitele městské knihovny. Do výběrového řízení se přihlásilo pět uchazečů, z nichž jako odborně nejzdatnějšího komise doporučila radě města Petra Hejhala s tím, že rok bude vykonávat post zástupce dosavadní ředitelky, aby v praxi prokázal i svoje řídící schopnosti. Pokud je prokáže dostatečně, bude ho moci rada města jmenovat na post ředitele bez dalšího výběrového řízení. K datu 1. srpna jmenovali jablonečtí radní na základě výsledků výběrového řízení na místo ředitelky ZŠ Mozartova Martinu Havelkovou a k 2. květnu do funkce ředitele společnosti Kultura Jablonec, p. o., Jakuba Gerše.

 

Pojeďte z Jablonce do Budyšína

12.05.2023
Již ve středu 3. května začal předprodej zájezdu pro veřejnost do Budyšína, který je partnerským městem Jablonce nad Nisou. Zájezd se koná 20. května, odjezd přihlášených účastníků je v 8.30 hodin z jabloneckého Horního náměstí, plánovaný návrat je mezi 18 a 19 hodinou. Cena zájezdu je 400 Kč a jízdenky jsou k dostání v pokladně Eurocentra.

 

Setkání se spisovatelkou a veterinářkou v Lučanech

12.05.2023
Setkání se spisovatelkou a veterinářkou Klárou Pospíšilovou se bude konat 10. května 2023 v 16:00 ve společenské místnosti Městského úřadu Lučany nad Nisou, bude možné některé autorčiny knihy také zakoupit.

 

Nalezeno článků: 2097, zobrazeno: 41-50

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Na Frýdlantsku se narodila vlčata
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října
Kraje se zavázaly ke spolupráci při podpoře geoparků
V Lomnici představí opravené SVČ Sluníčko

Nejčtenější články

28.09.: Příznivci traktorů se opět sjedou do Bozkova
29.09.: Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024
30.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace