Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 5

Pozor na úplnou uzavírku v jablonecké ulici U Přehrady

20.11.2023
V termínu od 20. do 26. listopadu se úplně uzavře část ulice U Přehrady, a to od křižovatky s ulicí Smetanovou (včetně křižovatky) až po objekt čp. 69. Uzavírka zaslepí ulici Za Hrází. Celá potrvá dva dny v daném časovém rozmezí a jejím důvodem je pokládka asfaltového koberce po prováděných opravách. Objízdná trasa povede obousměrně z ulice Palackého ulicemi Mánesova, Vysoká a Březová do ulice U Přehrady.

 

Ukrajinská organizace Flóra obdržela od kraje přístroj na měření radonu

18.11.2023
Digitální detektor radonu AirThings Corentium Home (224 B/m3) obdržela jako dar ukrajinská nezisková organizace FLÓRA. Přístroj dokáže indikovat hladinu radonu do 24 hodin. Cena přístroje činí 4448 korun včetně DPH. „Přístroj pomůže odhalit místa, kde je mnohonásobně překročena běžná úroveň radioaktivity. Ruská invaze na Ukrajině totiž způsobila, že nevyužité uranové doly jsou nyní nebezpečné pro obyvatele. Darování detektoru je další z příkladů - byť symbolický -, jak pomoci zemi, která se brání proti vpádu agresivního nepřítele," uvedl Josef Jadrný, emeritní náměstek Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství.

 

V Jablonci si připomenou 17. listopad u pomníku

15.11.2023
Statutární město Jablonec nad Nisou zve veřejnost na připomenutí Událostí 17. listopadu - Dne boje za svobodu a demokracii, které se uskuteční ve čtvrtek 16. listopadu 2023 od 10 hodin u pomníku Bojovníků za svobodu vlasti a obětem bezpráví v ulici Generála Mrázka v Jablonci nad Nisou.

 

Jablonecká nemocnice se zapojí do Světového dne diabetu

13.11.2023
Mezinárodní federace pro cukrovku stanovila 14. listopad Světovým dnem diabetu. Cukrovka patří mezi nejrychleji se šířící choroby na světě. I proto se letos se Jablonecká nemocnice rozhodla, zúčastnit se kampaně, která je zaměřena na rozšíření povědomí o problematice cukrovky mezi širokou veřejnost. Na tento Světový den je tak pro zájemce připraveno měření glykémie, krevního tlaku, následná konzultace s interním lékařem a edukační materiál. Akce proběhne v prostorách před kaplí nemocnice od 9 do 11 hodin.

 

Na kostel v Jablonném se vrátil svatý Jan Křtitel

08.11.2023
Generální rekonstrukcí prochází kostel svatého Vavřince a svaté Zdislavy v Jablonném v Podještědí. Na obnovu přispívá i Liberecký kraj, který letos uvolnil dotaci ve výši devět set tisíc korun. Koncem září byla na atiku západního průčelí umístěna kopie sochy svatého Jana Křtitele. „Kostel svatého Vavřince a svaté Zdislavy je národní kulturní památka a pro náš kraj jedna nejcennějších. Mám za samozřejmé, že v rámci individuálních dotací podpoříme právě tuto obnovu. Pokud to finanční situace kraje dovolí, budeme v individuálních dotacích pokračovat. Památek, které potřebují rozsáhlou obnovu, je v kraji mnoho," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

 

Podíl města na rekonstrukci tenisových povrchů je 1,5 milionu

04.11.2023
Částkou téměř 1,5 milionu korun se bude Jablonec nad Nisou podílet na investičním projektu spolku ČLTK Bižuterie Jablonec n. N. Cílem projektu v celkové hodnotě necelých 6 milionů korun je rekonstrukce povrchu tenisových hal. Spolek ČLTK Bižuterie Jablonec n. N. požádal město o spoluúčast na financování plánovaného projektu na rekonstrukci povrchu tenisových hal. „Tenisový spolek se na projekt uchází o podporu ze státního rozpočtu, konkrétně od Národní sportovní agentury z výzvy na investice pod 10 milionů Kč. Celkové náklady projektu jsou vyčíslené na 5,99 milionu korun, požadovaná spoluúčast města je 1,5 milionu Kč, ze státního rozpočtu by mělo plynout 4,2 milionu Kč a spolek by měl z vlastního rozpočtu investovat něco přes 300 tisíc korun," informuje jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

 

Svatý Martin přijede do Turnova II opět rozzářit předvánoční čas

31.10.2023
Turnov II opět přivítá svatého Martina na bílém koni. Letos přijede ke škole v Alešově ulici v pátek 10. listopadu v 17 hodin. Další ročník této oblíbené akce pořádá již tradičně první stupeň školy v Alešově ulici. Další podrobnosti

 

Dva Peeři pro Jablonec, projekt je úspěšný

29.10.2023
Letos v květnu statutární město Jablonec nad Nisou finančně podpořilo nový Peer program, jehož nositelem je Diakonie ČCE - středisko Jablonec nad Nisou. Za dobu jeho trvání pracovníci Diakonie uskutečnili 1 513 kontaktů s dětmi z cílové skupiny a poskytli 139 služeb. Program zcela naplnil očekávání a nestačí naplňovat poptávku.

 

Dodavatel dat kamerového systému v Jablonci je známý

28.10.2023
Jablonečtí radní schválili výsledek výběrového řízení veřejné zakázky Poskytování datové konektivity Místního kamerového a dohlížecího systému (MKDS). Čtyřletou zakázku získala s cenou 4,6 milionu korun včetně DPH společnost České Radiokomunikace, a.s. „České Radiokomunikace, a.s., nabídly technologie odpovídají zadání za ekonomicky nejvýhodnější cenu ve výši 3 844 800 Kč bez DPH, což je 80 100 Kč bez DPH měsíčně," tvrdí jablonecký primátor Miloš Vele. Druhá v pořadí byla ostravská firma ha-vel internet, s.r.o., s nabídkou 7,4 mil. Kč bez DPH za čtyři roky a třetí O2 Czech Republic, a.s., které nabídlo cenu zakázky 9,8 milionu korun bez DPH.

 

Kraj hledá firmu, která přestaví bývalý internát v Liberci na speciální školu

23.10.2023
Rekonstrukci bývalého domova mládeže pro středoškoláky v liberecké Zeyerově ulici číslo 31 chystá Liberecký kraj. Poté, co uzavřel se statutárním městem Liberec smlouvu o výpůjčce této budovy, hledá firmu, která přestaví objekt pro žáky Základní školy a Mateřské školy pro tělesně postižené v Liberci. Škola bude sloužit především pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, včetně žáků s poruchami chování. „Na tom, že je potřeba vybudovat tuto školu, jsme se se statutárním městem Liberec shodli již před několika lety. Tuto školu dlouhodobě potřebujeme, protože děti s poruchami chování se obtížně zařadí do běžného vzdělávacího proudu. Jejich počet navíc stoupl. Projekt se dlouho připravoval a já jsem rád, že se nám jej povedlo dotáhnout až ke dni zajištění jeho financování a zahájení soutěže. Školu plánujeme otevřít k 1. září 2025," uvedl hejtman Martin Půta.

 

Nalezeno článků: 2157, zobrazeno: 41-50

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

01.03.: Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace