Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 7

Liberecký kraj zpracoval plán adaptace na změnu klimatu

02.02.2024
Městské tepelné ostrovy a vyprahlá pole, vysychající lesy, přívalové deště - to je jen výčet některých důsledků klimatických změn. Na ně se snaží Liberecký kraj reagovat tím, že sám přichází s návrhy adaptačních opatření, která by negativním dopadům klimatu předcházela či je sama řešila. Dokument Akční plán adaptace na změnu klimatu v podmínkách Libereckého kraje schválilo krajské zastupitelstvo již v březnu 2021 a jeho naplňování úspěšně pokračuje. „Liberecký kraj chce být nadále místem pro plnohodnotný život obyvatel, pro něž nebude změna klimatu jen hrozbou, ale - díky zavádění adaptačních opatření - také příležitostí. Možností je totiž spoustu, například v oblasti rozvoje přírodě blízkých opatření ve městech i v krajině, nových technologií či nových postupů v zemědělství a lesnictví," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

 

Jablonečtí strážníci prověřovali anonym a našli opilce

29.01.2024
Anonym na dispečink Městské policie Jablonec nad Nisou oznámil, že před městským divadlem pod stříškou leží na zemi člověk. Bylo půl desáté dopoledne a hlídka byla na místě dvě minuty od nahlášení. Muž na zemi nebyl zraněný, byl při vědomí, ale neschopný vlády nad sebou. Příčina jeho nepohyblivosti byla jasná - prázdná placatice od vodky. Muže si proto k dalšímu ošetření odvezla rychlá záchranná služba.

 

Na činnost libereckého Centra duševního zdraví přispěje kraj

26.01.2024
Od 1. ledna letošního roku poskytuje Fokus Liberec služby Centra duševního zdraví na Liberecku. Jedná se o první kamenné Centrum duševního zdraví (CDZ) v regionu. Liberecký kraj ho již podpořil částkou 374 640 korun na úhradu personálních nákladů nového lékaře a na úhradu vyplaceného náborového příplatku. K těmto penězům přidává kraj další finanční podporu - konkrétně 2 625 360 korun na předfinancování provozu a mezd zdravotnických pracovníků. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní.

 

Poděkování za důstojné rozloučení s Petrem Majerem

23.01.2024
Chtěla bych veřejně poděkovat jablonecké nemocnici za příkladnou starost o manžela. Dále bych poděkovala panu Jaroslavu Hrabákovi za dojemný článek i za účast pana primátora Miloše Veleho a všem ostatním, kteří se s Petrem přišli v pátek 19. ledna rozloučit. Bylo to neuvěřitelné. Hana Majerová s rodinou

 

Kraj vyhlašuje soutěž na novou zdravotnickou školu v Liberci

20.01.2024
Liberecký kraj vyhlašuje architektonicko-urbanistickou soutěž na novostavbu Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Liberci. Dvoukolová otevřená soutěž má přinést projektové a ideové řešení rozvoje školního areálu v Jablonecké ulici u sídliště Broumovská, kam by se zdravotnická škola měla přestěhovat z dosavadních prostor v Kostelní ulici. Vznikne tam středoškolský kampus, který naváže na současný areál Střední odborné školy Liberec a umožní oběma školám sdílet potřebné zázemí. V první etapě jsou náklady na výstavbu zdravotnické školy bez vnitřního vybavení odhadovány na 630 milionů korun bez DPH.

 

Úplná uzavírka v Proseči

11.01.2024
Od 15. ledna se úplně uzavře ulice Za Říčkou v Proseči nad Nisou, a to konkrétně v části od mostu u č.p. 261 po objekt s č.p. 336. Důvodem uzavírky je pokračující projekt Rekonstrukce čtyř úseků tramvajové trati Liberec-Jablonec n. N. Uzavírka potrvá do konce března, objízdná trasa nebude značená.

 

Řemeslnou a zážitkovou turistiku podpoří kraj více než milionem korun

09.01.2024
Pestrá a různorodá je podpora kultury, památkové péče i cestovního ruchu ze strany Libereckého kraje. Jako každý rok, i tentokrát vyhlásil kraj dotační program 7.6 Řemeslná a zážitková turistika 2024. Program přispívá k rozšíření turistické nabídky a tvorby a zavedení produktů cestovního ruchu zaměřených na zážitkovou turistiku a řemeslné tradice na území Libereckého kraje a jeho turistických oblastí, jimiž jsou Český ráj, Jizerské hory, Krkonoše, Lužické hory a Máchův kraj. Podporuje také turistické produkty v oblasti tradic a tradičních řemesel, regionálních produktů a zážitkových programů.

 

Krajský úřad představí využívání geolokačních dat. Využijí je obce

01.01.2024
Představení dokončeného sběru a zpracování geolokačních dat mobilních operátorů v České republice. To bude cílem setkání, které organizuje krajský odbor regionálního rozvoje a evropských projektů ve spolupráci s Ministerstvem vnitra. Událost se uskuteční 11. ledna od 9:30 do 12:30 v multimediálním sále krajského úřadu. Přítomni budou zástupci krajů, obcí i dobrovolných svazků obcí. „Cílem tohoto setkání je přinést další cenné informace a podněty, které podpoří rozvoj nejen Libereckého kraje, ale i ostatních zúčastněných stran," uvedl Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

 

V Peřimově na Jilemnicku spadly stromy na chalupu

29.12.2023
Profesionální hasiči HZS Libereckého kraje ze stanice Jilemnice v sobotu 23. prosince 2023 během rána a dopoledne zasahovali v obci Peřimov, kde došlo k pádu stromů přes silnici na střechu chalupy. Hasiči na místě události nejprve rozřezali části stromů, které spadly přes komunikaci. Více podrobností na Našem Pojizeří

 

Svatoštěpánský výstup na Bramberk

26.12.2023
Město Lučany nad Nisou zve 26. prosince od 13:30 na již 14. ročník akce Svatoštěpánský výstup na Bramberk. Bude otevřena rozhledna a připraven speciální grog Bramberák.

 

Nalezeno článků: 2202, zobrazeno: 61-70

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury budou opět i v Železném Brodě na Bělišti
Plavecký bazén v Turnově mění další okna, probíhá i výmalba
Nové trasy v audioprůvodci SmartGuide po Geoparku Český ráj
Zábavné prázdniny aneb slavíme se Čtyřlístkem
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července

Nejčtenější články

13.07.: Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
13.07.: Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace