Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 7

Na kostel v Jablonném se vrátil svatý Jan Křtitel

08.11.2023
Generální rekonstrukcí prochází kostel svatého Vavřince a svaté Zdislavy v Jablonném v Podještědí. Na obnovu přispívá i Liberecký kraj, který letos uvolnil dotaci ve výši devět set tisíc korun. Koncem září byla na atiku západního průčelí umístěna kopie sochy svatého Jana Křtitele. „Kostel svatého Vavřince a svaté Zdislavy je národní kulturní památka a pro náš kraj jedna nejcennějších. Mám za samozřejmé, že v rámci individuálních dotací podpoříme právě tuto obnovu. Pokud to finanční situace kraje dovolí, budeme v individuálních dotacích pokračovat. Památek, které potřebují rozsáhlou obnovu, je v kraji mnoho," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

 

Podíl města na rekonstrukci tenisových povrchů je 1,5 milionu

04.11.2023
Částkou téměř 1,5 milionu korun se bude Jablonec nad Nisou podílet na investičním projektu spolku ČLTK Bižuterie Jablonec n. N. Cílem projektu v celkové hodnotě necelých 6 milionů korun je rekonstrukce povrchu tenisových hal. Spolek ČLTK Bižuterie Jablonec n. N. požádal město o spoluúčast na financování plánovaného projektu na rekonstrukci povrchu tenisových hal. „Tenisový spolek se na projekt uchází o podporu ze státního rozpočtu, konkrétně od Národní sportovní agentury z výzvy na investice pod 10 milionů Kč. Celkové náklady projektu jsou vyčíslené na 5,99 milionu korun, požadovaná spoluúčast města je 1,5 milionu Kč, ze státního rozpočtu by mělo plynout 4,2 milionu Kč a spolek by měl z vlastního rozpočtu investovat něco přes 300 tisíc korun," informuje jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

 

Svatý Martin přijede do Turnova II opět rozzářit předvánoční čas

31.10.2023
Turnov II opět přivítá svatého Martina na bílém koni. Letos přijede ke škole v Alešově ulici v pátek 10. listopadu v 17 hodin. Další ročník této oblíbené akce pořádá již tradičně první stupeň školy v Alešově ulici. Další podrobnosti

 

Dva Peeři pro Jablonec, projekt je úspěšný

29.10.2023
Letos v květnu statutární město Jablonec nad Nisou finančně podpořilo nový Peer program, jehož nositelem je Diakonie ČCE - středisko Jablonec nad Nisou. Za dobu jeho trvání pracovníci Diakonie uskutečnili 1 513 kontaktů s dětmi z cílové skupiny a poskytli 139 služeb. Program zcela naplnil očekávání a nestačí naplňovat poptávku.

 

Dodavatel dat kamerového systému v Jablonci je známý

28.10.2023
Jablonečtí radní schválili výsledek výběrového řízení veřejné zakázky Poskytování datové konektivity Místního kamerového a dohlížecího systému (MKDS). Čtyřletou zakázku získala s cenou 4,6 milionu korun včetně DPH společnost České Radiokomunikace, a.s. „České Radiokomunikace, a.s., nabídly technologie odpovídají zadání za ekonomicky nejvýhodnější cenu ve výši 3 844 800 Kč bez DPH, což je 80 100 Kč bez DPH měsíčně," tvrdí jablonecký primátor Miloš Vele. Druhá v pořadí byla ostravská firma ha-vel internet, s.r.o., s nabídkou 7,4 mil. Kč bez DPH za čtyři roky a třetí O2 Czech Republic, a.s., které nabídlo cenu zakázky 9,8 milionu korun bez DPH.

 

Kraj hledá firmu, která přestaví bývalý internát v Liberci na speciální školu

23.10.2023
Rekonstrukci bývalého domova mládeže pro středoškoláky v liberecké Zeyerově ulici číslo 31 chystá Liberecký kraj. Poté, co uzavřel se statutárním městem Liberec smlouvu o výpůjčce této budovy, hledá firmu, která přestaví objekt pro žáky Základní školy a Mateřské školy pro tělesně postižené v Liberci. Škola bude sloužit především pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, včetně žáků s poruchami chování. „Na tom, že je potřeba vybudovat tuto školu, jsme se se statutárním městem Liberec shodli již před několika lety. Tuto školu dlouhodobě potřebujeme, protože děti s poruchami chování se obtížně zařadí do běžného vzdělávacího proudu. Jejich počet navíc stoupl. Projekt se dlouho připravoval a já jsem rád, že se nám jej povedlo dotáhnout až ke dni zajištění jeho financování a zahájení soutěže. Školu plánujeme otevřít k 1. září 2025," uvedl hejtman Martin Půta.

 

Výstavba mostu přes Jilemku v Jilemnici má zpoždění

20.10.2023
Po demolici původního mostu ev. č. 286-012a přes Jilemku v Jilemnici téměř pozastavila firma AZ SANACE a.s. na několik týdnů stavební práce. Nyní Libereckému kraji vedení společnosti slíbilo, že most zprovozní podle nového harmonogramu. Dle něj by se přes most mohli první řidiči dostat v listopadu letošního roku. Více podrobností

 

Semilský paroháč popětadvacáté pobaví fanoušky divadla

20.10.2023
Již 25. ročník přehlídky divadelních a loutkářských souborů Semilský paroháč se koná od 19. do 21. října v Kulturním centru Golf Semily. Představí se domácí soubor Podio s reprízou hry Opona nahoru!, dále uvidíte jednoaktovou komedii Záblesk popisující milostný trojúhelník, nebo méně známou absurdní hru Ztížená možnost soustředění z pera dramatika Václava Havla. Podrobný program festivalu

 

Provádějí rekonstrukci tribuny na turnovském fotbalovém stadionu

17.10.2023
V těchto dnech se intenzivně pracuje na opravě tribuny na fotbalovém stadionu v Turnově. Havarijní stav vyžadoval rychlé jednání. Rekonstrukce je rozdělena do několika etap, z původní tribuny byly zachovány pouze nosné konstrukce. Nyní probíhá oprava střechy, na které se kompletně mění střešní plášť. „Pracuje se také na odvodnění a dochází k ošetření stávajících nosných konstrukcí," popsal Pavel Mikeš, technik Městské sportovní Turnov. Více podrobností na Našem Pojizeří

 

Livesport Superliga v Jablonci

14.10.2023
V neděli 15. října od 14:00 čeká jabloneckou halu premiéra superligového utkání ve florbale. Sousední klub FBC Liberec sem vyváží své utkání nejvyšší soutěže proti Black Angels. V rámci velkého florbalového dne čeká návštěvníky i dětský turnaj, utkání jabloneckého týmu v divizi a spousta doprovodného programu a soutěží.

 

Nalezeno článků: 2173, zobrazeno: 61-70

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace