Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 7

Historie versus moderna: o památku roku lze hlasovat na Facebooku

31.05.2023
Další ročník soutěže Památka roku vyhlašuje Liberecký kraj. Toto prestižní ocenění uděluje již od roku 2016 vlastníkům kulturních památek, kteří je obnovili v co nejvíce původní podobě. O vítězi rozhoduje šestičlenná odborná komise. Letos navíc může hlasovat pro památku kdokoliv. Stačí si rozkliknout fotky na https://www.facebook.com/regionliberec/ a dát symbol like konkrétní památce. Ta, která jich obdrží nejvíc, vyhrává. Tři vylosovaní hlasující pak obdrží ceny. Hlasování trvá do 4. června; cena veřejnosti bude vítězné obnově kulturní památky předána společně při slavnostním ceremoniálu v září. Předchozí článek o soutěži Památka roku

 

Liberecký kraj má připomínky k návrhu konsolidačního balíčku

29.05.2023
Krajští radní na mimořádném jednání schválili čtyři zásadní připomínky k navrhované novele zákona o rozpočtovém určení některých daní. Nesouhlasí například s jeho snížením nebo navrhují podíl kraje na spotřební dani z minerálních olejů. „Chápu, že vláda s návrhem na úspory veřejných financí přijít musela. Stejně jako v každé domácnosti, pro kraj nebo obec platí, že nemohou dlouhodobě utrácet víc, než jaké jsou jejich příjmy. Stejně by se dlouhodobě měl chovat i stát ve vztahu ke svým výdajům. Z každodenní zkušenosti vedení krajských financí však navrhujeme některé změny provést jinak. Jde nám zejména o to, aby byl řešen systém financování krajů. Podíly příjmů jednotlivých regionů dávno neodpovídají dnešní realitě," uvedl hejtman Martin Půta.

 

Studenecké míle 2023 vyrazí i na Špindlerovu boudu

27.05.2023
Veteránské akce lahodí oku nejednoho fanouška historií vonící techniky našich dědečků a babiček. Už 16. ročník Studeneckých mílí se vydá v sobotu 27. května ze Studence na Špindlerovu boudu. Více podrobností

 

Kraj vytvořil mapu k Africkému moru prasat

25.05.2023
Kvůli rozšíření Afrického moru prasat do dalších lokalit vytvořil Liberecký kraj na svém geoportálu mapu, do které zakreslil jednotlivá pásma vyhlášená Krajskou veterinární správou pro Liberecký kraj. Mapu naleznou zájemci na odkaze: https://ng-geoportal.kraj-lbc.cz/mapy/amp/. Na mapě si mohou zobrazit například hranice honiteb. Je užitečná nejen pro myslivce, ale i pro zemědělsky hospodařící subjekty, případně i veřejnost, která se může pohybovat v pásmu infekce jen po vyznačených cestách.

 

Herkules a Augiášův chlív v jabloneckém divadle

24.05.2023
DS J. K. Tyl Josefův Důl zve na představeni Herkules a Augiášův chlív do divadla v Jablonci nad Nisou. Ve čtvrtek 25. května 2023, začátek představení v 19 hodin.

 

Platnost 4. komunitního plánu se prodlužuje o jeden rok

21.05.2023
Jablonečtí zastupitelé schválili prodloužení platnosti 4. komunitního plánu sociálních a navazujících služeb Jablonecka na období 2020-2023 do konce roku 2024 a tím odložení tvorby 5. komunitního plánu o jeden rok. Důvodem je probíhající proces na krajské úrovni. „Počítali jsme s tím, že platnost 4. komunitního plánu letos na konci roku vyprší, a proto jsme začali pracovat na 5. plánu už loni. Komunitní plány na celém území by však měly být v souladu se strategickými dokumenty na úrovni krajské a národní. Kraj připravuje plán nový na období 2024-2026, zároveň však reviduje celou síť z hlediska potřebnosti, dostupnosti, efektivity a míry udržitelného spolufinancování služeb, realizuje sérii vzdělávání a nastavuje metodické vedení pracovníků. A tak lze očekávat změny, které mohou mít vliv na plánování a předávání podkladů z jednotlivých území. Proto jsme se rozhodli pro odklad nového plánu a roční prodloužení toho dosud platného," vysvětlila Jana Hamplová, náměstkyně primátora pro oblast humanitní v Jablonci nad Nisou.

 

Region navštívili novináři z Jižní Koreje. Seznámili se s Křišťálovým údolím

19.05.2023
Novinářské výpravy neboli presstripy, které slouží zejména k navázání nové spolupráce a propagaci Libereckého kraje, pořádá v rámci mezinárodní spolupráce Region Liberec. Nedávno do kraje zavítali novináři až z druhého konce světa - z Jižní Koreje. Cílem jejich návštěvy byla zejména prezentace Křišťálového údolí v souvislosti s nedávným spuštěním přímé letecké linky do Prahy. „Asijské trhy nás v souvislosti s Křišťálovým údolím velice zajímají. České sklo tam má skvělou pověst. Korejci ve velkém cestují do Evropy a nová linka je může přiblížit právě k nám. Velkému zájmu korejských novinářů předcházela prezentace Křišťálového údolí přímo v Jižní Koreji," říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovního ruchu.

 

Valdštejn bude patřit dětem

19.05.2023
V sobotu 20. května se dění na Valdštejně ponese v duchu dětí. Uskuteční se totiž jarní celodenní akce s názvem Valdštejn dětem, která od 10 do 16 hodin nabídne bohatý doprovodný program. Více podrobností

 

Jablonec nad Nisou navýšil podporu provozu cyklobusů

15.05.2023
O deset procent navýšilo statutární město Jablonec nad Nisou finanční příspěvek na provoz sezónních cyklobusů. „O zvýšení příspěvku požádal po několika letech Liberecký kraj, navýšení schválili jablonečtí radní, takže Jablonec se letos podílí na provozu cyklobusů částkou ve výši 170 tisíc korun," konstatoval vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu Pavel Kozák. První cyklobusy vyjely už o prvním květnovém prodlouženém víkendu, typickou cyklobusovou linkou na Jablonecku je spoj s číslem 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec nad Nisou - Turnov, který převeze najednou maximálně 19 jízdních kol. Další informace včetně jízdních řádů najdete na https://new.iidol.cz/aktuality/zahajeni-provozu-turistickych-linek-s-prepravou-jizdnich-kol/

 

Noví ředitelé jabloneckých městských organizací

14.05.2023
Radní Jablonce nad Nisou jmenovali na základě výsledků výběrových řízení nové vedoucí pracovníky dvou městských organizací a jedné základní školy. Město hledalo nového ředitele městské knihovny. Do výběrového řízení se přihlásilo pět uchazečů, z nichž jako odborně nejzdatnějšího komise doporučila radě města Petra Hejhala s tím, že rok bude vykonávat post zástupce dosavadní ředitelky, aby v praxi prokázal i svoje řídící schopnosti. Pokud je prokáže dostatečně, bude ho moci rada města jmenovat na post ředitele bez dalšího výběrového řízení. K datu 1. srpna jmenovali jablonečtí radní na základě výsledků výběrového řízení na místo ředitelky ZŠ Mozartova Martinu Havelkovou a k 2. květnu do funkce ředitele společnosti Kultura Jablonec, p. o., Jakuba Gerše.

 

Nalezeno článků: 2120, zobrazeno: 61-70

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace