Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 8

V turnovské nemocnici se investuje, má novou skiaskopickou stěnu

20.06.2022
Aktuální investice do Panochovy nemocnice v Turnově dosahují výše 30 milionů korun. Její rozvoj se však netýká pouze každodenního provozu, stále se řeší také budoucnost péče o pacienty v nových prostorách. Slavnostní předání skiaskopické stěny se odehrálo 23. května. Více podrobností na Našem Pojizeří

 

Aktuální jablonecké uzavírky do srpna

19.06.2022
Do 15. srpna bude pokračovat další etapou projekt rekonstrukce kanalizace v jabloneckém Kokoníně. Práce na odstraňování výustích v ulici Schovaná si vyžádají od 18. června její úplnou uzavírku. Ulici Jungmannovu 4. července úplně uzavřou práce na výkopech pro plynovou přípojku k novému bytovému domu. Dopravní značení na křižovatce ulic Smetanova - Jungmannova upozorní na zákaz odbočení, ulice Podhorská bude průjezdná v jednom směru od ulice Smetanova, tedy v opačném směru, a v ulici Jiráskova po dobu uzavírky, která potrvá do 15. července, nebude možné parkovat. Úplně uzavřená bude od 7. července ulice Janáčkova na Vrkoslavicích. Uzavírka potrvá do 15. července, jejím důvodem jsou výkopy pro nové přípojky vodovodu, plynovodu a kanalizace.

 

Rozhledna Kozákov uzavřena

18.06.2022
Až do do 30. 6. bude uzavřena rozhledna na Kozákově z technických důvodů. Armáda ČR v této době bude provádět nátěr celého anténního nosiče. Přístup na rozhlednu nebude z důvodu bezpečnosti a dodržení technologických prací umožněn. Pouze 28. 5. se rozhledna otevře z důvodů konání akcí na Kozákově. V případě špatných klimatických podmínek může být termín prodloužen.

 

Navrhněte osobnosti na Poctu hejtmana 2022. Uzávěrka je 30. června

15.06.2022
Hejtman Libereckého kraje Martin Půta opět po roce udělí Pocty hejtmana významným osobnostem, které působí nebo působily v různých oblastech lidské činnosti a svůj život či dílo zasvětily rozvoji a dobrému jménu nejen Libereckého kraje. Termín pro zasílání nominací je 30. červen letošního roku. Slavnostní večer u příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu se pak uskuteční ve čtvrtek 20. října 2022 v Oblastní galerii „Lázně" Liberec. Oceněné osobnosti si vedle Čestného uznání odnesou Hejtmanský dukát. Poslední udělené pocty hejtmana

 

Beseda o justici s Lenkou Bradáčovou proběhne v brodském kině

14.06.2022
MS ČKA srdečně zve na přednášku a besedu s JUDr. Lenkou Bradáčovou, Ph.D., vrchní státní zástupkyní v Praze na téma: (Ne)srozumitelná justice. Beseda se koná ve středu 15. června od 18.15 v KC Kino Železný Brod.

 

Zemřel František Horák, zachránce svijanského pivovaru

11.06.2022
Ve věku nedožitých 81 let zemřel v neděli 29. května František Horák, držitel Pocty hejtmana z loňského roku a čestný občan Svijan. „Pan František Horák se zasloužil o záchranu pivovaru ve Svijanech, kde od svých 16 let pracoval. Od roku 1999 do roku 2000 byl jeho ředitelem, zaměstnával 90 lidí a mohl se pochlubit 300.000 hektolitry výstav. České pivo pozvedl a zasloužil se o šíření jeho dobrého jména nejen u nás, ale i ve světě. Čest jeho památce," uvedl hejtman Martin Půta. Více podrobností

 

Aktuální červnové překážky na jabloneckých komunikacích

10.06.2022
Úplně uzavřená je část ulice Jánské, důvodem jsou výkopy pro nové plynové přípojky. Práce potrvají do 17. června.  Od 6. do 30. června bude uzavřená část ulice Alšova u Brusíren, a to kvůli práci na nové zemní kabelové přípojce nízkého napětí. Od stejného data, tedy od 6. června, začne 2. etapa rekonstrukce plynovodu a přípojek na sídlišti Šumava, která potrvá do 15. října. Ulice Vysoká bude kvůli výkopům jednosměrná od centra Jablonce do Jabloneckých Pasek. Objízdná trasa povede ulicemi Březová a V Luzích, omezení se však nebude týkat autobusů MHD. Úplně uzavřená bude ulice Vysoká od domu s čp. 84 po čp. 90 a uzavřené bude také parkoviště nad poštou. V tomto případě objízdné trasy nebudou značené.

 

Ičko na jablonecké radnici bude 9. června dopoledne zavřené

08.06.2022
Informační středisko jabloneckého magistrátu v přízemí radnice bude ve čtvrtek 9. června z technických důvodů v čase od 7.30 do 12.30 hodin uzavřené. K výběru poplatků, ověřování listin a služeb Czech POINT je možné využít (8.00-11.30) pracoviště v ulici Komenského 8.

 

Na záchranu a obnovu památek dá Liberecký kraj víc než 10 milionů korun

06.06.2022
Rozdělení dotačního programu nazvaného Záchrana a obnova památek v Libereckém kraje odsouhlasili na svém zasedání krajští zastupitelé. Žadatelé obdrží víc než deset milionů korun. „Pomoc obnově památek v našem kraji považujeme za velmi důležitou. V dotačním programu, ze kterého tyto obnovy podporujeme, máme každoročně 10 milionů korun. Zájem je sice více než dvojnásobný a nejsme tak schopni uspokojit všechny žadatele, majitelé objektů mohou ale žádat opakovaně, třeba i na postupné etapy," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. V tomto programu přijal krajský úřad celkem 104 žádostí o dotaci. Podporu by mělo dostat 43 z nich a čtyři byly zařazeny do zásobníku projektů. 53 žádostí bylo navrženo nepodpořit z důvodu nedostatečného počtu bodů a vyčerpání alokace programu, čtyři žádosti byly vyřazeny kvůli nesouladu v administrativě.

 

Krajská konference se zabývala prací s nadanými dětmi

04.06.2022
Dvě dívky a jeden chlapec dostali prostor, aby vyprávěli o svých zkušenostech s českým vzdělávacím systémem na krajské konferenci, která se konala na liberecké Technické univerzitě a zabývala se otázkou nadaných žáků a práce s nimi. Uskutečnila se díky projektu Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II v rámci platformy aktivity zkvalitnění péče o nadané žáky ve spolupráci s Katedrou pedagogiky a psychologie fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci. Účastníky konference čekaly tři přednášky, tři workshopy a diskuse s odbornicemi z pedagogicko-psychologické poradny v České Lípě. Vzdělávací akci zaměřenou na učitele a učitelky navštívilo téměř sto lidí, z toho polovina studentů pedagogiky.

 

Nalezeno článků: 1982, zobrazeno: 71-80

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince
Prosincová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu
Turnovské děti uvidí Natálčino Dobrodružství na ostrově Čičidžuma
Startuje hlasování Tvoříme Turnov 2022

Nejčtenější články

01.12.: Hořel kamion na silnici I/35 ve směru na Turnov
30.11.: Nejlepší knihovny v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci
30.11.: Rozsvícení vánočního stromu sledovalo v Turnově plné náměstí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace