Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 8

Den Geoparku Český ráj je určený pro celou rodinu

28.07.2023
V neděli 30. července se odehraje Den Geoparku UNESCO Český ráj v kempu v Sedmihorkách, už tradičně s rýžováním granátků, socháním do pískovce, výrobou šperků z kamene a řadou dalších aktivit. Více podrobností

 

Jednotka hasičů města Turnov získá novou hasičskou zbrojnici

27.07.2023
Sbor hasičů města Turnov v současné době využívá zázemí hasičárny v Daliměřicích. Do budoucna by měl získat moderní a lépe přístupné prostory v průmyslové zóně na Vesecku. Více podrobností a vizualizace

 

Kraj připravuje nový plán dopravní obslužnosti na další roky

26.07.2023
Plán dopravní obslužnosti území Libereckého kraje na roky 2024-2028. Tak zní název strategického dokumentu, jehož účelem je hospodárně a efektivně zajistit veřejnou dopravu v regionu. Jeho součástí jsou mimo jiné takzvané standardy dopravní obslužnosti, ale také návrh na úpravu výše příspěvku na dopravní obslužnost ze strany obcí a měst. Na roky 2024 až 2028 se počítá s jeho navýšením na 200 korun na jednoho obyvatele na jeden rok. „Chceme sjednotit výši příspěvku pro všechna města a obce v Libereckém kraji, a to včetně statutárního města Liberec, Jablonec nad Nisou a Česká Lípa. Navrhujeme proto zafixovat výši příspěvku na 5 let ve výši 200 korun na jednoho obyvatele na jeden rok. Reagujeme tím na navyšování nákladů na dopravní obslužnost ve všech ekonomických aspektech, jako jsou cena vozidel, mzdy zaměstnanců či pohonné hmoty. Výrazně se také zvýšila kvalita a rozsah dopravní obslužnosti," uvedl statutární náměstek pro dopravu Jan Sviták.

 

Ohníček v Obřím dole ukončili strážci KRNAP

25.07.2023
V pondělí 24. července přijali strážci Správy KRNAP od místních obyvatel hlášení, že ve spodní části Obřího dolu je vidět hořící ohýnek. Zastihli trojici nizozemských mladíků, kteří v uvedené lokalitě plánovali tábořit a pod korunami stromků rozdělali oheň. Více podrobností

 

Nadační fond Ozvěna, který pomáhá sluchově postiženým, podpoří kraj

19.07.2023
Organizace, jež se starají o potřebné, dlouhodobě podporuje Liberecký kraj. Jednou z nich je i Nadační fond Ozvěna, který se věnuje dětem s trvalou ztrátou sluchu. Krajští radní pro něj schválili příspěvek čtvrt milionu korun, jeho poskytnutí musí schválit krajské zastupitelstvo. „Moc si vážím práce Nadačního fondu Ozvěna v čele s jeho ředitelkou Pavlou Prokešovou. Nadace funguje již řadu let a já jsem velmi rád za každého člověka, který pomáhá tam, kde je to nejvíce potřeba. Svět kolem nás potřebuje změny k lepšímu. Pomáhejme proto i my. Nikdy nevíme, kdo z našich blízkých bude pomoc potřebovat také," uvedl hejtman Martin Půta.

 

Kraj hledá firmu, která dokončí projekt náplavky a okolí krajského úřadu

16.07.2023
Náplavka u řeky Nisy, její přemostění, prostranství s parčíkem u parkovacího domu a celková úprava tzv. dolního centra Liberce. To vše s sebou přináší projekt za více než 151 milionů korun, který Liberecký kraj předkládá do 77. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027. Akce navazuje na I. etapu revitalizace prostranství před budovou sídla Libereckého kraje, jejíž součástí je stavba parkovacího domu. Ten by měl být dokončen ještě letos. Kraj nyní hledá firmu, která provede stavební práce. Nabídková cena nesmí překročit 131.727.474,63 korun včetně DPH. Stavět se začne ještě letos na podzim a vybraná firma bude mít od převzetí staveniště 330 dnů na dokončení projektu.

 

Léčebna respiračních nemocí ve Cvikově se dočká zateplení a střechy

15.07.2023
Krajští radní vybrali na svém jednání firmu, která zateplí fasádu a střechu pavilonu A v Léčebně respiračních nemocí Cvikov. Je jí OMLUX, spol. s r.o., a to za nabídkovou cenu 25 899 996,58 korun včetně DPH. „Cílem projektu je zlepšit tepelně-technické vlastnosti budovy na úroveň současných požadavků. Je to další investice do Léčebny respiračních nemocí ve Cvikově. Jsem rád, že se i díky tomu dostane pacientům kvalitní a nadstandardní péče," uvedl Vladimír Richter, člen rady kraje pro resort zdravotnictví.

 

Víkendová omezení MHD Jablonec

14.07.2023
Obě omezení platí v sobotu 15. července, týkají se linky č. 114 a důvodem je pokládka živičného povrchu. V ulici Podzimní zabezpečí spoje linky č. 114 ulicí Mánesovou s náhradní zastávkou Mánesova. Neobsloužené zůstanou zastávky Vysoká a Podzimní. Od 10.15 hodin budou spoje linky č. 114 končit v zastávce U překladiště, bez obsluhy zůstanou zastávky Horní Proseč, V Pastvinách a Zlatá ulička.

 

Silnice ze Světlé pod Ještědem na Výpřež bude od 15. července uzavřena

08.07.2023
Od 15. do 25. července 2023 bude silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež uzavřena. Důvodem jsou finální práce na obrusné vrstvě vozovky, svodidlech a krajnicích. Uzavírka se dotkne i některých autobusových linek. Výlukové jízdní řády připraví dopravce ČSAD Liberec, a.s. ve spolupráci se společností KORID LK. Dostupné pak budou na https://www.iidol.cz/.

 

Liberecký kraj opět nakoupí energie přes dynamický nákupní systém

07.07.2023
Dodávky silové elektřiny a plynu bude kraj pro příští rok zajišťovat opět přes dynamický nákupní systém. Znamená to hromadný nákup energií pro příspěvkové organizace, školy či nemocnice. „Zodpovědností kraje je postarat se o veřejné služby, které zajišťuje. V loňském roce jsme nastavili rozpočet kraje tak, abychom je nemuseli omezovat. Na příští rok opět volíme cestu nákupu energií a plynu přes dynamický nákupní systém," uvedl hejtman Martin Půta.

 

Nalezeno článků: 2152, zobrazeno: 71-80

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj opět podpoří statisíci obnovu kulturních památek

Obnovu kulturních památek dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj. Proto opět krajské zastupitelstvo schválilo vyhlášení dotačního programu s názvem 7.3 Stavebně historický průzkum. Je zaměřený na komplexní poznání historie, stavebního vývoje a současného stavu kulturních památek na území regionu. Zpracovaný stavebně historický průzkum poslouží jako výchozí podklad pro obnovu dané kulturní památky. „Je to vlastně předstupeň stavební obnovy památky a my se snažíme tímto dotačním programem motivovat další vlastníky památek, aby si stavebně historický průzkum nechali zpracovat a chápali ho jako výchozí podklad pro kvalitní péči či obnovu objektu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kampaň A dost… aktuálně pro seniory
Enduro ples opět chystají v bozkovské sokolovně
Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií
Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy

Nejčtenější články

23.02.: Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
24.02.: Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
24.02.: Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace