Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 8

O oblíbenou knihu lze hlasovat na internetu. Dejte hlas té své

07.03.2023
Velký zájem provází letos soutěž Kniha roku Libereckého kraje; autoři a nakladatelé nominovali celkem šestačtyřicet publikací. Hodnotit je bude odborná porota. Na internetu lze zároveň hlasovat v kategorii Cena čtenářů. „Soutěž Kniha roku Libereckého kraje sice už vstoupila do povědomí řady lidí, ale stále je na čem pracovat. Naše ambice je, aby do ní autoři či nakladatelé hlásili všechny knihy, které v kraji vychází. I když neuspějí, mají tak prostřednictvím soutěže šanci dostat se do povědomí lidí. Hlasování o Cenu čtenářů je jedna z cest, jak se o knihách lidé dozvědí," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Předchozí článek o soutěži

 

Zdeněk Hák povypráví o výstupu na Chumbu

06.03.2023
V kulturním domě v Rokytnici nad Jizerou se ve čtvrtek 9. března od 18 hodin uskuteční přednáška Zdeňka Háka nazvaná Prvovýstup na Chumbu.

 

Turnovští hokejisté jsou po roce ve finále, v play off smetli Českou Lípu

03.03.2023
Turnov v co nejkratší možné době za tři zápasy ukončil sérii s Českou Lípou a po roce postoupil opět do finále krajské hokejové ligy mužů Libereckého kraje. Finálová série s vítězem základní části Jičínem začíná v pátek 10. 3. od 18.30 v Jičíně a pokračuje v neděli 12. 3. od 17.15 v Turnově. Více podrobností

 

Infostředisko na jablonecké radnici bude mít 16. března omezený provoz

03.03.2023
Informační středisko Magistrátu města Jablonec nad Nisou v přízemí radnice na Mírovém náměstí bude mít ve čtvrtek 16. března omezený provoz. Otevřené bude v tento den pouze od 12.30 do 15 hodin. V době od 8 do 11.30 bude možné využívat služeb ověřování a CZECH POINT v přízemí druhé budovy úřadu v ulici Komenského 8. Podatelna bude v provozu bez omezení, vstup do ní je přes radniční vestibul a nachází se v blízkosti oběžného výtahu.

 

Z Programu vodohospodářských akcí letos rozdělí kraj 18 milionů korun

28.02.2023
Krajští radní na svém jednání vyhlásili program vodohospodářských akcí v rámci Fondu ochrany vod Libereckého kraje. Letos je v něm připraveno 18 milionů korun. Žádosti je možné posílat od 3. do 21. dubna letošního roku. Peníze použijí vybrané obce například na vybudování kanalizace, prodloužení vodovodních řadů či na stavbu zcela nových vodovodů. „Prostřednictvím Fondu ochrany vod, Programu vodohospodářských akcí 2023, chce Liberecký kraj jako každoročně podpořit projekty malých obcí do 4000 obyvatel, pro které znamená budování vodohospodářské infrastruktury velkou finanční zátěž. Projekty musí být v souladu s Plánem rozvoje vodovodů a kanalizací Libereckého kraje," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

 

Silnice I/10 od Tanvaldu k hraničcím opět uzavřená pro nákladní vozidla!

26.02.2023
Od soboty 25. února 6.00 uzavřel pro nákladní vozidla správce komunikace kvůli aktuálnímu počasí doprovázenému hustým sněžením a ochlazením silnici číslo I/10 od Tanvaldu na Harrachov a dále úsek silnice vedoucí k hranicím s Polskem minimálně do nedělní půlnoci. Ostatním motoristům doporučují aby zde při řízení vozidla dbali zvýšené opatrnosti. 

 

Krajské oddělení cestovního ruchu propaguje region

25.02.2023
Co si představit pod pojmem cestovní ruch a co vlastně má na starosti oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Libereckého kraje? Paleta činností tohoto oddělení, na němž pracují tři osoby, je pestrá. „Lidé mají často dojem, že se cestovní ruch děje sám od sebe. Tak to ale úplně není. Propagací určitých území nebo naopak jejím potlačováním, výstavbou turistické infrastruktury, spoluprací s podnikateli v cestovním ruchu a provozovateli turistických atraktivit, zkrátka vytvořením podmínek pro cestovní ruch, výrazně cestovní ruch v regionu ovlivňujete. Jsem ráda, že mám v oddělení cestovního ruchu kolegy, kteří sledují současné trendy a jsou nadšení pro svou práci," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

 

Provoz MHD o jarních prázdninách 20. 2. až 24. 2. 2023

23.02.2023
Po dobu jarních prázdnin (20. 2. 2023 - 24. 2. 2023) nebudou zabezpečeny spoje s číselným označením 40 a školní linky č. 131, 132 a 133. Navíc bude o jarních prázdninách v provozu linka č. 121 Jablonec - Hrabětice - Bedřichov - Jablonec s odjezdy ze zastávky Pražská v 8:00, 9:30, 11:30 a 13:00. O jarních prázdninách na lince č. 101 budou prodloužené až do Bedřichova spoje s odjezdem z autobusového nádraží v 9:15, 9:45, 10:45. Zpět z Bedřichova budou odpoledne nad rámec běžného jízdního řádu zajištěny spoje s odjezdem v 15:06 a 16:06.

 

Pořadatelé odvolali závod Po staru ve Vysokém nad Jizerou

23.02.2023
Informujeme o zrušení tradičního lyžařského závodu na historických lyžích Po staru Vysokém nad Jizerou, který se měl konat v sobotu 25. února. „S politováním oznamujeme, že 23. ročník nášeho lyžařského závodu Po staru, byl díky nepřízni počasí odvolán. Na vaši účast se těšíme v letech příštích," uvedli pořadatelé z TJ Vysoké nad Jizerou.

 

Od dubna se bude stavět kanalizace

22.02.2023
V polovině dubna by měla začít stavba kanalizace nad náměstím Boženy Němcové v Jablonci nad Nisou. Konkrétně se týká ulic V Nivách, Cvrčkova. Předpokládané náklady jsou 10,2 milionu korun bez DPH. Stavět by se mělo zhruba do října tohoto roku. „Připravený projekt zohledňuje ekologické odkanalizování městské zástavby do veřejné kanalizace směrované na centrální čistírnu odpadních vod, aby se netvořily kaluže a erozní rýhy, bude dešťová voda z komunikace odvedená do vodoteče," popisuje chystaný projekt náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík s tím, že předpokládaná hodnota veřejné zakázky je dle rozpočtu od projektanta ve výši 10 240 tisíc Kč bez DPH.

 

Nalezeno článků: 2095, zobrazeno: 71-80

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Boží voda není pitná, pramen pod Valdštejnem vyhovuje

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen Boží voda aktuálně není pitný, pramen pod Valdštejnem dle rozborů vyhovuje. Výsledky rozboru pramenů proběhly dne 18. září 2023 podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb.

61. Podještědské derby: Ten bod je pro Jablonec docela zlatý

Veledůležitý zápas pro oba celky, tedy FK Jablonec a Slovan Liberec, krásné počasí, vynikající trávník, přes tři tisícovky diváků a nakonec výsledek, který nepotěšil asi ani jednoho z rivalů. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
Po nabitých prázdninách se Náruč nadechla k podzimnímu programu
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Turnovské muzeum na výstavě ukáže, jak vznikají hory
V Turnově začíná Evropský týden mobility 2023

Nejčtenější články

18.09.: Na průtahu Libercem na silnici I/35 pokládají litý asfalt
19.09.: V Plavech řádně oslavili fotbalovou stovku
18.09.: Dlaskův statek oživí se svatováclavskou zábavou i loutkové divadlo

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace