Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 9

Kraj hledá firmu, která dokončí projekt náplavky a okolí krajského úřadu

16.07.2023
Náplavka u řeky Nisy, její přemostění, prostranství s parčíkem u parkovacího domu a celková úprava tzv. dolního centra Liberce. To vše s sebou přináší projekt za více než 151 milionů korun, který Liberecký kraj předkládá do 77. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu 2021-2027. Akce navazuje na I. etapu revitalizace prostranství před budovou sídla Libereckého kraje, jejíž součástí je stavba parkovacího domu. Ten by měl být dokončen ještě letos. Kraj nyní hledá firmu, která provede stavební práce. Nabídková cena nesmí překročit 131.727.474,63 korun včetně DPH. Stavět se začne ještě letos na podzim a vybraná firma bude mít od převzetí staveniště 330 dnů na dokončení projektu.

 

Léčebna respiračních nemocí ve Cvikově se dočká zateplení a střechy

15.07.2023
Krajští radní vybrali na svém jednání firmu, která zateplí fasádu a střechu pavilonu A v Léčebně respiračních nemocí Cvikov. Je jí OMLUX, spol. s r.o., a to za nabídkovou cenu 25 899 996,58 korun včetně DPH. „Cílem projektu je zlepšit tepelně-technické vlastnosti budovy na úroveň současných požadavků. Je to další investice do Léčebny respiračních nemocí ve Cvikově. Jsem rád, že se i díky tomu dostane pacientům kvalitní a nadstandardní péče," uvedl Vladimír Richter, člen rady kraje pro resort zdravotnictví.

 

Víkendová omezení MHD Jablonec

14.07.2023
Obě omezení platí v sobotu 15. července, týkají se linky č. 114 a důvodem je pokládka živičného povrchu. V ulici Podzimní zabezpečí spoje linky č. 114 ulicí Mánesovou s náhradní zastávkou Mánesova. Neobsloužené zůstanou zastávky Vysoká a Podzimní. Od 10.15 hodin budou spoje linky č. 114 končit v zastávce U překladiště, bez obsluhy zůstanou zastávky Horní Proseč, V Pastvinách a Zlatá ulička.

 

Silnice ze Světlé pod Ještědem na Výpřež bude od 15. července uzavřena

08.07.2023
Od 15. do 25. července 2023 bude silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež uzavřena. Důvodem jsou finální práce na obrusné vrstvě vozovky, svodidlech a krajnicích. Uzavírka se dotkne i některých autobusových linek. Výlukové jízdní řády připraví dopravce ČSAD Liberec, a.s. ve spolupráci se společností KORID LK. Dostupné pak budou na https://www.iidol.cz/.

 

Liberecký kraj opět nakoupí energie přes dynamický nákupní systém

07.07.2023
Dodávky silové elektřiny a plynu bude kraj pro příští rok zajišťovat opět přes dynamický nákupní systém. Znamená to hromadný nákup energií pro příspěvkové organizace, školy či nemocnice. „Zodpovědností kraje je postarat se o veřejné služby, které zajišťuje. V loňském roce jsme nastavili rozpočet kraje tak, abychom je nemuseli omezovat. Na příští rok opět volíme cestu nákupu energií a plynu přes dynamický nákupní systém," uvedl hejtman Martin Půta.

 

Postavte si start-up s odborníky; program VÝKOP zajistí i první investice

04.07.2023
Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink spouští nový program pro začínající podnikatele s názvem VÝKOP. Intenzivní tříměsíční kurz začne 14. září 2023 a připraví zájemce z libereckého regionu na úspěšný rozjezd jejich vlastního start-upu. Registrace jsou již dostupné na webové stránce lipo.ink/cs/vykop. VÝKOP je nový inkubační program, který rozšiřuje stávající portfolio služeb Lipo.ink. Jeho cílem je poskytnout intenzivní podporu a odborné vedení týmům při rozjezdu jejich startupů. A v samém závěru nabídne možnost získat investici v minimální výši 300 000 Kč.

 

Kraj a Agentura pro sociální začleňování podepsaly memorandum

02.07.2023
Úzká spolupráce při řešení problému sociálního vyloučení a rizik jeho vzniku na území Libereckého kraje. Takový je cíl memoranda, které uzavřely Liberecký kraj a Agentura pro sociální začleňování, jež působí pod ministerstvem pro místní rozvoj. Liberecký kraj s agenturou spolupracuje stále intenzivněji a uzavřel již několik memorand o vzájemné kooperaci v řadě směrů týkajících se pomoci sociálně slabým. Postupně přibývá počet obcí a měst z kraje, které požádaly o spolupráci s agenturou. Memorandum, které nyní podepisujeme, již před lety navázanou spolupráci podpoří a ještě více a účinněji rozvine. Jako krajská samospráva nechceme zavírat oči před problémy, které existují," uvedl hejtman Martin Půta.

 

Kraj podpoří dotačními statisíci vypracování plánů na obnovu památek

01.07.2023
Vyhlášení dotačního programu v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu schválili krajští zastupitelé. Dotaci mohou využít vlastníci kulturních památek, kteří si hodlají zpracovat stavebně historický průzkum. „V předchozích letech byl tento program nepravidelně vyhlašován. Letos jsme se rozhodli vyčkat, zda všichni úspěšní žadatelé využijí dotace na obnovu památek a pokud ne, přesunout prostředky právě na stavebně historický průzkum. Tato situace nastala a žadatelé se tak mohou do programu hlásit," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

 

Regionálním výrobcům přispěje kraj téměř milionem a půl

28.06.2023
Bezmála milion a půl korun rozdělí Liberecký kraj v dotačním programu číslo 2.5 Podpora regionálních výrobků, výrobců a tradičních řemesel. Peníze poputují k firmám i drobným podnikatelům napříč celým regionem. Záměr musí ještě posvětit krajské zastupitelstvo. „Program je zaměřený na podporu regionálních produktů, místní výroby a místních obchodních spotřebitelských vztahů, dále na osvětu a informovanost o významu a kvalitě místních potravin, výrobků a služeb. Jeho cílem je podpořit nejen jejich dostupnost na trhu, ale také zvýšit o nich povědomí," prohlásil Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Původně se v programu nacházel milion a čtyři sta tisíc korun. Vzhledem k úspoře peněz z vyúčtování předchozího období se částka navýšila na 1.452.812,46 korun. Sešlo se 64 žádostí o poskytnutí dotace v celkové výši 2.530.413,13 korun, avšak čtyři bylo z formálních důvodů nutné vyřadit. Hodnocením tak prošlo 60 žádostí o dotaci v celkové výši 2.340.413,13 korun.

 

Sloučenou textilní a strojní průmyslovku povede Jaroslav Semerád

24.06.2023
Zastupitelstvo Libereckého kraje v úterý 30. května 2023 rozhodlo o sloučení liberecké Střední průmyslové školy textilní se Střední průmyslovou školou strojní a elektrotechnickou a Vyšší odbornou školou, Liberec. Ke dni 30. června 2023 tak zaniká vedoucí pracovní místo ředitelky liberecké textilní školy - ve funkci končí Jana Kočí. Rozhodla o tom na svém včerejším jednání krajská rada. „Rád bych poděkoval paní ředitelce Janě Kočí za dobrou práci, kterou ve své funkci vykonávala. Sloučení obou škol je nutný krok, ale nelze ho odkládat, aby bylo možné už v září příštího roku otevřít dvě třídy technického lycea v souvislosti se vzrůstajícím zájmem o všeobecné vzdělávaní," řekl hejtman Martin Půta.

 

Nalezeno článků: 2157, zobrazeno: 81-90

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma Historie saní

Komentovaná prohlídka Martina Witkowského na téma historie saní se koná v úterý 5. března od 17 hodin v Erbovním sálu Krkonošského muzea v Jilemnici, kde aktuálně probíhá až do 17. března výstava nazavná Ejhle saně, hurá na ně. Vstupné je dobrovolné. Článek o výstavě

Revize katastru nemovitostí na Bukovině i Malém Rohozci

Katastrální úřad pro Liberecký kraj, územní pracoviště Semily, bude realizovat revizi katastru nemovitostí na Bukovině a v Malém Rohozci. Revize bude zahájena 1. března 2024 a bude probíhat zhruba do konce roku 2025. Během revize katastru nemovitostí budou zaměstnanci katastrálního úřadu revidovat soulad údajů katastru se skutečným stavem v terénu. Účast vlastníků a jiných oprávněných není při revizi katastru nezbytná. V případě zjištěného nesouladu mezi stavem evidovaným v katastru a stavem v terénu budou vlastníci zváni k jeho projednání se zástupcem katastrálního úřadu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hospoda cup 2024 ovládl tým Inter Liberec
Hasiči získali nově záchrannou seskokovou matraci
Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech
Březen – měsíc čtenářů 2024 v krajské knihovně
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března

Nejčtenější články

01.03.: Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
02.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
02.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 1. až 3. března

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace