Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 9

Liberecký kraj letos podpoří projekty BESIPu téměř čtyřmi miliony

19.02.2023
Více než třemi a půl milionem korun podpoří Liberecký kraj ze svého rozpočtu koncepci prevence v oblasti bezpečnosti provozu na silnicích BESIP aneb Bezpečnost silničního provozu. Schválili to na svém zasedání krajští radní, nyní zamíří materiál ke schválení do zastupitelstva kraje. „Přes všechna opatření stále často umírají často na silnicích nevinní lidé. Dopravní výchovu proto Liberecký kraj dlouhodobě systematicky podporuje. Za uplynulých šest let jsme na činnost v rámci BESIPu přispěli více než dvaceti miliony korun," prohlásil Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

 

Česká unie botanických zahrad má nového člena: libereckou zahradu

18.02.2023
Dalšího významného kroku ve své historii dosáhla botanická zahrada v Liberci. Stala se členem české Unie botanických zahrad. Stalo se tak v rámci unijní valné hromady; přistoupení liberecké botanické zahrady odsouhlasili delegáti jednomyslně. Zažádat o přijetí mezi členy se rozhodl nový ředitel botanické zahrady Václav Lenk. „Bylo to prosté. Usedl jsem k počítači a napsal e-mail na unii s tím, že bychom rádi jako botanická zahrada přistoupili do jejích řad a jaký je vlastně formální postup pro přijetí," vyprávěl ředitel. „Zakrátko přišla odpověď, v níž se mimo jiné psalo, že v rámci řízení o přijetí je třeba, aby dva zástupci unie vypracovali na naši zahradu posudek."

 

Krajská hokejová liga zakončila základní část a rozehraje play off

15.02.2023
Krajská liga v hokeji měla o víkendu na programu 20. kolo, kterým se uzavřela základní část. Jičín přetlačil Českou Lípu, a zůstal tak na prvním místě, spolu s ním míří přímo do semifinále také druhý Turnov. Zbývající čtyři týmy si to o dvě volná místa v elitní čtyřce rozdají ve čtvrtfinále, které startuje již ve středu 15. února. Více podrobností

 

Kraj vyhlásil dotační programy na podporu tělovýchovy a sportu

14.02.2023
Podporovat sportovní akce a činnost dětí a mládeže. To je cíl dotačních programů, které vyhlásil v lednu letošního roku Liberecký kraj. Kdo chce o dotaci požádat, může využít konzultací či seminářů. S radami jsou připraveni pracovníci oddělení mládeže, sportu a zaměstnanosti krajského úřadu, kteří jsou zároveň administrátoři obou programů. „Žadatelům bych doporučil konzultací využít. Určitě je lepší využít poradenství a metodickou pomoc administrátorů programů než riskovat, že bude celý projekt kvůli špatně napsané žádosti z hodnocení vyřazen," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti. „Krajské oddělení mládeže, tělovýchovy a sportu pořádá dva semináře pro žadatele, kde se zájemci dozví podrobnosti o pravidlech i to, jak sepsat žádost."

 

Provoz MHD o pololetních a jarních prázdninách

12.02.2023
Po dobu pololetních prázdnin (3. 2.) a jarních prázdnin (20. 2. - 24. 2.) nebudou zabezpečeny spoje s číselným označením 40 a školní linky č. 131, 132 a 133. Navíc bude o pololetních a jarních prázdninách v provozu linka č. 121 Jablonec - Hrabětice - Bedřichov - Jablonec s odjezdy ze zastávky Pražská v 8:00, 9:30, 11:30 a 13:00 hod. O jarních prázdninách na lince č. 101 budou až do Bedřichova prodloužené spoje s odjezdem z autobusového nádraží v 9:15, 9:45, 10:45. Zpět z Bedřichova budou odpoledne nad rámec běžného jízdního řádu zajištěné spoje s odjezdem v 15:06 a 16:06.

 

Soutěž Karla Hubáčka vyzdvihuje klenoty architektury. Blíží se uzávěrka

11.02.2023
To nejzajímavější v oblasti stavitelství, architektury a řemesla z celého regionu opět hledá devatenáctý ročník soutěže Karla Hubáčka - Stavba roku Libereckého kraje, jejímž cílem je vyzdvihovat úspěšné nebo zajímavé stavby a šikovné studenty, projektanty i architekty. Přihlašování se však pozvolna chýlí ke konci: posledním dnem, kde je možné zaslat elektronickou přihlášku do soutěže, je středa 22. února. „I v aktuálně vyhlašovaném ročníku se těšíme na inovativní nápady architektů a stavitelů," řekl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Podrobnosti o soutěži

 

Liberecký kraj usiluje o co nejvyšší počet nabídek ve veřejných zakázkách

09.02.2023
Kraj uvedl do provozu novou funkci na profilu zadavatele, kde uveřejňuje všechny své veřejné zakázky i zakázky příspěvkových organizací s předpokládanou hodnotou od 200 000 korun bez DPH a vyšší. Jeho cílem je oslovit a přilákat co nejvíce potenciálních dodavatelů. „Nová funkce na profilu zadavatele umožní lépe zacílit na potenciální zájemce o veřejné zakázky, a to na základě výběru takzvaného NIPEZ kódu, který odpovídá tomu, čemu se dodavatelé věnují ve svém podnikání, anebo výběru takzvaného NUTS kódu, který odpovídá sídlu dodavatele," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtman pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

 

V Jilemnici začali se stavbou sněhové sochy hraběte Harracha

07.02.2023
Na jilemnickém náměstí začala v pondělí 6. února vznikat sněhová socha. Tentokrát ale nikoli tradičního Krakonoše, ale protože rok 2023 je vyhlášen Národním památkovým ústavem rokem hraběcího rodu Harrachů, tak letos bude mít sněhová socha podobu hraběte Harracha. Socha má být hotová již ve středu 8. února. Více fotografií

 

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

07.02.2023
Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

 

Sbírka proběhne v přízemí radnice v Lučanech

04.02.2023
Ve dnech od 6. února 2023 do 10. února 2023 se uskuteční sbírka Diakonie Broumov v přízemí v budově Městského úřadu Lučany nad Nisou. Vše noste zabalené v igelitových pytlích, nádobí vložte do krabic. Knihy v současné době nepřijímají, jelikož jich je nadbytek.

 

Nalezeno článků: 2095, zobrazeno: 81-90

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Boží voda není pitná, pramen pod Valdštejnem vyhovuje

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen Boží voda aktuálně není pitný, pramen pod Valdštejnem dle rozborů vyhovuje. Výsledky rozboru pramenů proběhly dne 18. září 2023 podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb.

61. Podještědské derby: Ten bod je pro Jablonec docela zlatý

Veledůležitý zápas pro oba celky, tedy FK Jablonec a Slovan Liberec, krásné počasí, vynikající trávník, přes tři tisícovky diváků a nakonec výsledek, který nepotěšil asi ani jednoho z rivalů. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
Po nabitých prázdninách se Náruč nadechla k podzimnímu programu
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Turnovské muzeum na výstavě ukáže, jak vznikají hory
V Turnově začíná Evropský týden mobility 2023

Nejčtenější články

18.09.: Na průtahu Libercem na silnici I/35 pokládají litý asfalt
19.09.: V Plavech řádně oslavili fotbalovou stovku
18.09.: Dlaskův statek oživí se svatováclavskou zábavou i loutkové divadlo

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace