Advent přichází na ZŠ Skálova Turnov

29.11.2020 13:56:47 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Advent přichází na ZŠ Skálova Turnov

Tým pedagogů z odloučeného pracoviště ZŠ Skálova Turnov v Alešově ulici připravil nejenom pro žáky a rodiče své školy film s představením svatých, kteří se objevují v předvánočním čase.

Tento unikátní snímek se zrodil jako připomínka akce Vítání svatého Martina, kterou každoročně "Alešovka" v listopadu organizuje.

„Chtěli jsme, aby sváteční atmosféra předvánočního času zasáhla všechny lidi, kteří by si ji jinak užívali třeba na našem svatém Martinovi nebo na jiných akcích pro veřejnost," vysvětlila záměr krátkého filmu Advent přichází jeho režisérka Vendula Bičíková.

Natáčení nebylo jednoduché. „Vzhledem k opatřením v této době, jsme si nemohli dovolit velký štáb. Přesto se nám podařilo vytvořit jedinečný příběh od svatého Martina až ke Štědrému dni," dodala Vendula Bičíková.

Protagonisté snímku navštívili různá místa v okolí. Natáčelo se na Dlaskově statku, u kostela svatého Jana Křtitele v Nudvojovicích, u kostela svatého Jakuba Staršího v Přepeřích, na Mužském u Mnichova Hradiště, v Dobré Vodě, v Hnanicích a v Přepeřích.

„Poděkování patří pracovníkům Muzea Českého ráje v Turnově, Václavu Vítovi z Dobré Vody, paní Vlastě Šormové z JK MIRA Hnanice a Danu Hyblerovi. A protože v předvánočním čase se mají plnit přání, pojďte s námi splnit jedno Víťovi Součkovi, bratrovi Johanky Součkové, která chodí do třetí třídy naší školy. Víťa kvůli krvácení do mozku krátce po narození trpí mozkovou obrnou," upřesnila za ZŠ Skálova Jana Pekařová.

Pokud se vám film líbí a máte chuť a možnost udělat dobrý skutek, pošlete do neděle 20. prosince jakoukoli částku na transparentní účet SRPŠ při turnovské škole 123-2948610267/0100. „Částka bude v předvánočním čase předána rodičům Víti Součka a rodiče ji využijí na jeho léčbu. Za každou částku, kterou přispějete, mockrát děkujeme!," doplnila Pekařová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Skálovku distanční výuka nezbrzdila
Na 600 Turnováků přivítalo svatého Martina
Svatý Martin přijel v pátek do Turnova
Svatý Martin přijel do turnovské ZŠ v Alešově ulici
ZŠ Skálova Turnov přivítala Martina na bílém koni

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Portál o Krkonoších oceněn jako třetí nejlepší ve Zlatém erbu

Webový portál www.krkonose.eu byl v soutěži Zlatý erb 2022 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí oceněn odbornou porotou jako třetí nejlepší v republice ve své kategorii! V konkurenci 422 přihlášených měst, obcí a dalších subjektů, uspěl oficiální turistický web krkonose.eu v kategorii Cena místopředsedy vlády pro digitalizaci za třetí nejlepší turistickou prezentaci.

Kraj podpoří z Fondu ochrany vod další projekty

Poskytnutí dotace z Fondu ochrany vod obcím Levínská Olešnice a Dolní Řasnice a Severočeské vodárenské společnosti schválili na svém jednání krajští radní. Dotace Liberecký kraj poskytuje na výstavbu, rozšíření či obnovu vodohospodářské infrastruktury, vodovodů, kanalizací, vodojemů, čistíren odpadních vod či náhradních zdrojů pitné vody. „Prostřednictvím Fondu ochrany vod, Programu vodohospodářských akcí chce Liberecký kraj jako každoročně podpořit projekty malých obcí do 4000 obyvatel, pro které znamená budování vodohospodářské infrastruktury velkou finanční zátěž," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnov v derby porazil Sedmihorky, body braly i Rovensko a Lomnice
Simulovaný lesní požár zachvátil Zabylský hřbet
Do Turnova míří legionářský i vodíkový vlak
Krkonoše jsou opět čistější, na skládce skončí 5 tun odpadu
Čtvrťáci z turnovských škol opět putovali po památkách

Nejčtenější články

22.05.: FOTO: Májový jarmark opět oživil jilemnické náměstí
22.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
21.05.: Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT