Advent přichází na ZŠ Skálova Turnov

29.11.2020 13:56:47 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Advent přichází na ZŠ Skálova Turnov

Tým pedagogů z odloučeného pracoviště ZŠ Skálova Turnov v Alešově ulici připravil nejenom pro žáky a rodiče své školy film s představením svatých, kteří se objevují v předvánočním čase.

Tento unikátní snímek se zrodil jako připomínka akce Vítání svatého Martina, kterou každoročně "Alešovka" v listopadu organizuje.

„Chtěli jsme, aby sváteční atmosféra předvánočního času zasáhla všechny lidi, kteří by si ji jinak užívali třeba na našem svatém Martinovi nebo na jiných akcích pro veřejnost," vysvětlila záměr krátkého filmu Advent přichází jeho režisérka Vendula Bičíková.

Natáčení nebylo jednoduché. „Vzhledem k opatřením v této době, jsme si nemohli dovolit velký štáb. Přesto se nám podařilo vytvořit jedinečný příběh od svatého Martina až ke Štědrému dni," dodala Vendula Bičíková.

Protagonisté snímku navštívili různá místa v okolí. Natáčelo se na Dlaskově statku, u kostela svatého Jana Křtitele v Nudvojovicích, u kostela svatého Jakuba Staršího v Přepeřích, na Mužském u Mnichova Hradiště, v Dobré Vodě, v Hnanicích a v Přepeřích.

„Poděkování patří pracovníkům Muzea Českého ráje v Turnově, Václavu Vítovi z Dobré Vody, paní Vlastě Šormové z JK MIRA Hnanice a Danu Hyblerovi. A protože v předvánočním čase se mají plnit přání, pojďte s námi splnit jedno Víťovi Součkovi, bratrovi Johanky Součkové, která chodí do třetí třídy naší školy. Víťa kvůli krvácení do mozku krátce po narození trpí mozkovou obrnou," upřesnila za ZŠ Skálova Jana Pekařová.

Pokud se vám film líbí a máte chuť a možnost udělat dobrý skutek, pošlete do neděle 20. prosince jakoukoli částku na transparentní účet SRPŠ při turnovské škole 123-2948610267/0100. „Částka bude v předvánočním čase předána rodičům Víti Součka a rodiče ji využijí na jeho léčbu. Za každou částku, kterou přispějete, mockrát děkujeme!," doplnila Pekařová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Skálovku distanční výuka nezbrzdila
Na 600 Turnováků přivítalo svatého Martina
Svatý Martin přijel v pátek do Turnova
Svatý Martin přijel do turnovské ZŠ v Alešově ulici
ZŠ Skálova Turnov přivítala Martina na bílém koni

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z Výpřeže do Světlé pod Ještědem jezdí řidiči od 5. prosince bez omezení

Rekonstrukce silnice III/2784 Světlá pod Ještědem - Výpřež pokračuje. Přes zimní období bude možné se sníženou rychlostí úsekem projíždět. Až do jara příštího roku také platí, že komunikací řidiči projedou, aniž by je zdržovali semafory. Opatření platí od pondělí 5. prosince 2022. „Doposud platilo, že firma stavěla tak, aby provoz nebyl během rekonstrukce omezen zcela, ale byl v určitém režimu umožněn. Jsem rád, že vše jde podle plánu. Na zimní období bude úsek zprůjezdněn bez semaforů, pouze s označením projíždíte stavbou a s nutností snížit rychlost na 30 kilometrů za hodinu," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy.

Regionální sbírka Pozvedněte slabé v prosinci 2022 opět v Turnově

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 budou studenti turnovského gymnázia pomáhat při realizaci další části regionální sbírky Nadace Euronisa Pozvedněte slabé, která podporuje charitativní aktivity v našem městě. Výtěžek půjde jako již tradičně na pomoc turnovskému Fokusu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na turnovské Pohovce zasedne imitátor Petr Jablonský
Filmové Maloskalsko: Artuš, Merlin, Prchlíci i Rumplcimprcampr
Musica Fortuna bude mít Vánoční koncert v turnovském divadle
Vánoční řemeslnické trhy 2022 oživí Turnov 9. a 10. prosince
V Liberci pokřtí 7. prosince novou znakoknihu

Nejčtenější články

02.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 2. až 4. prosince
03.12.: Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci
03.12.: V Bozkově budou řádit čerti a krampušáci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT