Advent přichází na ZŠ Skálova Turnov

29.11.2020 13:56:47 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Advent přichází na ZŠ Skálova Turnov

Tým pedagogů z odloučeného pracoviště ZŠ Skálova Turnov v Alešově ulici připravil nejenom pro žáky a rodiče své školy film s představením svatých, kteří se objevují v předvánočním čase.

Tento unikátní snímek se zrodil jako připomínka akce Vítání svatého Martina, kterou každoročně "Alešovka" v listopadu organizuje.

„Chtěli jsme, aby sváteční atmosféra předvánočního času zasáhla všechny lidi, kteří by si ji jinak užívali třeba na našem svatém Martinovi nebo na jiných akcích pro veřejnost," vysvětlila záměr krátkého filmu Advent přichází jeho režisérka Vendula Bičíková.

Natáčení nebylo jednoduché. „Vzhledem k opatřením v této době, jsme si nemohli dovolit velký štáb. Přesto se nám podařilo vytvořit jedinečný příběh od svatého Martina až ke Štědrému dni," dodala Vendula Bičíková.

Protagonisté snímku navštívili různá místa v okolí. Natáčelo se na Dlaskově statku, u kostela svatého Jana Křtitele v Nudvojovicích, u kostela svatého Jakuba Staršího v Přepeřích, na Mužském u Mnichova Hradiště, v Dobré Vodě, v Hnanicích a v Přepeřích.

„Poděkování patří pracovníkům Muzea Českého ráje v Turnově, Václavu Vítovi z Dobré Vody, paní Vlastě Šormové z JK MIRA Hnanice a Danu Hyblerovi. A protože v předvánočním čase se mají plnit přání, pojďte s námi splnit jedno Víťovi Součkovi, bratrovi Johanky Součkové, která chodí do třetí třídy naší školy. Víťa kvůli krvácení do mozku krátce po narození trpí mozkovou obrnou," upřesnila za ZŠ Skálova Jana Pekařová.

Pokud se vám film líbí a máte chuť a možnost udělat dobrý skutek, pošlete do neděle 20. prosince jakoukoli částku na transparentní účet SRPŠ při turnovské škole 123-2948610267/0100. „Částka bude v předvánočním čase předána rodičům Víti Součka a rodiče ji využijí na jeho léčbu. Za každou částku, kterou přispějete, mockrát děkujeme!," doplnila Pekařová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Skálovku distanční výuka nezbrzdila
Na 600 Turnováků přivítalo svatého Martina
Svatý Martin přijel v pátek do Turnova
Svatý Martin přijel do turnovské ZŠ v Alešově ulici
ZŠ Skálova Turnov přivítala Martina na bílém koni

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice Když v měsíci dubnu letošního roku příslušníci Vězeňské služby Věznice Rýnovice prováděli kontrolu přijatých zásilek pro odsouzené, dvě z obálek obsahovaly mnohem víc, než se zprvu zdálo. Na první pohled pouhé pingpongové pálky, na ten druhý již jednoznačná skrýš pro drogy. V rukojeti pálek se ukrývalo takové množství metamfetaminu, které by posloužilo k několika dávkám. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

The PeaNuts a Foxy Mama zahrají na dalším klubovém večeru
Horská služba v plném nasazení pro zimní sezonu
Sestřička z liberecké nemocnice resuscitovala na ulici muže s infarktem
Turnovská kultura v prosinci
Policisté varují před krádežemi chat a chalup v Pojizeří

Nejčtenější články

03.12.: Požár vznikl ve starším domě v Semilech - Podmoklicích
03.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. prosince
02.12.: Liberecký kraj opět zavádí linku pro registraci k očkování

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT