Skálovku distanční výuka nezbrzdila

07.09.2020 12:46:37 | Autor: Jana Pekařová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Skálovku distanční výuka nezbrzdila

V úterý 1. září otevřela ZŠ Turnov, Skálova po půl roce dveře svým všem žákům jak na hlavní budově ve Skálově ulici, tak na 1. stupni v Alešově ulici a na budově "integrovky".

„Trvalý zájem o naši školu nás těší, v letošním školním roce se dostáváme k hranici kapacity. Přibývají nám nejenom žáci, ale také zaměstnanci, ve sboru jsme uvítali 10 nových kolegů a kolegyň," popsal situaci ředitel školy Michal Loukota.

A jaké jsou hlavní priority školy v letošním školním roce? „Pokračujeme v naplňování naší vize společně k zodpovědnosti. Chceme využít inspirace, které jsme načerpali při distanční výuce. Ta nás obohatila především v rozvoji digitálních kompetencí - některé z počinů můžete zhlédnout na školním kanále YouTube," dodal ředitel školy.

Dlouhodobě škola staví na matematice vyučované Hejného metodou. „V loňském školním roce dělali přijímací zkoušky první "Hejného" deváťáci. Moc nás těší, že jejich výsledky byly v porovnání s výsledky všech žáků v České republice nadprůměrné," sdělila Petra Jágrová, vyučující matematiku Hejného metodou na 2. stupni. Podobně dopadli i žáci hlásící se na osmiletá gymnázia. Je tedy zřejmé, že trend vyučovat matematiku Hejného metodou na celém 1. stupni a v některých třídách na 2. stupni bude pokračovat.

Stejně tak v letošním roce proběhnou místo klasických rodičovských schůzek triády - setkání žák - rodič - učitel. Škola tak posiluje zodpovědnost žáka za vlastní učení. K tomu také napomáhá tandemová výuka, kdy v mnohých hodinách fungují dva učitelé dohromady - plánují, realizují i vyhodnocují výuku společně, individualizují výuku. Cílem, ke kterému škola směřuje, je zavádění formativního hodnocení, kdy se hodnotí především samotný průběh vzdělávání, než jen samotný výsledek.

Přejeme vám všem úspěšný start do nového školního roku a doufáme, že v tom letošním se budeme vídat ve škole a ne přes monitory počítačů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přes 600 lidí zavítalo na Zahradní slavnost ZŠ v Alešově ulici
Za svobod(o)u! aneb na ZŠ Skálova Turnov proběhla škola hrou
ZŠ Skálova Turnov nabízí pro žáky mnoho aktivit zcela zdarma!
ZŠ Skálova Turnov slavila 110. výročí od založení
Ve škole po škole aneb Kačeři na věži turnovské chlapecké školy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V kraji pomáhají vyučujícím s nadanými dětmi proškolené metodičky

Již pátým rokem mohou školy a pedagogičtí pracovníci v Libereckém kraji využívat konzultací a podpory, kterou poskytují pracovnice projektu Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání v Libereckém kraji, aby mohli co nejkvalitněji pečovat o nadané žáky. „Metodičky pomáhají s rozpoznáváním nadaných dětí ve třídě, doporučují nejvhodnější metody práce s nimi i s celou třídou, spolupracují s pedagogicko-psychologickými poradnami z celého kraje. Podporují nejen jednotlivé učitelky, ale umí také nabídnout systémová řešení ředitelům škol," popsal Dan Ramzer, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Příjem žádostí o kotlíkové dotace odstartoval v pátek 1. července

V pátek 1. července v 9 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji IV. Žádosti se budou podávat elektronicky prostřednictvím odkazu na krajském dotačním portálu https://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí podle data a času doručení. „Poté je třeba do 10 pracovních dní od podání elektronické žádosti doručit její písemnou verzi včetně příloh na adresu krajského úřadu," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skončil 28. ročník Ještědu f Kleci. Jaký měl program a kdo zvítězil?
Otevřeli nová sportoviště v Horní Branné a Valteřicích
Severočeské muzeum v Liberci vystavuje renesanční církevní oděv
Festival v Berlíně představil Liberecký kraj: sirupy, mošty, kávu i Ještěd
Žitavská úzkokolejka už projela po opraveném mostě přes Mandavu

Nejčtenější články

01.07.: Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
02.07.: Historické vlaky jezdí o prázdninách z Turnova do Rovenska a Semil
02.07.: Bozkovská pouť má tradičně i sportovní nádech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT