Agresivní muž, který v centru Semil napadl šest lidí, už je ve vazbě
07.11.2017 16:10:32 | Autor: pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily
Minulý čtvrtek odpoledne museli v centru Semil zasahovat nejen policisté, ale i Zdravotnická záchranná služba. Postaral se o to 41letý muž z Lomnice nad Popelkou, který v průběhu několika minut v ulicích Tyršova a Nádražní surově napadl šest lidí. Vybral si je zcela náhodně a dvě z jeho obětí byly dokonce děti. Nyní muž čelí obvinění z ublížení na zdraví a z výtržnictví.
„Dal o sobě vědět kolem 15. hodiny, když v Tyršově ulici bez zjevného důvodu zaútočil úderem pěstí do obličeje na 71letého muže. V Nádražní ulici pak uhodil surově do obličeje 42letou ženu a 11letého chlapce. Agresor ještě přitvrdil a vzápětí srazil do silnice 5letého chlapce a napadl úderem pěstí dvě kolemjdoucí ženy ve věku 45 a 32 let. Těm zlomil nos a vyrazil několik zubů. Manžel posledně jmenované ho potom zadržel a předal policistům, kteří v rámci hlídkové činnosti právě projížděli kolem," shrnula jeho řádění tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.
Vzhledem k tomu, že zadržený na policejní služebně nesouvisle blábolil a choval se podivně, nechali ho policisté vyšetřit lékařem. Ten na něm však žádný akutní stav vyžadující hospitalizaci v léčebném psychiatrickém zařízení neshledal. Nicméně policisté si byli vědomi jeho nebezpečnosti, a proto podali státnímu zástupci podnět k jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Obávali se toho, aby na svobodě v napadání lidí nepokračoval. Státní zástupce podnět akceptoval a důvodnost těchto obav potvrdil svým rozhodnutím i soudce Okresního soudu v Semilech, který ho v neděli do vazby poslal. V souvislosti se čtvrtečním incidentem si již převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečiny výtržnictví a ublížení na zdraví.
„Jedná se o stejného muže, který v minulosti opakovaně blokoval dopravu v Lomnici nad Popelkou tím, že stál uprostřed silnice a nechal se vozidly objíždět. Ve všech těchto případech volali policisté vždy na místo Zdravotnickou záchrannou službu, a to proto, aby posoudila jeho duševní stav. Lékaři u muže z Lomnicka důvody k hospitalizaci nikdy neshledali, a to ani poté, co minulý týden v Tanvaldu slovně zaútočil na průvodčí ve vlaku," dodala policejní mluvčí.
Vysvětlení z jiného pohledu k případu napadení lidí v Semilech
Související články
Policie hledá svědky nehody, při které byla v Turnově zraněna chodkyně
Turnovský večírek skončil žárlivou scénou a útokem tyčí
Polský kurýr do kraje přivezl přes kilo pervitinu, chytili ho v Příšovicích
Policisté kontrolovali při akci HAD i turnovskou diskotéku
Mladík pod vlivem drog rozbil v Jilemnici pěstí sklo dveří auta
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Nejnovější články
Kafe u Osmanyho zajíždí i do Semil
V Jilemnici několika akcemi připomenou Jaroslava Havlíčka
Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
Odešel Tomáš Rothröckl
Připomínáme si Světový den mokřadů
Nejčtenější články
01.02.: Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
31.01.: Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
02.02.: Odešel Tomáš Rothröckl
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.