Akce Kulturního centra Golf Semily v březnu

07.03.2024 18:15:47 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Akce Kulturního centra Golf Semily v březnu

Kulturní centrum Golf v Semilech v březnu pořádá opět nové akce. Zaujmout vás mohou vzpomínkový pořad na Petra Hapku, show Zbigniewa Jana Czendlika, koncert kapel Doga a Harley-Davidson nebo divadelní komedie nazvaná 1+1=3.

pondělí 4. března

SESTRY HANIKOVY
Miriam Magdalena Haniková - housle, Johanna Haniková - klavír. Šestý koncert 67. sezony KPH. Miriam Magdalena Haniková začala v roce 2012 spolupracovat s významným českým pedagogem a houslistou MgA. Pavlem Kudeláskem, u nějž v současnosti studuje na Pražské konzervatoři. Své houslové umění konzultačně zdokonaluje také u Ivana Ženatého. Je laureátem a absolutním vítězem mezinárodních hudebních soutěží. Věnuje se též komorní hře, zejména v dlouhodobé spolupráci se svou sestrou, klavíristkou Johannou Hanikovou. Ta se prosadila jak v národních soutěžích, tak i na poli mezinárodním.
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 200 Kč/ studenti (do 26 let) a senioři (nad 65 let) po prokázání průkazu 140 Kč. Vstupenky v prodeji před koncertem.

středa 6. března

VIETNAM - Z jihu na sever
Pavel Chlum a Petr Kvarda vás tentokrát zavedou do Vietnamu. Celá cesta začne v Tay Ninh s procesím náboženství Cao Dai, odkud je to už jen kousek ke Cu Chi - místu Vietnamské války, kde Vietkong vybudoval 200 km podzemních tunelů plné nástrah. Po noci v Saigonu vyrazí na sever přes Mui Ne, Nha Trang, Da Nang a Hue. Ve Vinh Moc se pak téměř proplazí podzemní vesnicí, kde lidé žili během války 6 let. Phong Nha, Ninh Binh, Hang Mua či zátoka Ha Long jsou další ze spousty nádherných přírodních scenérií, kde se mu každý cestovatel zastavit. Pro intenzivnější vtažení do děje je cestopisná přednáška doplňována záběry z akčních kamer i dronu.
Malý sál KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 100 Kč/ vstupenky v prodeji před besedou.

Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilechčtvrtek 7. března

PETR HAPKA A JEHO POTMĚŠILÍ HOSTÉ
Koncert mapuje hudební tvorbu Petr Hapky. Připomene nejen ranou písňovou tvorbu pro Hanu Hegerovou, ale také jeho spolupráci s největším tvůrčím partnerem Michalem Horáčkem. Během večera zazní i filmové melodie. Ke spolupráci jsou přizvané osobnosti, které Hapkovy písně interpretovaly v jeho posledním velkém projektu Kudykam. V alternacích vystoupí Kateřina Marie Tichá, Petra Hřebíčková, Hana Holišová, Lenka Nová, Dušan Kollár, Jan Sklenář, Xavier Baumaxa, Naďa Válová, Jana Lota a další. Zpěváky doprovodí orchestr sólistů.
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 590 / 570 / 550 Kč. Podrobná pozvánka

neděle 10. března

O MEDVÍDKU HAJÁČKOVI
Víkendová pohádka pro děti a rodiče. Proč nemůže pan Veverčák usnout? Navečeřel se, zoubky si vyčistil, vyčůrat se byl, ale pořád ne a ne spát! A paní Ovečka taky nemůže zabrat! Ani počítání oveček jí nepomohlo! Příjde medvídek Hajáček záhadě na kloub? Budou moct jít jeho kamarádi zase v klidu spát? Skoro detektivní pohádka o večerních rituálech, které mají nejen zvířátka před spaním. Loutkovou pohádku zahraje Divadlo jednoho Edy.
Malý sál KC Golf Semily od 15.00. Vstupné: 60 Kč/ Vstupenky v prodeji před představením.

sobota 16. března

VEŘEJNÁ ZKOUŠKA S DECHOVKOU SEMILSKÁ 12
Místní dechový soubor Semilská 12 chce překvapit své příznivce novinkami ve svém repertoáru. Aby pro procvičování nových skladeb měli větší motivaci, rozhodli se zkoušet veřejně. Buďte prvními posluchači a zpříjemněte si s dobrou dechovkou sobotní odpoledne. Pro zájemce o tanec je k dispozici taneční parket. Příští veřejná zkouška Semilské 12 je plánovaná na 21. dubna.
V sále KC Golf Semily od 14.00. Vstupné volné.

sobota 16. března

TANEČNÍ VEČER
Společenský taneční večer na ukončení tanečního kurzu pro manželské a přátelské páry a pro všechny příznivce společenského tance a kvalitní společenské zábavy. Hraje skupina Allegro z Jičína, uvádí Petr Mertlík. Taneční večer je určen všem milovníkům tance. Přijďte si zatančit a užít si hezký večer.
V sále KC Golf Semily od 19.30. Vstupné: 170 Kč nebo na legitimaci.

Zbigniev Czendlik navštíví Semily se svou show Postel Hospoda Kostel

pondělí 18. března

POSTEL HOSPODA KOSTEL / TALK SHOW ZBIGNIEWA J. CZENDLIKA
Obsahem talk show římskokatolického kněze Zbigniewa Jana Czendlika je vyprávění příběhů z jeho života osobního i jiného... podané humorem jemu vlastním, kdy některé z nich jsou zaznamenané ve stejnojmenné knize a další přinesl život posléze, od jejího vydání. V průběhu 90 minut se také dotýká problematiky současného světa a jejího aktuálního dění, o čemž všem se rád s diváky otevřeně podělí.
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 250 Kč. Podrobná pozvánka

úterý 19. března

JARNÍ KONCERT ZUŠ SEMILY
Koncert žáků Základní umělecké školy Semily pro širokou veřejnost. Účinkují mladí zpěváci, hudebníci, tanečníci, recitátoři a herci.
V sále KC Golf Semily od 18.00. Vstupné: dobrovolné.

Doga vycení zuby v rámci své tour i v Semilechsobota 23. března

DOGA / HARLEY-DAVIDSON OSTRAVA TOUR 2024
Kultovní rocková čtveřice Doga se vrací na velká pódia a ve velkém stylu vyráží na své jarní ikonické Harley-Davidson Ostrava tour 2024. Svou výpravnou scénu plnou originálních efektů doveze hned do 13 českých měst. Po několikaměsíční unplugged sňůře, kterou kapela zahájila znamenitě v Americe na Route 66, udeří DOGA opět svou pověstnou rockovou energií a smrští hitů, kterých má za svou pětatřicetiletou kariéru na kontě nespočet. A tentokrát to bude i s „vůní" ikonických amerických dvoustopých mašin. Doga patří mezi stálice české rockové scény, na které se pohybuje už 35 let. Za tu dobu si vydobyla status kultovní kapely, která vedle vlastních koncertů hraje pravidelně na největších českých festivalech. Kapelu bude jako host doprovázet mladá formace Jacker´s.
V sále KC Golf Semily od 20.00. Vstupné: v předprodeji 399 Kč/ na místě 500 Kč. Podrobná pozvánka

1 + 1 = 3 aneb komedie o záletném taxikářipondělí 25. března

1+1=3
Divadelní komedii známého anglického tvůrce Raye Cooneyho, u které se zaručeně hodně pobavíte zahraje spolek Tři na tři Nová Paka. Jedná se o jednu z celosvětově nejúspěšnějších her. Konverzační komedie, jejíž základní osou je manželská nevěra, na niž se nabaluje i téma transvestie, homosexuality, bisexuality a kdovíjaké další sexuality. Nešťastného taxikáře Johna vykolejí dobrá vůle pomoci a nešťastná nehoda z křehce udržované rovnováhy skrývaného dvojženství. Nejrůznější zmatky a nepochopení se pak stupňují díky sousedovi a dvojici policistů... Hra je uváděna pod nezaměnitelnou taktovkou režiséra Jakuba Trnky a je přímo šitá na míru českému divákovi.
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 100 Kč/ vstupenky v prodeji před představením. Podrobná pozvánka

Připravují na duben:

středa 3. dubna

BALKÁN - David Hainall
Balkán - historická křižovatka, pestrobarevná a stále tak trochu neklidná a výbušná směsice národů, náboženství, kultur, zvyků a obyčejů a hlavně místo, kde žijí skvělí, báječní a věčně usměvaví pohostinní lidé. Čas tu běží pomaleji než u nás, ale právě proto obvykle přináší nespočet vjemů, vůní a nezapomenutelných zážitků. Výpravy na Balkán mají stále punc opravdového dobrodružství. Vydejte se námi na pěší i cyklistické putování v mnohdy hůře dostupných horách Srbska, Černé Hory, Severní Makedonie, Albánie, Kosova, Bulharska a Chorvatska. Řeč bude o přechodech hor na těžko, jednodenních túrách a cyklistických etapách, kultuře, bohaté historii i zvycích a obyčejích místních obyvatel.
Malý sál KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 100 Kč / vstupenky v prodeji před besedou.

neděle 7. dubna

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA
Víkendovou pohádku hraje DS Vojan Desná - Mladá haluz a bude se odehrávat na velkém jevišti. Zlá královna střípkem z kouzelného zrcadla začarovala Kaje a unesla ho do ledového světa bez lásky. Osvobodit ho může jen Gerda. I když neví, co ji čeká, je ochotná pomoci nejbližšímu člověku a podstoupí vše, aby Kaje zachránila. Překoná mráz, vichřici i další nástrahy, které jí do cesty staví zlí skřeti. Cestou potká sobeckou květinářku, křehké lesní víly, upovídaného havrana i zbabělé loupežníky, kterým velí zlá baba se svou rozmazlenou dcerkou. Nejtěžší zkouška ji čeká v království Sněhové královny.
V sále KC Golf Semily od 15.00. Vstupné: 60 Kč/ vstupenky v prodeji před pohádkou

pondělí 8. dubna

VELKÁ ZEBRA aneb Jakže se to jmenujete?
Skvělá komedie o bláznivých situacích, které provází život nenapravitelného proutníka bude uvedena jako druhé abonentní představení. Nestálý Christian nevydrží s žádnou ženou a již dvakrát předstíral vlastní smrt, aby se vyhnul komplikacím s rozchody a nemusel manželkám říci pravdu. Ženy sice zanechal opuštěné, ale zajištěné penězi z životní pojistky. Když se Christian tento „trik" chystá zrealizovat potřetí, objevuje se souhrou náhod jeho kamarád z dětství a Christian je tak nečekaně vystaven tváří v tvář „vdovám" i nové snoubence... Hrají: Ondřej Vetchý, Jitka Ježková, Jaromír Dulava, Dana Černá, Martina Hudečková, Zdeněk Vencl / Jiří Štrébl / Zdeněk Velen
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 430 Kč.

sobota 13. dubna

MIG 21 / TOUR JARO 2024
Hudební skupina Mig 21, která sama sebe nazývá jako „chlapecká, taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 - Smíchova", navazuje na své podzimní turné řadou jarních koncertů. Kapela MIG 21 je proslulá tím, že to umí na pódiu pořádně rozjet, takže by byla velká škoda o jejich show přijít! Zahraje nejen své největší hity, ale zároveň představí své starší kusy v nových, netradičních úpravách, a fanoušci uslyší i zbrusu novou píseň, to vše podpořeno fantastickou vizuální show. Koncert je na stání.
V sále KC Golf Semily od 20.00. Vstupné v předprodeji: 480/ v den konání 550 Kč.

Samostatné pozvánky a související články:  

Hudební pocta Petru Hapkovi zazní i v Semilech

Zbigniev Czendlik navštíví Semily se svou show Postel Hospoda Kostel

Doga vycení zuby v rámci své tour i v Semilech

1 + 1 = 3 aneb komedie o záletném taxikáři

Další tipy na akce v regionu:

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
Hořela průmyslová hala v Jilemnici
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Titul pro výjimečnou osobnost v oblasti rodinné politiky míří do Turnova

Nejčtenější články

26.05.: Hořela průmyslová hala v Jilemnici
26.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
24.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT