Akce Kulturního centra Golf Semily v listopadu

24.11.2023 19:46:26 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Akce Kulturního centra Golf Semily v listopadu

Kulturní centrum Golf v Semilech v listopadu pořádá opět nové akce. Zaujmout vás mohou koncerty Jazzu pod Kozákovem, veřejné zkoušky dechové hudby Semilská 12, komedie Společenstvo vlastníků nebo taneční Věneček.

pátek 3. listopadu

JAZZOVÝ KONCERT PRO ŠKOLY
Koncert pro školy je součástí programu festivalu Jazz pod Kozákovem. Účinkovat bude Miniband ZUŠ Semily pod vedením Martina Farského. V repertoáru má převážně skladby swingové, dále pak známé melodie taneční a filmové. Taneční vsuvky doplní Taneční obor ZUŠ Semily. Celý pořad bude slovem doprovázet herečka Nikola Bartošová, rodačka ze Semil.
V sále KC Golf Semily od 8.30 a 10.00. Vstupné: 70 Kč.

JAZZ POD KOZÁKOVEM - JAZZ CLUB PARTY / „JÍZDA"
Páteční hudební večer festivalu Jazz pod Kozákovem bude laděný do rytmů energického jazzu, R&B, Soulu a Blues. Účinkujícími tohoto rytmicky nadupaného večera bude charismatická zpěvačka, akordeonistka, herečka a tanečnice Rozálie a česko-albánská kapela Hitfakers. Upozorňujeme na možnost pořízení zvýhodněné vstupenky na celý víkend. Info o slevách v KC Golf.
Malý sál KC Golf Semily od 20.00. Vstupné: 250 Kč/sleva pro seniory, studenty a žáky ZUŠ. Slevy: děti do 6 let/ zdarma, studenti, senioři/ 30% sleva, děti do 15 let, žáci ZUŠ/ 50% sleva.

sobota 4. listopadu

MLADÍ LADÍ DĚTEM / Timbalooloo pro rodiče s dětmi
Festival Jazz pod Kozákovem ve spolupráci se ZUŠ Semily uvádí hudební workshop Timbalooloo, určený dětem od 3 do 7let a jejich rodičům. Tento workshop vychází z interaktivních koncertů Timbalooloo izraelsko-amerického klarinetisty Orana Etkina. Metoda Timbalooloo je postavena na hravosti, příbězích, hudbě, rytmu a emocích. Workshopem vás a vaše děti provedou speciálně proškolení lektoři.
Základní umělecká škola Semily, Komenského náměstí od 10.00. Vstupné na osobu: 90 Kč.

 

Jazzovým víkendem vyvrcholí v Semilech 37. ročník hudebního festivalu JAZZ POD KOZÁKOVEM SLAVNOSTNÍ VEČER / „JAZZMUSIC OF THE WORLD"
37. ročník jazzového festivalu. Slavnostní večer věnovaný jazzu a svobodě kde v projektu „JAZZMUSIC OF THE WORLD" vyslechneme kapelu Adjiri z africké Ghany, kterou vystřídá hvězda českého swingu Jan Smigmator, který nedávno sklízel obdiv i ve slavné Carnegie Hall v New Yorku. Tento večer vystoupí se svojí kapelou a hostem - fenomenálním slovenským trumpetistou Jurajem Bartošem. V předsálí kulturního centra se na začátku večera a o přestávce budeme moci zaposlouchat do umění místních muzikantů / Miniband ZUŠ Semily. Večer uzavře a domů nás vyprovodí Kateřina Závěrková trio. Mimořádnost večera podpoří i degustace přívlastkových vín z vinného sklípku Stebenka v Českém ráji. Těšit se můžete na výborná přívlastková vína. Volná, neřízená ochutnávka těchto vín bude po celý večer v předsálí Kulturního centra Golf. Upozorňujeme na možnost pořízení zvýhodněné vstupenky na celý víkend. Info o slevách v KC Golf.
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 380 Kč/sleva pro seniory, studenty a žáky ZUŠ. Slevy: děti do 6 let/ zdarma, studenti, senioři/ 30% sleva, děti do 15 let, žáci ZUŠ/ 50% sleva. Podrobná pozvánka

neděle 5. listopadu

JAZZ POD KOZÁKOVEM / „JAZZ V KOSTELE"
Novinkou letošního ročníku bude projekt JAZZ V KOSTELE, kde v místním Husově sboru přivítáme v neděli večer kapelu Dobré ráno blues band. Česko-americké trio Dobré ráno blues band tvoří profesionální hudebníci, kytarista Vít Kopecký, bubeník Vladislav Sosna a hráč na foukací hramoniku Brynn Stephens. Na hudební scéně působí od roku 2012 a za dobu své existence mají odehráno přes 1000 koncertů napříč Evropou; Německo, Rakousko, Norsko, Slovensko...
Ve Sboru Dr. Karla Farského Semily od 19.00. Vstupné: 200 Kč/sleva pro seniory, studenty a žáky ZUŠ. Slevy: děti do 6 let/ zdarma, studenti, senioři/ 30% sleva, děti do 15 let, žáci ZUŠ/ 50% sleva.

sobota 11. listopadu

SEMILSKÉ IMPULZY - TVOŘÍME DUŠÍ
16. ročník regionálního projektu, prezentační setkání umělců se zdravotním handicapem a kulturní veřejností semilského regionu. Velká celodenní prodejní prezentace uměleckých výrobků chráněných dílen regionu. Pořádá Sdružení Artefaktum.cz a Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje ve spolupráci s KC Golf Semily.
V sále KC Golf Semily od 10 hod. vernisáž výstavy a od 13 hod. slavnostní zahájení prezentačního setkání a kulturní program.

3. PRODLOUŽENÁ - MAŠKARNÍ
Trochu neformální prodloužená, kterou si tanečníci mohou užít v karnevalových kostýmech. Je libovolné, zda se bude jednat o celý kostým, nebo maska či škraboška bude kombinovaná se společenským oděvem. Kurz tance a společenského chování pod vedením Tanečního studia „M" Petra Mertlíka, hudební doprovod zajišťuje skupina Allegro.
Vstup pro všechny účastníky i návštěvníky kurzu je pouze ve společenském oblečení.
V sále KC Golf Semily od 20.00. Vstupné: 150 Kč / kurzisté na legitimaci.

neděle 12. listopadu

VEŘEJNÁ ZKOUŠKA S DECHOVOU HUDBOU SEMILSKÁ 12
Úspěšný projekt veřejných zkoušek dechového souboru Semilská 12. Nechte se překvapit novinkami v jejich repertoáru a vylosujte si sami oblíbenou skladbu. Můžete se stát prvními posluchači a zpříjemnit si s dobrou dechovkou nedělní odpoledne. Pro zájemce o tanec je k dispozici taneční parket. Příští veřejné zkoušky Semilské 12 jsou plánovány na 26. 11. a 3. 12.
V sále KC Golf Semily od 14.00. Vstupné volné.

KOUZELNÉ JABLÍČKO
Druhá pohádka pro děti a rodiče z cyklu víkendových pohádek. Pohádka o nezbedné princezně, moudrém dědečkovi a hloupém Honzovi, který k rozumu přišel, ať chtěl či nechtěl. Máš-li trable nebo smutky, vyzraj na ně s humorem. Rozverný příběh o tom, jak zdravý selský rozum zvítězí nad hloupostí a vychytralostí. Hraje: Divadelní studio Neklid
Malý sál KC Golf Semily od 15.00. Vstupné: 60 Kč.

úterý 21. listopadu

SPOLEČENSTVO VLASTNÍKŮ
Oceňovaná komedie českého režiséra, dramatika a herce Jiřího Havelky. Právě zasedá společenstvo vlastníků bytového domu. Na programu toho mají celkem hodně. Střecha je totiž v havarijním stavu, zatéká dovnitř, v trámech řádí dřevomorka. Světlíky hnijí a padající tašky ohrožují kolemjdoucí. Je potřeba udělat nové plynové rozvody a zřídit výtah. Jenže jak to udělat, když ve fondu oprav je pouhých sto padesát tisíc? A u stolu sedí čtrnáct lidí, čtrnáct vlastníků, a téměř každý má jinou představu o řešení... Hraje Městské divadlo Mladá Boleslav.
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 300 Kč.

středa 22. listopadu

AFRIKA S TUKTUKEM - Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách / proběhne v kině Jitřenka
Cestovatelská stand-up projekce, u které se zaručeně pobavíte. Tuktuk je Tomíkova oblíbená tříkolka, se kterou rád brázdí svět. Na cestě dlouhé 9000 km za 111 dní projel barevnou Jihoafrickou republikou, Botswanou plnou zvířat, Zambii s Viktoriini vodopády, přes nejtěžší Zambii, veselou Malawi, obrovskou a domorodými kmeny posetou Tanzánii až nakonec dorazil do Ugandy. Přijďte si poslechnout bláznivý příběh plný neuvěřitelných zážitků, které Tomíka a jeho parťáka Davida na cestě potkaly. Můžete očekávat mnoho barvitých historek doprovázených krásnými nejen dronovými záběry, Určené pro všechny, kdo se chce zasmát a nechce cestovat s tuktukem po světě!
V kině Jitřenka od 19.00. Vstupné: v předprodeji 130 Kč / na místě 150 Kč.

sobota 25. listopadu

VĚNEČEK
Neboli ples v bílém je slavnostním zakončením celého kurzu tance a společenského chování pro mládež pod vedením tanečního mistra Petra Mertlíka. Hraje skupina Allegro z Jičína. Vstup pouze ve společenském oblečení!
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 200 Kč/ kurzisté na legitimaci.

neděle 26. listopadu

VEŘEJNÁ ZKOUŠKA S DECHOVOU HUDBOU SEMILSKÁ 12
Úspěšný projekt veřejných zkoušek dechového souboru Semilská 12. Nechte se překvapit novinkami v jejich repertoáru a vylosujte si sami oblíbenou skladbu. Můžete se stát prvními posluchači a zpříjemnit si s dobrou dechovkou nedělní odpoledne. Pro zájemce o tanec je k dispozici taneční parket. Příští veřejná zkouška Semilské 12 je plánována na 3.12.
V sále KC Golf Semily od 14.00. Vstupné volné.

Připravují na prosinec:

pátek 2. prosince

SWINGOVÁ TANČÍRNA
Tento večer se ponese v rytmu swingu. K doprovodu bude hrát živá dobová kapela. V lekci se za pomoci renomovaných lektorů Kristiny a Artura z taneční školy Swing Move naučíte základní swingové kroky, otočky i vnímat rytmus. Taneční večer bude vhodný i pro začínající swingaře. Večer si ještě více užijete, když budete ve stylovém oblečení :-)
A to vše za doprovodu světově známého orchestru. Vystupovat bude Originální Pražský Synkopický Orchestr, který je přední český profesionální orchestr zabývající se autentickou interpretací raného amerického jazzu, blues a taneční hudby 20. let. Díky použití dobových nástrojů, originálních technik hraní a sofistikovaných aranžmá, je tento orchestr považován za jeden ze stylově nejvěrnějších. Swingová tančírna má tu výhodu, že můžete tančit i ve skupině s kýmkoliv a nemusí být jen páry. I když nebudete chtít tančit, přijďte si užít tento skvělý band.
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 200 Kč.

Samostatné pozvánky a související články:  

Jazzovým víkendem vyvrcholí v Semilech 37. ročník hudebního festivalu

Akce Kulturního centra Golf Semily v říjnu

Další tipy na akce v regionu:

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj opět podpoří statisíci obnovu kulturních památek

Obnovu kulturních památek dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj. Proto opět krajské zastupitelstvo schválilo vyhlášení dotačního programu s názvem 7.3 Stavebně historický průzkum. Je zaměřený na komplexní poznání historie, stavebního vývoje a současného stavu kulturních památek na území regionu. Zpracovaný stavebně historický průzkum poslouží jako výchozí podklad pro obnovu dané kulturní památky. „Je to vlastně předstupeň stavební obnovy památky a my se snažíme tímto dotačním programem motivovat další vlastníky památek, aby si stavebně historický průzkum nechali zpracovat a chápali ho jako výchozí podklad pro kvalitní péči či obnovu objektu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií
Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové
22.02.: Soutěž o 3x 2 vstupenky na Viléma Veverku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT