Aktuality strana 2851
Junioři HC Lomnice podlehli Novému Městu, tak slaví alespoň stříbro
06.03.2012 | SPORT | Lomnice nad Popelkou
Lomnická juniorka nakonec vybojovala v krajské lize Královéhradeckého kraje druhé místo, když v posledním utkání podlehla v sobotu Novému Městu nad Metují. Celkové vítězství tak slavil třetí v řadě, kterým je družstvo HC Nová Paka/ Jičín, jenž vyhrálo v Novém Bydžově. | více
Lomničtí hokejisté v derby s Vrchlabím pohořeli
05.03.2012 | SPORT | Lomnice nad Popelkou
Po 19 letech se v neděli v oficiálním mistrovském utkání střetly celky mužů HC Lomnice nad Popelkou a HC Vrchlabí. Domácím ovšem úvodní utkání kvalifikace o druhou ligu nevyšlo, když nedokázali reagovat na bleskové zahájení hostů. | více
Nejčtenější články na webu za únor
04.03.2012 | ZPRÁVY | Jablonec nad Jizerou
Podruhé je nejčtenějším článkem na Našem Pojizeří článek související s problémy na železnici, tentokrát o nehodě na přejezdu v Libštátě. Souvislost s tím mají i další články - Kalamita zastavila středeční dopravu... a poznámka přímého účastníka Jakuba Kuršela. | více
Nalezeno článků: 30762, zobrazeno: 28501-28510
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Uzavření Sběrného dvora Vesecko na přelomu roku 2025 a 2026
Sběrný dvůr Vesecko bude přechodně uzavřen od úterý 23. prosince 2025 do soboty 3. ledna 2026. V tomto roce bude sběrný dvůr naposledy otevřen v pondělí 22. prosince, znovu se otevře v pondělí 5. ledna 2026. Kompostárna na Vesecku je během zimní sezony každoročně uzavřena. Od prosince do konce března je možné bioodpad předávat na Sběrném dvoře Vesecko.
Zemřel Jan van den Bos – osobnost pro obnovu krkonošských lesů
V minulých dnech nás zastihla smutná zpráva, že 3. listopadu v Nizozemsku zemřel Jan van den Bos. Ten byl bývalým ředitelem nizozemské nadace FACE (Forests Absorbing Carbondioxide Emissions) a jednou z klíčových osobností novodobé historie Krkonošského národního parku. Právě jeho rozhodnutí stálo na počátku mimořádného projektu obnovy krkonošských lesů, které byly v 70. a 80. letech minulého století těžce poškozeny kyselou depozicí. Nadace FACE se v letech 1992-2002 zásadním způsobem podílela na jejich obnově a pomohla nastartovat přechod k přírodě blízkým způsobům hospodaření. Projekt, který byl ve své době světově ojedinělý, znamenal pro Krkonošský národní park obrat a návrat k jeho skutečnému poslání - ochraně a obnově přírody.
Nejnovější články
V poslední den roku lákají v Semilech na Silvestrovské bruslení
Tříkrálový koncert rozezní Erbovní sál jilemnického muzea
Ohlédnutí za Vánočními řemeslnickými trhy v Turnově 2025
Pyrotechnika do národního parku nepatří!
Vánoce v Turnově na ledu i ve vodě
Nejčtenější články
25.12.: Komentář starosty města Turnov ke zrušení EIA k I/35
27.12.: Ohlédnutí za Vánočními řemeslnickými trhy v Turnově 2025
26.12.: Odešel Láďa Janata…
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.