Basketbalisté se potýkají s odchodem opor

08.10.2010 14:46:25 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Basketbalisté se potýkají s odchodem opor

Do mistrovské soutěže vstoupili i basketbalisté. Sezonu provází novinka ve formě posunutí čáry trojkového hodu, ale s tím se musí vypořádat všechna družstva. Turnováci vstoupili do sezony prohrou s Přeloučí, ale poté zabrali a dvakrát zvítězili.

„Pro nás bude tato sezona dosti obtížná, hlavně po loňské euforii, kdy se nám podařilo postoupit do play off o postup do 2. NL a skončili jsme po základní části na vynikajícím druhém místě,“ naznačil trenér Turnova Tomáš Mareš.

Z TJ Turnov totiž odešel Jan Jiříček na zkušenou do Mattoni NBA -  družstva Děčína, Dominik Feštr nastoupí skutečně pouze sporadicky, jelikož bude též působit v Mattoni NBL, jako trenér do družstva Plzně. Dominik Petřivý hraje za Nymburk 2. NL a ligu dorostu, Josef Příhonský hraje v Liberci 1. NL a ligu dorostu.

„Jelikož termíny dorosteneckých lig s termíny Východočeské ligy kolidují, bude jejich start složitý. 2. NL za Jičín budou ještě hrát Lukáš Bartoň a Jakub Jeníček. Proto letošní ročník odehrajeme hlavně s mladými hráči, a protože v každém družstvu VL hraje několik hráčů s ligovými zkušenostmi, budeme si pravděpodobně vybírat nováčkovskou daň,“ dodal turnovský trenér.

Příští kolo hraje Turnov venku v Chocni a Vysokém Mýtě.

BK Přelouč  -  TJ Turnov  87:48  (20:14, 43:25, 71:36)

První kolo Východočeské ligy Turnovské poslalo do Přelouče. Odjeli v mladém kádru bez Feštra, Veldy, Brunclíka a nemocného Petřivého. Zkušený přeloučský tým, který se v letošním ročníku bude pohybovat vysoko, neměl s hosty mnoho práce. Mnoho nevynucených chyb na turnovské straně a ztrát míče podpořených mizernou střelbou, hned od prvních minut udělalo z Přelouče jasného favorita. Dobře zahrál pouze zkušený Cvrček a chválu zaslouží Bartoň.

Body Turnova: Cvrček 13 (7/5), Bartoň 11 (3/1), Jeníček 9 (4/3), Příhonský 9 (6/3), Nejedlo 6, Kaněra, Klápště, Roubíček, Šimůnek.

TJ Turnov  -  TJ Tesla Pardubice B  68:57  (23:12, 38:29, 57:39)

Tým Pardubic přijel oproti loňské sestavě s mladými hráči a bylo to na jejich hře oproti minulým sezonám rozhodně znát. Pro Turnov rozhodla výšková převaha, výborná hra Feštra (hrál po půl roce, navíc zřejmě poslední dvě utkání před začátkem Mattoni NBL) a výborný výkon Petřivého, který hrál na postu rozehrávače a Bartoně, který měl svůj den. Dobře zahrál i Cvrček, který se ještě dopoledne na mistrovské utkání připravoval na vrcholu Sněžky.

Body Turnova: Bartoň 21 (2/1), Feštr 16 (2/1) 1x3, Petřivý 9 (7/7), Cvrček 10 (4/2), Jeníček 7 (1/1), Kaněra 2, Klápště 2 (2/2), Nejedlo 1 (2/1), Brož, Šimůnek.

TJ Turnov  -  BVK Holice 68:63  (18:6, 33:25, 55:39)

Holický tým byl oproti Pardubicím o něco vyšší a o něco zkušenější. „Přestože jsme se chytili hned od první čtvrtiny a Holicím nechali dát v první čtvrtině pouze 6 bodů, hned na začátku druhé čtvrtiny po našem prvním koši přišel zkrat a nechali jsme soupeře chytit šňůrou 13 bodů až na rozdíl jednoho bodu,“ upřesnil Mareš.

Ve třetí čtvrtině Turnovští náskok zvýšili na 16 bodů, ale po vystřídání náhradníky z lavičky se soupeř opět rozehrál a snížil. „Po zbytečných chybách v závěrečných minutách při převážení míče na útočnou polovinu a mizerných šestkách, jsme se nakonec museli strachovat o výsledek,“ doplnil turnovský trenér. V tomto zápase nastoupili oproti sobotě ještě Velda a Příhonský a hráli dobře. Výborně hráli opět Feštr a Petřivý a svůj výborný sobotní výkon však bohužel nepotvrdil Bartoň.

Body Turnova: Feštr 19 (8/6) 1x3, Příhonský 14 (6/4) 2x3, Velda 13 (4/1), Cvrček 6, Petřivý 6 (2/1) 1x3, Nejedlo 4 (2/2), Klápště 3 (2/1), Bartoň 2, Jeníček 1 (2/1), Kaněra, Brož, Šimůnek.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vítězem JBC 4X Revelations pojedenácté v řadě Tomáš Slavík!
FOTO: Rally Bohemia 2024 ovládl Dominik Stříteský
Sborník Nové pověsti Českého ráje vytvořily turnovské děti
Dny lidové architektury budou opět i v Železném Brodě na Bělišti
Plavecký bazén v Turnově mění další okna, probíhá i výmalba

Nejčtenější články

13.07.: Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
13.07.: Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
13.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT