Běžci na kolečkových lyžích jsou v cíli letního šampionátu

29.09.2021 11:25:12 | Autor: Míla Fikrt | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Běžci na kolečkových lyžích jsou v cíli letního šampionátu

O vavříny z letního mistrovství republiky v běhu na kolečkových lyžích se zápolilo od pátku do neděle. Na programu byl sprint volně, distanční závod a závěrečný výjezd na Ještěd.

Páteční podvečerní závod byl divácky atraktivní sprint volnou technikou na trati dlouhé 1,3 kilometrů. Lyžaři nejprve absolvovali kvalifikační část, ze které se pět nejrychlejších utkalo ve finále.

Kategorii žen ovládla polská reprezentantka Monika Skinder před druhou Kateřinou Janatovou, která zároveň byla nejrychlejší Češkou, a patří ji tak český titul, celkově třetí skončila Rakušanka Unterweger. Kousek za závodnicí z Rakouska skončila v pořadí MČR druhá Barbora Antošová. Nedávná vítězka světového poháru na kolečkových lyžích Sandra Schützová si dojela pro český bronz.

Mistrovství republiky v běhu na kolečkových lyžích<br />Autor: archiv ČSL Nadvláda polských reprezentantů se promítla i do kategorie mužů. Svěřenci Lukáše Bauera v pětičlenném finále získali první a třetí místo zásluhou Kamila Buryho a Macieje Staregy. Českým šampionem a celkově druhým mužem se stal Ondřej Černý, stříbro patří Luďkovi Šellerovi a bronz získal Jonáš Mareček z Nového Města n. M.

Sobota byla ve znamení distančních závodů volnou technikou na 10 a 15 kilometrů. Na desetikilometrové trati si pro mistrovský double dojela Kateřina Janatová, která porazila o více než půl minuty Berouškovou, bronz z pátku zopakovala Sandra Schützová. Závod mužů na patnáct kilometrů vyhrál těsně Adam Fellner, když druhého Dominika Buryho porazil o pouhé tři desetiny sekundy. Vítězství v rámci MČR si však Fellner pohlídal s přehledem. Druhého Tomáše Kalivodu porazil o téměř půl minuty. Na třetím místě se ztrátou 47 vteřin skončil reprezentant do 23 let Tomáš Lukeš.

Dvanáct kilometrů s převýšením 610 metrů na závěr třetího dne šampionátu. Kateřina Razýmová na klasické trati překazila Janatové zkompletování zlatého hattricku, když výjezd na Ještěd zvládla o 37 sekund rychleji. Hynčicová si v českém pořadí dojela pro bronz.

V závodě mužů dominoval Jan Šrail. Závodník, který se specializuje na dálkové běhy, porazil stříbrného Adama Fellnera o deset vteřin. Pro bronzovou medaili si na vrchol Ještědu dojel Jonáš Bešťák.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Závodníky na kolečkových lyžích čekaly náročné výjezdy v Krkonoších
Na Hraběnce jezdili na kolečkových lyžích Jilemnický Vasák
Do sedla pod Dvoračkami vystoupalo v dešti 37 závodníků
Konečné pořadí turné na kolečkových lyžích po finále v Lázních Bělohrad

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
20.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT