Bítouchovská lávka dostane do konce roku 2020 novou podobu

10.06.2020 17:26:55 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Bítouchovská lávka dostane do konce roku 2020 novou podobu

Jedinečná a turisty hojně vyhledávaná Riegrova stezka přivítá v každé sezoně tisíce návštěvníků, z nichž mnozí cestou na "Riegrovku" překročí řeku Jizeru v místě u bývalé Kolonky, kde je donedávna vítala již dosluhující nevzhledná lávka. To však už nyní neplatí. Původní lávka je průchozím zcela uzavřena, a to z důvodu kompletní rekonstrukce, na jejímž konci spojí oba břehy Jizery elegantní ocelová lávka s dřevěnou mostovkou a zábradlím.

„Náklady na stavbu nové lávky pokryje z části dotace z Integrovaného operačního programu, o kterou město Semily požádalo a následně ji získalo v roce 2019 prostřednictvím MAS Achát," řekl Martin Boreš, technik odboru rozvoje a správy majetku města Semily. „Předpokládané náklady na stavbu lávky byly 7 milionů korun včetně DPH, dotace byla přiznána ve výši 4,4 milionu korun."

Budoucí lávka je navržena jako svislicový ocelový parapetní příhradový nosník s dřevěnou mostovkou s rozpětím 32,5 metru, s volnou šířkou 2 metry a zábradlím výšky 1,3 metru. Krajní opěry budou založené na skupině mikropilot vetknutých do skalních horizontů. Návrh v podobě studie a následně i projektové dokumentace lávky vypracovala společnost Novák & Partner, s.r.o., samotnou realizaci stavby provede společnost SaM silnice a mosty a.s.

Vizualizace nové podoby Bítouchovské lávky<br />Autor: Archiv města Semily „Po dobu výstavby nové lávky dochází k dočasnému přesměrování přístupu na Riegrovu stezku," upozornila Zdeňka Marková z Klubu českých turistů Semily. „Přístup po červené značené stezce je z důvodu výstavby lávky zrušen. Náhradní trasa přístupu - od směrovníku na Riegrově náměstí vpravo po modré značené stezce až k rozcestníku, zde pokračovat vlevo ke směrovníku v Bítouchově a zde vlevo přejít na červenou značenou Riegrovu stezku. Opačným směrem od Spálova - od směrovníku v Bítouchově vpravo k rozcestníku a zde přejít vpravo na modrou značenou stezku na Riegrovo náměstí v Semilech."

Stavba nové lávky přes řeku Jizeru byla zahájena 1. června a ukončena bude nejpozději 30. listopadu 2020. „Dočasné uzavření lávky z důvodu výstavby lávky nové přinese místním i turistům mířícím po obvyklé trase na Riegrovu stezku jistá omezení, nicméně odměnou za trpělivost jim bude nová, bezpečná a moderní lávka, která nahradí lávku starou. Za jejich trpělivost a pochopení jim jménem města Semily děkuji," doplnila starostka města Semily Lena Mlejnková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou
FOTO: Semilské turistické slavnosti připomněly 110 let Riegrovy stezky
Do časů vzniku Riegrovky vás přenese výstava Turistika na Semilsku
V Bítouchově má vyrůst díky dotaci nová lávka
Město Semily připravuje žádost na projekt Bítouchovské lávky
FOTO: Nejméně tisíc turistů uctilo výročí Riegrovy a Palackého stezky

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách

Nejčtenější články

21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
20.06.: Rohanské stezky se opět hlásí o slovo!
20.06.: Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT