Bítouchovská lávka dostane do konce roku 2020 novou podobu

10.06.2020 17:26:55 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Bítouchovská lávka dostane do konce roku 2020 novou podobu

Jedinečná a turisty hojně vyhledávaná Riegrova stezka přivítá v každé sezoně tisíce návštěvníků, z nichž mnozí cestou na "Riegrovku" překročí řeku Jizeru v místě u bývalé Kolonky, kde je donedávna vítala již dosluhující nevzhledná lávka. To však už nyní neplatí. Původní lávka je průchozím zcela uzavřena, a to z důvodu kompletní rekonstrukce, na jejímž konci spojí oba břehy Jizery elegantní ocelová lávka s dřevěnou mostovkou a zábradlím.

„Náklady na stavbu nové lávky pokryje z části dotace z Integrovaného operačního programu, o kterou město Semily požádalo a následně ji získalo v roce 2019 prostřednictvím MAS Achát," řekl Martin Boreš, technik odboru rozvoje a správy majetku města Semily. „Předpokládané náklady na stavbu lávky byly 7 milionů korun včetně DPH, dotace byla přiznána ve výši 4,4 milionu korun."

Budoucí lávka je navržena jako svislicový ocelový parapetní příhradový nosník s dřevěnou mostovkou s rozpětím 32,5 metru, s volnou šířkou 2 metry a zábradlím výšky 1,3 metru. Krajní opěry budou založené na skupině mikropilot vetknutých do skalních horizontů. Návrh v podobě studie a následně i projektové dokumentace lávky vypracovala společnost Novák & Partner, s.r.o., samotnou realizaci stavby provede společnost SaM silnice a mosty a.s.

Vizualizace nové podoby Bítouchovské lávky<br />Autor: Archiv města Semily „Po dobu výstavby nové lávky dochází k dočasnému přesměrování přístupu na Riegrovu stezku," upozornila Zdeňka Marková z Klubu českých turistů Semily. „Přístup po červené značené stezce je z důvodu výstavby lávky zrušen. Náhradní trasa přístupu - od směrovníku na Riegrově náměstí vpravo po modré značené stezce až k rozcestníku, zde pokračovat vlevo ke směrovníku v Bítouchově a zde vlevo přejít na červenou značenou Riegrovu stezku. Opačným směrem od Spálova - od směrovníku v Bítouchově vpravo k rozcestníku a zde přejít vpravo na modrou značenou stezku na Riegrovo náměstí v Semilech."

Stavba nové lávky přes řeku Jizeru byla zahájena 1. června a ukončena bude nejpozději 30. listopadu 2020. „Dočasné uzavření lávky z důvodu výstavby lávky nové přinese místním i turistům mířícím po obvyklé trase na Riegrovu stezku jistá omezení, nicméně odměnou za trpělivost jim bude nová, bezpečná a moderní lávka, která nahradí lávku starou. Za jejich trpělivost a pochopení jim jménem města Semily děkuji," doplnila starostka města Semily Lena Mlejnková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou
FOTO: Semilské turistické slavnosti připomněly 110 let Riegrovy stezky
Do časů vzniku Riegrovky vás přenese výstava Turistika na Semilsku
V Bítouchově má vyrůst díky dotaci nová lávka
Město Semily připravuje žádost na projekt Bítouchovské lávky
FOTO: Nejméně tisíc turistů uctilo výročí Riegrovy a Palackého stezky

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Plavčíci z turnovské Maškovy zahrady prošli školením
Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály
Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
24.06.: Řeznictví U Hrabánků - tak trochu jiné řeznictví?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT