Body turnovským florbalistům dvakrát vzala poslední minuta

26.10.2011 22:12:15 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V obou víkendových zápasech sahali florbalisté TJ Turnov po ligových bodech. Nakonec se však mohli jen nevěřícně dívat ke stropu haly, protože v obou případech jim bodový zisk doslova protekl mezi prsty inkasovanou brankou v poslední minutě zápasu.

Turnovští hráči tak prožili velmi smolná vystoupení před domácím publikem. S Plzní dokázali domácí vyrovnat ze stavu 0:3, ale poslední skóroval soupeř, opačný průběh se stejným konce mělo utkání s Rokycany, kde Turnov vedl už 4:1, ale ani to k prvnímu vítězství v sezoně nestačilo. S jedním získaným bodem jsou florbalistů TJ Turnov ve druhé lize na 11. místě.

TJ Turnov - Slavia VŠ Plzeň  3:4 (0:1, 0:1, 3:2)

Úvodní minuty sobotního duelu patřily domácím hráčům, kteří se již v 5. minutě radovali z branky. Bohužel pro ně ale jen pár sekund, kvůli fotbalovému zakončení nohou Tvrzníka totiž rozhodčí branku neuznali. V dalším průběhu brankář Suchomel několika důležitými zákroky Turnov podržel, krátký byl až na střelecký pokus Schejbala z 18. minuty.

Časomíra ukrojila ze druhé třetiny pouhých třicet vteřin, k zatoulanému míčku se dostal Novák a přesnou střelou do horního růžku zvýšil na 0:2. Druhé dějství pak kouskovaly přesilové hry, diváci v turnovské hale viděli hned sedm vyloučení a hra pět na pět byla v této části zápasu malým svátkem. Ani jednomu ze soupeřů se však nepodařilo svoji výhodu využít.

První Schejbalův pokus ve 41. minutě pozorný Suchomel ještě zlikvidoval, následné repete o minutu později už však patřilo plzeňskému střelci - 0:3. Domácí se přesto nevzdávali a když byl před brankou faulován Pala, tak nařízené trestné střílení proměnil forhendovou kličkou turnovský kapitán Kolomazník. O čtyři minuty později mohl snížil Haken, paradoxně hned po návratu z trestné lavice, ale brankář hostí Nohovec podržel svůj tým. Druhá branka Turnova tak padla až v 51. minutě, ve které se ujala dalekonosná střela Brože. Vyrovnat se domácím podařilo v přesilovce v 54. minutě, když se střelou od pravého mantinelu prosadil Kouřil. Čas třetí třetiny se pomalu naplňoval, hráči Plzně rozehráli akci z rohu hřiště a míček po několika odrazech nakonec skončil až za zády překvapeného a bezmocného Suchomela.

Branky: 45. Kolomazník, 51. Brož (Kolomazník), 55. Kouřil (Brož) - 18. Schejbal, 21. Novák, 42. Schejbal, 60. Kubinec. Rozhodčí: Kytler, Sommer.

TJ Turnov - FbC Sokol Rokycany 6:8 (2:1, 2:2, 2:5)

V nedělním zápase se mezi tyče postavil Miroslav Svoboda a odbyl si zápasovou premiéru v turnovských barvách. Domácí v úvodních minutách kontrolovali míček a během přesilové hry v 7. minutě nastřelil Brož tyčku za brankářem Rokycan. O minutu později si oba týmy role vyměnily, využití vyloučení Salaby znemožnila pouze horní tyčka Svobodovy branky. Další přesilovka domácích přišla v 10. minutě a o její zhodnocení se postaral kapitán Kolomazník. V 15. minutě mohl zvýšit Palatínus, tváří v tvář hostujícímu brankáři však neuspěl. V 17.  minutě tak z ničeho nic přišlo vyrovnání Enžla. V 18. minutě předvedli domácí rychlou a pohlednou kombinaci. Kolomazník našel na středu na chvilku volného Palatínuse, který přesnou střelou strhl vedení znovu na stranu domácích.

Na začátku druhé třetiny bylo v turnovských řadách ještě veseleji. Již po minutě a půl vybojovalo aktivní duo Vocásek - Kouřil třetí turnovskou branku. Turnovští poté znovu využili výhodu přesilové hry a druhou brankou Kolomazníka odskočili svému soupeři na rozdíl již tří branek. Nepřesnou rozehrávku ovšem nekompromisně potrestal Strohschneider a ve 38. minutě utkání ještě více zdramatizoval Lenner, když snížil na 4:3.

Ve 45. minutě rozehrávali domácí volný úder a nacvičený signál přetavil v pátou branku Pala. V 53. minutě podpořil radost všech turnovských fanoušků střelou do šibenice Haken - 5:3. Následoval time-out Rokycan, který se ukázal jako velice účinný. Hned z kraje 55. minuty se totiž, znovu po zaváhání turnovské obrany, prosadil hostující Enžl a snížil na 6:4. Po kontaktní brance pak jeho spoluhráči vrhli všechny své síly do útoku a v polovině 57. minuty to bylo díky Peterkovi bylo již jen o gól. Domácí se snažili nepodléhat strachu o výsledek, bohužel ani zvýšená koncentrace zadních řad nezabránila z kraje 59. minuty vyrovnání. V poslední minutě zápasu dokončil rokycanský obrat Lenner. V posledních vteřinách to Turnovští nezabalili a o vyrovnání se pokoušeli hrou bez brankáře. Toho však využil hostující Štván, který střelou do odkryté turnovské branky pečetil vítězství 6:8 ve prospěch svého týmu. Turnov tak ve dvou dnech ztratil druhý zápas gólem v poslední minutě zápasu a jeho hráči tak prožili smolná vystoupení před domácím publikem.

Branky: 11. Kolomazník (Palatínus), 18. Palatínus (Kolomazník), 22. Kouřil (Vocásek), 30. Kolomazník (Brož), 45. Pala (Salaba), 53. Haken (Palatínus) - 17. Enžl, 35. Strohschneider, 38. Lenner, 55. Enžl, 57. Peterka, 59. Marek, 60. Lenner, 60. Štván. Rozhodčí: Kytler, Sommer.

Sestava TJ Turnov: Suchomel, Svoboda - Bursa, Poláček, Brož, Haken, Salaba - Palatínus, Kolomazník, Tomeš, Pala, Kouřil, Vocásek, Tvrzník, Kovář, Rezcai.