Bohatý program Dnů evropského dědictví v Turnově

30.09.2017 08:35:17 | Autor: Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Bohatý program Dnů evropského dědictví v Turnově

Ve druhém zářijovém týdnu, v letošním roce od 9. 9. do 17. 9., se pravidelně v České republice konají Dny evropského dědictví. Tématem letošního ročníku bylo: Památky a příroda. Do této republikové akce se zapojilo Město Turnov programem na spravovaných památkách i zajímavou akcí pro základní školy.

Bohatý program proběhl na hradě Valdštejně. Kromě nedělní akce Narozeniny vévody Al-brechta z Valdštejna zde byly uspořádány dva koncerty. První sobotu to byl již tradiční varhanní koncert Radka Rejška. Druhou sobotu Valdštejn přivítal dvě krásné dámy ze slunné Itálie souboru Quintana. Během koncertu s názvem Od středozemního moře do království českého zazněly barokní písně v podání trojřadé barokní harfy a arciloutny doplněné zpěvem. I přes nepřízeň počasí se koncertu zúčastnilo na tři desítky posluchačů, kteří domů odcházeli s nevšedním zážitkem. Poděkování patří i sponzorovi tohoto kon-certu, který si však nepřeje být uveřejněn.

V synagoze byla připravena zajímavá přednáška Terezie Dubinové, PhD. - Spravedliví mezi národy: Zachránci Židů za 2. světové války.

V úterý 12. 9. proběhlo již tradiční Putování po památkách pro čtvrté a páté třídy základních škol. Tento den přálo i počasí a vysvitlo sluníčko. Dopolední putování se třemi zastávkami (Synagoga Turnov, kostel. sv. Mikuláše a setkání s dravci v Rývových sadech) bylo na Dlaskově statku, jako čtvrtém zastavení, zakončeno opékáním buřtů. Na jednotlivých zastaveních žáci plnili kvízové otázky. Pořadatele i učitele potěšilo, že žáci dávali pozor a v testech bylo jen málo chybiček.

Dny evropského dědictví jsou významnou kulturní událostí, která probíhá pod záštitou Rady Evropy. Těší se zájmu milovníků historie a památek, turistů a občanů a mají svůj nepopiratelně výchovně vzdělávací vý-znam.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Den architektury představí Turnov jako město na Jizeře
Dny evropského dědictví na hradech a zámcích pokračují
Dny evropského dědictví otevřou přes šedesát památek v kraji
Na Valdštejně chystají v září koncerty i audienci u vévody

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola
25. Šermířské loučení s létem chystají na Rotštejně
Rekonstrukce koupaliště v Košťálově pokračuje i o prázdninách
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Obrazem: Jak postupuje stavba mostu na semilské sídliště V Řekách

Nejčtenější články

14.08.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola
12.08.: Vzpomínky a příběhy opanovaly Den otevřených dveří v Hornychově vile
14.08.: Rekonstrukce koupaliště v Košťálově pokračuje i o prázdninách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT