Botanická zahrada Liberec vydala sadu nových pohlednic
01.09.2022 07:20:36 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj
Už se skoro zdálo, že starým dobrým pohlednicím odzvonilo. Rozmach mobilních telefonů způsobil, že si každý mohl zajímavé místo vyfotografovat a okamžitě sdílet se svými přáteli na sociálních sítích. Pohlednice ale své pole vyklidit nehodlají a vysílají jednoznačný vzkaz: do starého železa ještě nepatříme.
Novou emisi pohlednic proto vydala botanická zahrada v Liberci. „Poptávka po nich vzrostla, možná proto, že přibylo sběratelů pohlednic z cest a dovolených. Proto jsme vydali sérii jedenácti druhů pohlednic. Jedna stojí šest korun," uvedl ředitel botanické zahrady Miroslav Studnička.
Potěšit své blízké tak mohou odesilatelé prostřednictvím motivů s axolotlem mexickým, korálovým útesem, láčkovkou rádža, masožravými rostlinami, mořskými rybami, orchidejemi, viktoriemi či pohledem na Botanickou zahradu z výšky.
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)
Související články
Oddělení mokřadů v Botanické zahradě rozkvetlo květy řetězovky
Botanická láká na obří viktorii královskou i nejmenší leknín světa
Botanická zahrada ukazuje květenu mokřad Krkonoš i Jizerských hor
Hledají se noví ředitelé botanické zahrady a zoo. Kraj vypisuje konkurz
Kudy za krásami Venezuely? Do botanické zahrady v Liberci
Otesánek v botanické zahradě: rostlina toulitka vyroste a zesílí
Železnec a marhaník. V liberecké botanické zahradě vykvetly bonsaje
Vstup zdarma i dobití telefonů. Krajské organizace pomáhají uprchlíkům
Masožravou láčkovku pěstuje na světě jen botanická zahrada v Liberci
Kam v zimě za vůní a exotikou? Na orchideje do botanické zahrady
Díky spolupráci kraje a města se liberecká ZOO dočká rozvoje
Žhavé léto uprostřed zimy: v botanické zahradě v Liberci kvetou kamélie
Zoo a botanická zahrada jdou pod kraj, dva domovy pro seniory Liberci
Dotace z kraje pomůže libereckým divadlům, botanické zahradě i zoo
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Návrat starých jabloní do jabloneckých zahrad
Jablonec nad Nisou nabídne svým obyvatelům 160 jabloní starých českých odrůd za symbolických 160 korun. O stromy určené pro výsadbu na pozemcích v katastru města se mohou zájemci přihlásit od května do konce června 2026. O přidělení stromu rozhodne pořadí doručení žádosti. Další informace na Našem Jablonecku
Fantazie: Jablonec jde do finále poháru!
I to počasí se umoudřilo, aby vytvořilo rámec pro semifinále MOL Cupu, ve kterém přijela na Střelnici bojovat o postup Mladá Boleslav. Čekalo se, že právě na tento zápas se domácí soustředí, a to se nakonec povedlo. Postup do finále je skvělým úspěchem jabloneckého fotbalu, teď ještě udělat tu závěrečnou tečku 20. května v Hradci Králové. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku
Nejnovější články
Hrady a zámky se v květnu otvírají v rozšířeném režimu
Policisté se v rámci kontroly zaměřili na nákladní dopravu na Turnovsku
Valdštejn v květnu ožije Májem i tradiční poutí
V Desné začne letošní dřevosochání od pondělí 11. května
Čarodějnice ve Fabrice. Oheň, hudba a noční prohlídky areálu
Nejčtenější články
30.04.: Čarodějnice ve Fabrice. Oheň, hudba a noční prohlídky areálu
30.04.: V Desné začne letošní dřevosochání od pondělí 11. května
01.05.: Policisté se v rámci kontroly zaměřili na nákladní dopravu na Turnovsku
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.