Brož a Hanušová zlatí na olympiádě mládeže

27.06.2011 10:38:18 | Autor: Ladislav Janata a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Turnov,Liberecký kraj

Brož a Hanušová zlatí na olympiádě mládeže

Celý týden probíhala v Olomouci V. letní olympiáda dětí a mládeže, kde mělo i Pojizeří v reprezentaci Libereckého kraje několik mladých sportovců. Zlaté medaile vybojovali překážkář Brož z Turnova a sprinterka Hanušová z Jilemnice.

Liberecký kraj skončil ze čtrnácti delegací se ziskem 202 bodů na 11. až 12. místě. Prosazovali hlavně atleti, nejvíce z jabloneckého LIAZu, kteří do pátku získali čtyři medaile, ale jediné zlato získala v mladších žákyních Dominika Hanušová z Jilemnice v běhu na 300 metrů v čase 42,61.

Až v poslední den soutěží - v sobotu zvítězil výborném čase 13,62 Dominik Brož z Turnova v běhu na 100 metrů překážek. V rozběhu dokonce dosáhl času ještě o setinu vteřiny klepšího - 13,61. Další zlato pro Liberecký kraj získala i mladší žákyně Tereza Vokálová z Desné (trénuje v LIAZu) za skok do dálky v délce 522 cm. 

Štafeta starších žákyň Libereckého kraje na 3x 300 metrů V sobotu přidaly i bronz mladší žákyně ve štafetě na 3 x 300 metrů, když běžely ve složení Hanušová, Fořtová, Vokálová v čase 2:16,26. Jejich štafeta je z vyhlášení na titulní fotografii u článku (zleva Fořtová, Vokálová a Hanušová). Stejné umístění, tedy třetí místo získaly i starší žákyně Höferová, Bičianová, Hýsková v čase 2:06,01. Tato štafeta je na fotografii pod vlevo. Jilemnická sprinterka Hanušová si na olympiádě připsala i další bronz v  individuálním závodě na 60 metrů za čas 8,18.

Liberecký kraj s převahou jabloneckých závodnic byl nejlepší v hodnocení mladších žákyň v atletických disciplínách. Na medaili sice nedosáhl, ale ostudu určitě neudělal ani Josef Egrt z Ac Syner Turnov a žák ZŠ Skálova, který byl čtvrtý ve skoku do dálky (597 cm) a šestý ve vrhu koulí v osobním rekordu 13,95 metru.

První zlato pro Liberecký kraj získal už dříve v triatlonu žáků Lukáš Novák z jablonecké Bižuterie. O čtyři medaile se podělili stříbrnými úspěchy Míša Bičianová na 300 metrů za 40,6 3 vt., Karin Höferová v dálce za 558 cm a Tomáš Patrik na 60 metrů starších žáků za 7,29 vteřin. Čtvrtý úspěch zaznamenala bronzem v hodu míčkem Lada Cermanová za výkon 60,78 metru (všichni závodníci TJ LIAZ).

V kolektivních sportech se dařilo volejbalistkám Libereckého kraje, které vedl zkušený trenér Václavík a které soutěž vyhrály. Celkem dobře si vedli i házenkáři vedení Františkem Dědečkem ml., kteří vyhráli jednu ze dvou skupin a měli šanci na bronz, ale v šestičlenném finále dvakrát prohráli a v posledním zápase remizovali s Moravskoslezským krajem, takže skončili na body těsně na 4. místě.

Nedařilo se basketbalistkám Bižuterie, které ve skupině prohrály ve skupině čtyři zápasy, porazily pouze Pardubický kraj a o deváté místo rovněž prohrály s Moravskoslezským krajem 36:39 a jsou desáté. Dle známých výsledků skončili ještě hůře fotbalisté, které reprezentov ali zhruba napůl hráči Liberce a Jablonce, ale ze šesti odehraných zápasů ve všech prohráli.

Zástupci Libereckého kraje získali 26 medailí, z toho 11 zlatých, 8 stříbrných a 7 bronzových. Nejúspěšnější krajskou závodnicí byla mladá cyklistka Kateřina Růžičková z České Lípy, která vyhrála kritérium a bodovací závod.

Související: 

Minifotogalerie z olympiády mládeže na Našem Jablonecku

Atletické přebory velmi úspěšné pro žáky z Pojizeří

FOTO: Překážkář Dominik Brož potvrdil roli favorita

FOTO: Překážkář Dominik Brož potvrdil roli favorita

Informace z dalších olympiád mládeže najdete zde

Zprávy z nejúspěšnější disciplíny Libereckého kraje atletiky zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová

Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.

Pozor na jednodenní uzavírku u Penny v Turnově

V pondělí 15. prosince 2025 od 7:00 do 18:00 hodin bude silnice III/27926 - Sobotecká ulice -přechodně úplně uzavřena. Uzavírka se dotkne úseku od vjezdu na parkoviště k Penny po výjezd od parkoviště Maškovy zahrady směrem k vlakové zastávce. Dojde zde k napojení havarijního přepojení vodovodu. Objízdná trasa je vedena zmíněným výjezdem od Maškovy zahrady, kolem areálu koupaliště k výjezdu na kruhový objezd u zimního stadionu. Autobusová zastávka u Penny bude přesunuta na parkoviště Maškovy zahrady.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potravinová banka Libereckého kraje se opět dočká podpory
Dvojnásobný držitel Magnesia Litera vydává svoji pátou knihu
Turnovská socha sv. Jan Nepomuckého je zpět!
Co nového v jízdním řádu od prosince 2025?
Harrachov hostí školení trenérů speciální olympiády

Nejčtenější články

13.12.: Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
13.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT