Čerstvý vzduch v turnovské kabině přinesl první výhru za tři body

15.01.2020 18:45:09 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští volejbalisté se v sobotu 11. ledna postavili k prvnímu domácímu utkání druhé části soutěže. Před sebou měli nelehký úkol. Nyní se tým z Turnova nachází na posledním místě v tabulce a potřebuje konečně začít bodovat, tak aby ještě dohnal bodovou ztrátu soupeřů na 8. a 9. místě.

TJ Zikuda Turnov - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 0:3 (-14, -18, -22)

Začátek prvního utkání bohužel nevyšel dle představ týmu. Od začátku tahali domácí hráči za kratší konec lana. Vůbec se nemohli dostat do herní pohody a stíhacího tempa. Dalo by se říct, že vůbec nic neklapalo. Domácí hráči si nedokázali pomoct na útoku ani na servisu. Soupeř jejich vlažného tempa využil a získal ve svůj prospěch všechny tři sety.

Sestava Turnova: Folprecht, Peníška, Musílek, Kovář, Vacík, Žalský (libero - Zelfel). Střídali Kuncíř, Morávek, Chum.

TJ Zikuda Turnov - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:1 (21, 21, -18, 20)

„Po prvním zápase nevládla v kabině moc dobrá nálada. Bylo třeba si vše pořádně vyříkat. Domnívám se, že nám to všem pořádně otevřelo oči a promluvili jsme si otevřeně o tom, co nás čeká a co musíme pro nápravu udělat," uvedl Michal Folprecht.

S klidnou a vyrovnanou náladou poté vstoupili domácí hráči do druhého zápasu. Dobrá nálada a bojovnost byly vidět od začátku. Hned v prvním setu si hráči Turnova vytvořili čtyřbodový náskok, který si udrželi až do konce setu. V tomto duchu se nesl i set druhý, který skončil totožným výsledkem v poměru 25:21 pro domácí. V třetím setu se domácí hráči snažily proměnit matchball, a ukončit tak zápas. Tato taktika moc nevyšla a koncentrace na straně domácích trochu polevila, což znamenalo prohru v poměru 18:25. Ve čtvrtém setu se hráči Turnova zase vrátili do herní pohody a soupeře od začátku drtili kvalitním servisem a jistým výkonem na síti. V tomto duchu hráči bojovali až do posledního míče a set získali ve svůj prospěch 25:20 a tím i celý zápas v poměru 3:1.

„Jsem rád, že jsme se dokázali semknout k bojovnému výkonu a předvedená hra zase odpovídala kvalitě druhé ligy," dodal Michal Folprecht.

Sestava Turnova: Kuncíř, Chum, Musílek, Kovář, Vacík, Žalský (libero - Zelfel). Střídali Folprecht, Morávek, Peníška.

Na domácím hřišti se hráči Turnova představí v sobotu 18. ledna od 10 a 13 hodin. Přijďte podpořit domácí hráče k lepším výkonům a dalším vítězstvím.