Český Brod jasně rozstřílel oslabený Jabloneček

10.05.2015 15:41:30 | Autor: Sokol Jablonec a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Na půdu na jaře výborného Českého Brodu přijeli fotbalisté Sokola Jablonec nad Jizerou citelně oslabeni, a do hry tak zasáhlo hned šest dorostenců z U19 a U 17. Po slušném prvním poločase byli ve druhém domácí výrazně lepší a porazili jablonecký tým vysoko o pět branek.

Český Brod - Jablonec n. J. 5:0 (1:0)

Proti exligovým hráčům se nedaly čekat zázraky. První poločas byl proto pro hosty po herní stránce pozitivním překvapením. V poli byli lepším týmem, ale snaha končila před vápnem nepřesnou přihrávkou nebo chyběla rychlejší reakce při zakončení. Domácí se spoléhali na centry z křídelních prostorů a důraz před brankářem. V 7. minutě podržel hosty gólman Krásný, jenž zneškodnil tutovku Fikejzovi. Poté se již mladý tým osmělil a byl zdatným soupeřem Brodu. První branka padla ve 35. minutě, kdy hosté míč po centru odvrátili zpět k soupeři a následný ostrý centr na malé vápno Fikejz hlavou lízl na zadní tyč. Brod se dostal ještě ke dvěma nebezpečným zakončením, ty ale postrádaly přesnost.

Začátek druhé půle rozhodl o výsledku. Ve 47. minutě po trestném kopu se hlavou prosadil Zdeňka a v 51. minutě po rohovém kopu Hrdlička. Pak se ještě zranil brankář Krásný a musel ho vystřídat Králíček. Na obrat již hosté nemohli myslet, tak dostali příležitost mladší dorostenci. Brodu narostla křídla a jablonecká obrana měla spoustu práce. V 67. minutě po rohu fauloval Kozel a nařízenou penaltu proměnil Fikejz. Hosté se snažili zkorigovat výsledek, ale v největší příležitosti po centru Bulíře hlavičku Veselouše vyškrábl Bartalský na tyč. V 89. minutě dal výsledku podobu z dvoumetrového ofsajdu Lukeš.

„Přijeli jsme se o výsledek porvat, nečekali zázraky a ty se také nekonaly. První poločas jsme zahráli velice dobře, ve druhém se ukázal rozdíl mezi dospělým a mládežnickým fotbalem," komentoval utkání vedoucí mužstva Sokola Jablonec nad Jizerou David Holman.

Branky: 35. a 67. Fikejz, 47. Zdeňka, 51. Hrdlička, 89. Lukeš. Rozhodčí: Ježek - Haleš, Hasíková, ŽK: 1:3. Diváků: 110. Jablonec n. J.: Krásný (58. Králíček) - Helm, Šedý, Braun, Povr - Krejčík, Chropůvka (60. Bulíř), Dressler, Kozel (76. Veselouš) - Vitkovič (52. Dědek), Žitka.

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola

Další divizní utkání: Fotbalisté FKP Turnov dokázali vyhrát v Pardubicích na penalty