Čtvrťáci z turnovských škol opět putovali po památkách

23.05.2022 09:49:32 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Čtvrťáci z turnovských škol opět putovali po památkách

Putování turnovských školáků po památkách se letos uskutečnilo ve čtvrtek 5. května. Jedná se o tradiční akci, kterou každoročně připravuje odbor školství, kultury a sportu pro žáky čtvrtých tříd turnovských základních škol.

Cílem dne, který žáci prožijí toulkami po Turnově, je seznámení žáků s významnými památkami a místy ve městě. Akce se zúčastnila ZŠ Skálova, ZŠ Mašov a ZŠ Zborovská. Ostatní turnovské základní školy již putování historií Turnova zažily v prvním pololetí letošního školního roku.

Jednotlivé třídy putovaly s půlhodinovými rozestupy a byla pro ně připravena 4 stanoviště. První zastávkou se stal kostel sv. Františka z Assisi, který je chráněn jako kulturní památka České republiky, následovala Synagoga Turnov v Krajířově ulici. Na obou zastaveních se žáci dozvěděli řadu zajímavostí z historie těchto památek a také tradicemi. Zároveň skupiny žáků ve vědomostním kvízu ověřily, co všechno si o daných místech zapamatovali.

Putování turnovských čtvrťáků po památkách 2022<br />Autor: Archiv města Turnov V Rývových sadech pak zhlédli ukázku dravého ptactva pod vedením sokolníka Milana Straky, kterou velmi ocenila naprostá většina žáků.

Putování po památkách tradičně vyvrcholilo na Dlaskově statku v Dolánkách, kde na malé výletníky čekal poslední výklad. Děti se dočkaly občerstvení a proběhlo vyhodnocení vědomostních kvízů, které čtyř až pětičlenné týmy vyplňovaly vždy po výkladu na jednotlivých stanovištích. V rámci každé třídy bylo odměněno nejúspěšnější družstvo.

„Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další cestu po turnovských památkách," uvedli pořadatelé z odboru školství, kultury a sportu MěÚ Turnov.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Čtvrťáci z turnovských škol putovali po památkách
Čtvrťáci putovali po památkách, seznámili se i s životem dravých ptáků
Putování dětí po turnovských památkách 2017
Žáci čtvrtých ročníků turnovských škol putovali po památkách

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Příjem žádostí o kotlíkové dotace odstartoval v pátek 1. července

V pátek 1. července v 9 hodin spouští Liberecký kraj příjem žádostí do programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji IV. Žádosti se budou podávat elektronicky prostřednictvím odkazu na krajském dotačním portálu https://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí podle data a času doručení. „Poté je třeba do 10 pracovních dní od podání elektronické žádosti doručit její písemnou verzi včetně příloh na adresu krajského úřadu," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Podrobný článek

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skončil 28. ročník Ještědu f Kleci. Jaký měl program a kdo zvítězil?
Otevřeli nová sportoviště v Horní Branné a Valteřicích
Severočeské muzeum v Liberci vystavuje renesanční církevní oděv
Festival v Berlíně představil Liberecký kraj: sirupy, mošty, kávu i Ještěd
Žitavská úzkokolejka už projela po opraveném mostě přes Mandavu

Nejčtenější články

01.07.: Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
02.07.: Historické vlaky jezdí o prázdninách z Turnova do Rovenska a Semil
02.07.: Bozkovská pouť má tradičně i sportovní nádech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT