Cvičné stanoviště nouzového přežití bylo v Rokytnici

26.08.2021 19:46:22 | Autor: Adam Vondra a Jakub Sucharda | Rubrika: KRIMI | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Cvičné stanoviště nouzového přežití bylo v Rokytnici

V Rokytnici nad Jizerou se ve dnech 23. a 24. srpna konala akce v rámci projektu Posílení bezpečnosti společného příhraničí v oblasti Jelenohorské kotliny, Jizerských hor a Krkonoš CZ.11.1.23/0.0/0.0/16_023/0000905. Akce s názvem Výcvik zdravotní péče - stanoviště nouzového přežití se účastnilo 15 příslušníků HZS Libereckého kraje a pět kolegů z polského města Jelenia Góra.

Dvoudenní setkání bylo zahájeno prezentacemi na vybraná témata z oblasti katastrof a mimořádných událostí s velkým počtem zraněných, kterou přednesl Bc. Daniel Činovec, DiS. ze ZZS Královéhradeckého kraje. Při následné společné diskusi účastníci porovnávali své znalosti a zkušenosti, které se na obou stranách hranic v dílčích detailech liší. V praktické části cvičící na jednotlivých stanovištích řešili věrně připravené modelové situace, se kterými se mohou setkat v rámci výkonu svého povolání. Hasiči tak na figurantech prováděli život zachraňující úkony, resuscitaci, ošetření popálenin nebo fixace cizích těles v ráně. Praktický výcvik byl prováděn pod dohledem zkušených instruktorů, kteří poté průběh ošetřování s účastníky zhodnotili.

Výcvik zdravotní péče - stanoviště nouzového přežití v Rokytnici nad Jizerou<br />Autor: HZS Libereckého kraje Druhý den následovalo představení kontejneru nouzového přežití HZS LK, popis výbavy a technické parametry se zhodnocením jeho nasazení při pomoci obcím zasažených tornádem v červnu letošního roku. Předposledním odborným blokem byla přednáška MUDr. Tomáše Hellmutha z Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou zabývající se komplexním poraněním ruky s důrazem na předlékařskou péči. Program byl zakončen přednáškou zabývající se problematikou a novými postupy při ošetřování traumatu z visu.

Díky možnosti teoreticky i prakticky porovnat dílčí rozdíly v přístupech v České a Polské republice tak setkání účastníkům doplnilo a rozšířilo znalosti při poskytování neodkladné předlékařské pomoci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči rozváželi antigenní testy pro školy v Libereckém kraji
Krajští hasiči nově disponují kombinovaným hasicím kontejnerem
Jaká jsou pravidla pro pálení biologického odpadu
Jak správně používat přenosné hasicí přístroje
Bezpilotní letoun pomáhá hasičům z Libereckého kraje

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Letní pohádkové putování s QR kódy po Hraběnce
Rozvoj cestovního ruchu v Turnově? Udržitelně a s ohledem na místní!
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. července
Nová léčitelská expozice se účastní Dnů lidové architektury
Horská služba měla na začátku prázdnin již mnoho zásahů

Nejčtenější články

18.07.: Sedmihorské léto 2024 pokračuje koncerty i divadelními představeními
20.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. července
19.07.: Podsemínský most se dočká obnovy, memorandum deklarují oba kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT