Cvičné stanoviště nouzového přežití bylo v Rokytnici

26.08.2021 19:46:22 | Autor: Adam Vondra a Jakub Sucharda | Rubrika: KRIMI | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Cvičné stanoviště nouzového přežití bylo v Rokytnici

V Rokytnici nad Jizerou se ve dnech 23. a 24. srpna konala akce v rámci projektu Posílení bezpečnosti společného příhraničí v oblasti Jelenohorské kotliny, Jizerských hor a Krkonoš CZ.11.1.23/0.0/0.0/16_023/0000905. Akce s názvem Výcvik zdravotní péče - stanoviště nouzového přežití se účastnilo 15 příslušníků HZS Libereckého kraje a pět kolegů z polského města Jelenia Góra.

Dvoudenní setkání bylo zahájeno prezentacemi na vybraná témata z oblasti katastrof a mimořádných událostí s velkým počtem zraněných, kterou přednesl Bc. Daniel Činovec, DiS. ze ZZS Královéhradeckého kraje. Při následné společné diskusi účastníci porovnávali své znalosti a zkušenosti, které se na obou stranách hranic v dílčích detailech liší. V praktické části cvičící na jednotlivých stanovištích řešili věrně připravené modelové situace, se kterými se mohou setkat v rámci výkonu svého povolání. Hasiči tak na figurantech prováděli život zachraňující úkony, resuscitaci, ošetření popálenin nebo fixace cizích těles v ráně. Praktický výcvik byl prováděn pod dohledem zkušených instruktorů, kteří poté průběh ošetřování s účastníky zhodnotili.

Výcvik zdravotní péče - stanoviště nouzového přežití v Rokytnici nad Jizerou<br />Autor: HZS Libereckého kraje Druhý den následovalo představení kontejneru nouzového přežití HZS LK, popis výbavy a technické parametry se zhodnocením jeho nasazení při pomoci obcím zasažených tornádem v červnu letošního roku. Předposledním odborným blokem byla přednáška MUDr. Tomáše Hellmutha z Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou zabývající se komplexním poraněním ruky s důrazem na předlékařskou péči. Program byl zakončen přednáškou zabývající se problematikou a novými postupy při ošetřování traumatu z visu.

Díky možnosti teoreticky i prakticky porovnat dílčí rozdíly v přístupech v České a Polské republice tak setkání účastníkům doplnilo a rozšířilo znalosti při poskytování neodkladné předlékařské pomoci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči rozváželi antigenní testy pro školy v Libereckém kraji
Krajští hasiči nově disponují kombinovaným hasicím kontejnerem
Jaká jsou pravidla pro pálení biologického odpadu
Jak správně používat přenosné hasicí přístroje
Bezpilotní letoun pomáhá hasičům z Libereckého kraje

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT