Cvičné stanoviště nouzového přežití bylo v Rokytnici

26.08.2021 19:46:22 | Autor: Adam Vondra a Jakub Sucharda | Rubrika: KRIMI | Obce: Rokytnice nad Jizerou

Cvičné stanoviště nouzového přežití bylo v Rokytnici

V Rokytnici nad Jizerou se ve dnech 23. a 24. srpna konala akce v rámci projektu Posílení bezpečnosti společného příhraničí v oblasti Jelenohorské kotliny, Jizerských hor a Krkonoš CZ.11.1.23/0.0/0.0/16_023/0000905. Akce s názvem Výcvik zdravotní péče - stanoviště nouzového přežití se účastnilo 15 příslušníků HZS Libereckého kraje a pět kolegů z polského města Jelenia Góra.

Dvoudenní setkání bylo zahájeno prezentacemi na vybraná témata z oblasti katastrof a mimořádných událostí s velkým počtem zraněných, kterou přednesl Bc. Daniel Činovec, DiS. ze ZZS Královéhradeckého kraje. Při následné společné diskusi účastníci porovnávali své znalosti a zkušenosti, které se na obou stranách hranic v dílčích detailech liší. V praktické části cvičící na jednotlivých stanovištích řešili věrně připravené modelové situace, se kterými se mohou setkat v rámci výkonu svého povolání. Hasiči tak na figurantech prováděli život zachraňující úkony, resuscitaci, ošetření popálenin nebo fixace cizích těles v ráně. Praktický výcvik byl prováděn pod dohledem zkušených instruktorů, kteří poté průběh ošetřování s účastníky zhodnotili.

Výcvik zdravotní péče - stanoviště nouzového přežití v Rokytnici nad Jizerou<br />Autor: HZS Libereckého kraje Druhý den následovalo představení kontejneru nouzového přežití HZS LK, popis výbavy a technické parametry se zhodnocením jeho nasazení při pomoci obcím zasažených tornádem v červnu letošního roku. Předposledním odborným blokem byla přednáška MUDr. Tomáše Hellmutha z Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou zabývající se komplexním poraněním ruky s důrazem na předlékařskou péči. Program byl zakončen přednáškou zabývající se problematikou a novými postupy při ošetřování traumatu z visu.

Díky možnosti teoreticky i prakticky porovnat dílčí rozdíly v přístupech v České a Polské republice tak setkání účastníkům doplnilo a rozšířilo znalosti při poskytování neodkladné předlékařské pomoci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hasiči rozváželi antigenní testy pro školy v Libereckém kraji
Krajští hasiči nově disponují kombinovaným hasicím kontejnerem
Jaká jsou pravidla pro pálení biologického odpadu
Jak správně používat přenosné hasicí přístroje
Bezpilotní letoun pomáhá hasičům z Libereckého kraje

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kšanda Jaroslava Sypala pobaví diváky ve Velkých Hamrech

V pátek 31. března od 19 hodin bude ve Velkých Hamrech hostovat známý komik Jaroslav Sypal s Agenturou Snů se svojí skvělou komedií Kšanda. Známá jména jako Heidy Janků, Martin Maxa, Milan Pitkin a další jsou zárukou dobré zábavy.

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Těsná prohra a jasná výhra volejbalistů Malé Skály s rezervou Kladna
Na Jizerskohorské železnici budou dál jezdit vozy Českých drah
Vojtěch Trka vyhlášen nejvěrnějším čtenářem knihoven v kraji
Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce

Nejčtenější články

19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
19.03.: Turnov vybojoval cennou výhru v Letohradu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT