Dalmach pokračuje ve spanilé jízdě

10.11.2010 14:09:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Dalmach pokračuje ve spanilé jízdě

Hráči FC Dalmach potvrdili svoji skvělou formu i v šestém kole druhé ligy v domácí turnovské hale a po sérii čtyř zápasů bez porážky mohou být nadmíru spokojeni s druhou příčkou průběžné tabulky.

TJ FC Dalmach Turnov   -   SK Kladno 3:1 (1:1)

Z domácích futsalistů jako první prověřil jedovatou střelou kladenského gólmana Bakeš. V 7. minutě se ale z gólu radovali hosté. Po nacvičené rotaci byl na konci pohledné akce Švambera. Za minutu mohli Kladenští své vedení navýšit, Horáček ovšem jejich brejk bravurně zlikvidoval.

O vyrovnání se pokusili Kratochvíl a později Zdražil, když oba pokusy skončily na Tichém. V závěru poločasu nastřelili domácí hráči ruku jednoho z obránců a po právu se dožadovali penalty. Tentokrát spravedlnost nebyla slepá a vyrovnání přišlo z následující akce Kratochvíla, který přesně našel Mencla a ten z úhlu prostřelil Tichého.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí a Horáčkův přesný výhoz zužitkoval ve vedoucí branku Bakeš. Tlak Dalmachu pokračoval a narážečku úderného dua Kratochvíl-Zdražil zachránil na brankové čáře jeden z obránců. Šance byly na obou stranách, ale gólově se prosadil až domácí kanonýr Zdražil po samostatné akci.

V závěru kladenský kapitán Vincenc nevyužil možnost desetimetrového kopu, když jeho střelu Horáček s přehledem kryl a tím definitivně pojistil, že cenné tři body s kvalitním soupeřem zůstanou v Turnově.

Příští kolo hrají Turnovští v Neratovicích proti exligovému Olympiku Mělník, kterému se zatím ve druhé lize moc nedaří a se šesti body je překvapivě až na devátém místě.

Branky:Bakeš, J. Mencl, Zdražil – Švambera. Rozhodčí: Rybka, Říha. Diváků: 90. Sestava FC Dalmach: Horáček - Bakeš, Mencl J., Bernard, Škréta, Zdražil, Kalousek, Krejčík, Kratochvíl.

Ostatní výsledky 6. kola: Benešov – Kadaň 3:1, Andy  Liberec – Hradec Králové 7:3, Litoměřice – Mělník 6:3, Příbram  –  Alfa Liberec 5:8, Slaný – volno.

2. liga západ: 1. Andy Liberec 15, 2. TJ FC Dalmach Turnov 12, 3. UFA Hradec Králové 12, ....11. RSC Čechie Slaný 0.

Dobře si v neděli vedla i rezerva Dalmachu v předutkání Libereckého přeboru proti Greens Liberec.

TJ FC Dalmach B -  Greens Liberec 4:3 (2:1)

Branky FC Dalmach: Palounek 2, Hanzl, Kučírek. Sestava FC Dalmach: Bursa, Prokopec – R. Mencl, Čepelík, Kučírek, Šafář, Pecka, Palounek, Hanzl, Koubus, D. Hurt, Nezdara.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT