Dalmach završil sezonu bodem za remízu a končí na sedmém místě

03.04.2015 20:03:00 | Autor: FC Dalmach a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

K poslednímu utkání do České Lípy, kdy měl Dalmach již jistou záchranu, se vydal tým posilněný o hráče staré gardy. Po zajímavém průběhu nakonec turnovští futsalisté získali bod za remízu 4:4 a v tabulce 2. ligy skončili na pěkném sedmém místě.

Hráči jako Čepelík, Pecka, Jaroslav Mencl či Radek Mencl, nejstarší z družiny Menclů, byli v podstatě u zrodu Dalmachu před 20 lety. Je potřeba říci, že se ani nyní rozhodně neztratili, protože například Jarda Mencl vstřelil branku a Jarda Čepelík si připsal asistenci.

F.A.Zole Česká Lípa - Dalmach Turnov 4:4 (1:3)

Turnov sázel spíše na zabezpečenou obranu a rychlé protiútoky. První branku zápasu zařídil českolipský Válek v 10. minutě. Závěr poločasu však patřil Dalmachu. Nejprve se kolem obránce v 16. minutě obtočil Pekař a poté po výhozu Prokopce zajistil vedení hostům Krejčík. Na začátku druhé půle poslal dokonce Turnov do dvoubrankového vedení Mencl - 1:3. Hned poté začali domácí s hrou bez brankáře. Dalmach v této fázi hry inkasoval tři branky a rázem prohrával 4:3. Síly však neskládal a Šteffan pár minut před koncem vystřelil hostům bod za remízu 4:4.

Branky: Válek 3, Hanoušek - Pekař, Krejčík, Mencl, Šteffan. Rozhodčí: Šmíd, Nagy. Diváků: 100. Sestava Dalmachu: Prokopec - Krejčík, Vítek, Pecka, Čepelík, J. Mencl, Mencl R., Šteffan, Pekař.

Další utkání 22. kola: Démoni Česká lípa - GMM Jablonec 15:0, Arsenal Benešov - Tex-Color Písek 10:2, Radobýl Litoměřice - Malibu Mladá Boleslav 3:11, Indoss Plzeň - GL Litoměřice 6:3, Combix Ústí n. L. - Boca Chotěboř 6:4.

12. F.A.Zole Č. Lípa       22   3   4  15     73:136    13

„Vzhledem k začátku této sezony, kdy nám po osmi odehraných zápasech patřila poslední příčka s jedním bodem, jsme nakonec se sedmým místem spokojeni. Mužstva jsou rok od roku silnější a my hrajeme stále takřka ve stejném složení. Jsme jediný tým ve druhé lize za posledních sedm let, který hraje stabilně tuto soutěž. V nejbližší době si sedneme a dohodneme se co bude dál," hodnotil stručně sezonu hrající trenér Aleš Krejčík.

Týmové statistiky Dalmachu v sezoně 2014/2015:

Kanadské bodování: Daniel Hurt 30, Aleš Krejčík 29, Dominik Šulc 18 bodů

Nejlepší střelci týmu: Aleš Krejčík 18, Daniel Hurt 16, Tomáš Kratochvíl 11 branek.

Nejvíce asistencí při vstřelené brance: Daniel Hurt 14, Aleš Krejčík 11, Dominik Šulc 8 asistencí.