Daňkův memoriál se vrací po přestávce v plné síle

08.04.2011 10:49:49 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Daňkův memoriál se vrací po přestávce v plné síle

Turnovský mezinárodní atletický mítink se po roční přestávce opět vrací na turnovský stadion. Sice se skromnějším programem než byly plány v roce 2010, ale opět s českými hvězdami Barborou Špotákovou a Romanem Šebrlem.

Letošní ročník Memoriálu Ludvíka Daňka proběhne v úterý 24. května.  Nejen nejlepší diskaři světa zde tak uctí památku olympijského vítěze Ludvíka Daňka, který právě v Turnově v roce 1964 vytvořil světový rekord v hodu diskem. Vloni se turnovský memoriál poprvé po 11. ročnících v řadě nekonal kvůli nesehnání dostatečného finančního zajištění.

První start v sezoně má v Turnově naplánovaný nejlepší česká atletka současnosti Barbora Špotáková. Olympijské vítězce se v Turnově vždy skvěle házelo a podle vyjádření manažera mítinku Imricha Bugára se do Turnova velice těší, aby si zde ověřila svou formu na začátku sezony, před velkými světovými mítinky a soutěžemi. Potvrzen je také start světového rekordmana v desetiboji Romana Šebrleho, který se v předchozích letech pravidelně účastnil hodu diskem.

Mezinárodní obsazení bude mít titulní disciplína memoriálu - disk. Sice nebudou startovat poslední vítězové Virgilius Alekna ani Gerd Kanter, ale i tak jsou dosud přihlášená jména kvalitní. „Domluvený je start loňského mistra Evropy Malachowského z Polska, držitele třetího nejlepšího výkonu loňských světových tabulek výkonem 69,83 m. Přijede také bronzový medailista z mistrovství Evropy Maďar Fazekaš 66,43 m, 10. světový výkon loňského roku a čtvrtý z ME 2010 také Maďar Kövágó, jehož výkon v roce 2010 byl 69,69 m," potvrdila prezidentka AC Syner Turnov Jana Svobodová.

Květnový termín memoriálu je zanesen v mezinárodní termínové listině, takže dva dny poté budou diskaři závodit ve francouzské Marseilles. Předprogram mítinku začíná ve 14.00 hodin závody žactva a skoku o tyči žen. Hlavní memoriálová disciplína hod diskem je naplánována na 15.30 hodin.

Další zpravodajství za atletiky můžete číst zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT