Do jara startuje pět pojizerských týmů z krajského přeboru

20.03.2015 21:09:32 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Semily,Turnov

Do jara startuje pět pojizerských týmů z krajského přeboru

Prvním kolem o víkendu startuje jarní část krajského fotbalového přeboru. To je správný čas na přehled přípravných zápasů i změn v týmech z Pojizeří - tedy SK Semily, Sokol Bozkov, FK Pěnčín-Turnov B, FK Sedmihorky a FK Košťálov.

 

SK Semily, po podzimu 1. místo, 24 bodů

V přípravě sehráli Semiláci poměrně hodně utkání, několikrát potrápili silné soupeře, ale celkovou bilanci měli hodně pozitivní - sedm výher, dvě remízy a tři prohry se skóre 42:20!

Před jarem odešli Tomáš Kysela do Železného Brodu a brankář Jiří Kumprecht do Přepeř. Místo něj by měl pozici dvojky mezi třemi tyčemi obsadit Štěpán Vrána z dorostu. Dále se vrátil z libereckého dorostu Martin Liška a z Českého Dubu přichází na půlroční hostování Ondřej Vlach. Známá je již výměna bratrů Hurtů, kdy se Vojta vrátil do FKP Turnov a Daniel na něj v Semilech naváže. Po dlouhodobém zranění zde bude znovu hostovat z FKP Turnov i Vojtěch Havlín.

Po podzimu jsou Semilští na prvním místě tabulky, i když v průběhu sezony neměli nouzi o několik klopýtnutí. „Startujeme z první pozice a chceme na ní zůstat až do konce, až po sezoně samozřejmě budeme řešit co dál, podobně jako vloni," uvedl asistent trenér a Sportovní jednatel SK Semily Jan Brett.

Přípravné zápasy: Semily - Frýdlant 7:0; Slovan Liberec U19 2:2; - Rejšice 5:1; - Lomnice 6:2; - Baumit Jablonec U21 3:3; - Mnichovo Hradiště 3:2;- Dobrovice 1:2; - Doubí 8:0; - Trutnov 0:4; - Jičín 0:1; Slovan Liberec U17 5:2; - Košťálov 2:1 (krajský pohár). Podrobnosti o přípravných utkáních Semil

Sokol Bozkov, 3. místo, 23 bodů                                                      

Zimní přípravu zahájil Bozkov již 17. ledna, poté tým trénoval třikrát týdně střídavě na trampolínách a v SC Semily, kde pracoval hlavně na kondici, na umělé trávě v Brodě pak ladil i herní činnosti. To vše pod vedením trojice M. Gůra, J. Jiránek a M. Mayer, jelikož druhý trenér a hráč M. Jeník svoji činnost u týmu skončil a odešel trénovat do Jičína.

Kádr prošel trochu větší obměnou, když odešli Martin Havel na hostování do Košťálova, Marek Jíra ukončil hostování v Bozkově a na jaře bude hrát v Mírové, Josef Coufal omezil činnost z pracovních důvodů. Miroslav Kubán se do přípravy nezapojil z časových a zdravotních důvodů vůbec. René Feri přestoupil do Přepeř, Koubkova epizoda byla v Bozkově krátká a samozřejmě definitivní konec bohaté fotbalové kariéry ohlásil již během podzimu Libor Nesvadba. Mužstvo bylo třeba posílit a proto přichází L. Tůma na post obránce a J. Bém na post obránce či záložníka, oba z Dobrovice. Po dlouhém zranění se vrací Roman Burnus a definitivně T. Mazánek, který prakticky nehrál celý podzim. S týmem také trénoval člen B týmu M. Hykman, podstatnou část přípravy s týmem absolvovala i brankářská ikona Bozkova a spasitel v těžkých chvílích L. Zemánek, protože J. Jíra je pracovně mimo Česko a L. Kanaval byl zraněn.

„V přípravných zápasech šlo hlavně o zkoušení různých variant a proto jsou výsledky divoké a rozmanité. Herní projev se postupně zlepšoval. Soudržnost a připravenost týmu se ale ukáže až v samotných mistrovských zápasech. Pevně věřím, že jsme dobře připraveni reprezentovat obec a Sokol a budeme příznivcům bozkovského fotbalu přinášet jen radost, vítězství a body. Obhajoba čtvrtého místa a finálové účasti v krajském poháru ale nebude při pohledu na tabulku vůbec jednoduchá," upřesnil trenér Bozkova Milan Mayer.

Přípravné zápasy: Bozkov - Lázně Bělohrad 3:4; - FKP Turnov 1:9; - Jičín 5:7; - Běrunice 4:1; - Kunčice 1:1; - Horní Branná 4:3 na penalty (krajský pohár).

FK Pěnčín-Turnov B,  8. místo, 18 bodů

Rezerva divizního týmu ze srdce Českého ráje bude znovu závislá na součinnosti s áčkem. Novým hráčem bude Macháček ze Slovanu Liberec, který byl naposledy na hostování v Hejnicích, v rezervě bude zřejmě kvůli pracovním povinnostem působit Vojtěch Hurt a po zranění se zde bude rozehrávat útočník Tomáš Bárta. Z dorostenců by se měli zapojovat Lukáš Kunst a Primásek. Naopak už na podzim se vrátil do Přepeř Žabokrtský.

„Naším úkolem je vytvářet dobré prostředí pro hráče, co se potřebují rozehrát po zranění a zároveň připravovat mladé hráče na divizi. Pokud vylepšíme zároveň i postavení v tabulce, tak to určitě nebude na škodu, protože pak se nám bude hrát lépe i ve zbytku sezony," podotkl trenér FKP Turnov Josef Petřík.

První kolo krajského poháru: FKP Turnov B - VTJ Rapid Liberec 2:6.

FK Sedmihorky, 9. místo, 17 bodů

Fotbalisté Sedmihorek sehráli méně přípravných zápasů, ale zato ani v jednom neprohráli a herní ladění zakončili jasnou výhrou 5:0 v derby v prvním kole krajského poháru nad Rovenskem. V Sedmihorkách dochází ke změně na postu gólmana, kdy z juniorky Jablonce přichází Jan Masařík a Prokopec odešel do Jenišovic. Z hostování v Mírové se vrací David Holý, jinak k dalším změnám nedošlo.

„Chceme předvádět pěkný fotbal, aby chodili diváci a zároveň chceme vystoupat i v tabulce trochu výš," sdělil za sportovní ředitel FK Sedmihorky Ondřej Staněk.

Přípravné zápasy: Sedmihorky - Kněžmost 2:1; - Doubí 5:1; - Jičín  1:1; - Lázně Bělohrad 3:2; - Dolní Bousov 4:3; - Rovensko 5:0 (krajský pohár).

FK Košťálov, 12. místo, 13 bodů

logo FK Košťálov

Fotbalisté Košťálova v rámci přípravy jasně opanovali turnaj v Lomnici nad Popelkou, kde neztratili ani bod a pěti soupeřům nasázeli celkem 28 branek! V poháru pak trochu potrápili i Semily, se kterými prohráli jen o branku 1:2.

Z hostování ve Skalici se vrátil Petr Zboroň, který ale odchází hostovat do Lomnice, hostování skončilo Landigovi a Šífovi. Naopak prodloužili hostování Lukáš Jisl (Union 2014) a Pavel Huráň (Nová Ves). Z Nové Paky přichází Tomáš Fišar, ale největší posilou by měl být zkušený útočník Martin Havel, který zde bude hostovat půl roku z Bozkova. Vzhledem k tomu, že se stal se sedmi góly nejlepším střelcem lomnického turnaje, tak by mohl s na podzim váznoucí ofenzívou opravdu pomoci.

„Naším cílem je samozřejmě záchrana, i proto, že bychom chtěli v létě řádně oslavit 50 let od založení klubu. Chceme předvádět pěkný fotbal, ale zároveň být efektivnější v koncovce. Kádr máme dobrý, věřím, že máme na to, abychom se zachránili," řekl trenér Košťálova Miroslav Pálka.

Přípravné zápasy: Košťálov - Přepeře 5:1; - Mírová 6:0; - Lomnice 5:1; - Roztoky 7:0; - Vrchlabí 5:3 (vše v rámci zimního turnaje v Lomnici nad Popelkou); - Kosmonosy 1:2; - Semily 1:2 (krajský pohár).

První jarní kolo krajského přeboru:

Sobota 21. 3. 15.00: Česká Lípa - Bozkov, Chrastava - Sedmihorky, Semily - Železný Brod, FKP Turnov B - Košťálov (hřiště Pěnčín u Turnova). Přehled všech zápasů prvního jarního kola

Krajský přebor po podzimu:

1. Semily               13   7   3   3    35:22    24
2. Chrastava          13   7   2   4    32:21    23
3. Bozkov               13   6   5   2    27:22    23
4. Doksy                 13   7   2   4    19:21    23
5. Č. Lípa               13   7   1   5    28:21    22
6. Ž. Brod               13   6   2   5    36:29    20
7. Višňová              13   5   4   4    28:22    19
8. FKP Turnov B      13   5   3   5    24:24    18
9. Sedmihorky        13   5   2   6    28:28    17
10. V. Hamry          13   5   1   7    14:28    16
11. Mšeno              13   4   3   6    20:24    15
12. Košťálov           13   3   4   6    23:28    13
13. Hrádek             13   4   0   9    18:26    12
14. Skalice             13   2   4   7    16:32    10

Krajský pohár: Dál postupují Bozkov, Semily i Sedmihorky

Fotbalové kuriozity 3 aneb Vtipné momenty při zápasech na podzim 2014

Jaké bylo ohlédnutí za podzimem v krajském přeboru

Shrnutí příprav a změn v mužstvech Pojizeří:

Stružinec v přípravě na jaro podlehl Pěnčínu a remizoval s Libuní

Divizní fotbalisté vstupují do jarní části - kompletní shrnutí

Jediná branka Meszároše rozhodla o porážce Semil v Jičíně

V Lomnici zakončili zimní turnaj. Nejlepším střelcem se stal Martin Havel

Další aktuální fotbalové informace čtěte v rubrice SPORT - Fotbal 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT