Do Jitřenky se diváci vrací ve velkém!

13.09.2021 22:00:31 | Autor: Renata Coufalová, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Do Jitřenky se diváci vrací ve velkém!

Po osmiměsíčním uzavření kin se hojně diskutovalo o tom, zda se diváci do kin vrátí či nikoliv. Po srovnání návštěvnosti kina Jitřenka v Semilech za stejné období minulých let si jeho provozovatel může oddechnout. Diváci se do Jitřenky vrací rádi a ve velkém!

„Jsem rád, že se navzdory přetrvávajícím opatřením diváci do kina Jitřenka nakonec vrátili. V červenci a srpnu tohoto roku se návštěvnost kina Jitřenka vrátila na čísla, která jsme sledovali v rekordním roce 2019, srpen 2021 dokonce patřil ve srovnání se stejným obdobím předchozích let k nejnavštěvovanějším letním měsícům za deset let provozu kina. Do Jitřenky si druhý prázdninový měsíc našlo cestu na 2335 diváků," řekl vedoucí semilského kina Ondřej Šír.

První týdny provozu semilského kina se podle slov Ondřeje Šíra nesly ve znamení artových filmů. Filmoví distributoři čekali spolu s multikiny na to, až vláda povolí konzumaci na sále. V polovině června se ale uvolnila nabídka dlouho odkládaných premiér a v červenci tak dominoval film Matky, který vrátil do kin diváky českých filmů. Ti koncem července svůj zájem o kino potvrdili, když doslova vzali útokem film Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Začátkem prázdnin se pak povedlo oslovit mladší publikum marvelovkou Black Widow, kterou semilské kino uvedlo dokonce v předpremiéře. Film si zde nenechalo ujít 400 diváků.

Jedna věc ale Ondřeje Šíra mrzí: „Stále se nám nedaří přivést do kina ve větší míře rodiny s dětmi. Právě těch se nejvíce dotýká povinnost testování a i když testy na covid-19 jsou v našem kině k dispozici za nákupní cenu, pro rodiny s dětmi se díky nim návštěva kina stává poměrně drahou záležitostí."

To, že i tato cílová skupina má zájem o návštěvu kina, dokázal film Tlapková patrola, který v Semilech navštívilo 229 diváků s průměrnou návštěvností 57 diváků na projekci. Tento film se od ostatních animovaných filmů lišil tím, že cílil na věkovou skupinu dětí mladších 6 let. Ty se doposud testovat nemusí.

Povinnost testování dětí pro provozovatele kin znamená také odkládání některých očekávaných zahraničních animovaných filmů. Jen v září došlo k odkladu pokračování Hotelu Transylvánie nebo marvelovky Venom. Naproti tomu se snad diváci v září konečně dočkají Jamese Bonda v novém filmu Není čas zemřít, v říjnu se kina připravují na divácký zájem o dokument Olgy Špátové Karel.

„Návrat diváků do kin přijímáme s velkou pokorou, a věříme, že budou s naším kinem nadále spokojeni a zachovají nám přízeň," dodal Ondřej Šír.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Komedie Shoky & Morthy má projekci s delegací v Lomnici a Semilech
V závěru léta semilské kino přivítá několik delegací k premiérám filmů
Do kin míří film Zátopek o nejslavnějším českém atletovi
Tlapková patrola se ukáže ve filmu
V nové komedii bojují se životem Pechlát, Švehlík, Čermák a Hofmann
Česká komedie Matky vstupuje do prázdninových kin

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT