Dorostenka Čermáková zlatá na halovém šampionátu atletů

03.03.2011 20:46:08 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Dorostenka Čermáková zlatá na halovém šampionátu atletů

V pražské Stromovce proběhlo v sobotu a v neděli halové Mistrovství České republiky dorostu a juniorstva. Z turnovských závodníků a závodnic si nejlépe vedla Kateřina Čermáková, která zvítězila časem 5:10,74 v běhu na 1500 metrů.

Po dohodě s trenérem Zdeňkem Truksou se dorostenka Čermáková rozhodla vynechat běh na 800 metrů, kde měla menší šance, a to se ukázalo jako dobré řešení. Nescházely jí totiž síly pro skvělý finiš, protože až v samém závěru běhu na 1500 metrů udolala v těsném souboji druhou Moiru Stewartová ze Spartaku Praha.

Dobře si vedla i juniorka Barbora Jíšová, která doběhla časem 4:59,72 čtvrtá na 1500 metrů, pátá pak byla na 3 km, kde si vytvořila časem 10:58,43 nový osobní rekord. Ten si vytvořil i junior Tomáš Krištof, čas 51,44 sice nestačil na postup do finále, ale i osmé místo se cení. Na desátém místě ve vrhu koulí dorostenců pak skončil další závodník AC Syner Turnov - Jiří Porš, i on si výkonem 13,42 vytvořil nový osobní rekord.

Už před týdnem se konal český halový šampionát dospělých. Zde startovali dva atleti AC Syner Turnov. Jaromír Dědeček byl díky času 4:07,09 na 11. místě v běhu na 1500 metrů. Vojtěch Říha pak výkonem 14,56 obsadil 12. místo ve vrhu koulí.

Další větší atletickou akcí bude 12. až 13. března Mistrovství České republiky žactva. Zde bude hlavním turnovským želízkem v ohni žák ZŠ Skálova Dominik Brož, který má nejlepší letošní výkon v běhu na 60 metrů překážek.

Více článků z atletiky najdete zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka na I/35 omezí provoz na Kyselovsku

Ve dnech 19. a 20. června 2024 bude v Turnově, Kyselovsku probíhat oprava silnice číslo I/35 v úseku kolem křižovatky se silnicí číslo III/27927 směr Pelešany. Tato křižovatka bude ve středu 19. června 2024 neprůjezdná od zhruba 7:30 hodin do asi 15:30 hodin. Ve čtvrtek 20. června 2024 od zhruba 7:30 hodin do asi 22:30 hodin. Dojde k frézování a pokládce nového povrchu, doprava v místě bude řízena semafory.

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
Soutěž Sdílej s námi Liberecký kraj vrcholí putovní výstavou
Konference na kraji se zabývala domácím násilím
Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Nejčtenější články

22.06.: Hasiči během bouřlivé noci vyjížděli k více než stovce událostí
21.06.: Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
22.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 21. až 23. června

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT