Drahoňovský: Zažíváme jednu z nejlepších sezon

24.09.2010 09:00:00 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Drahoňovský: Zažíváme jednu z nejlepších sezon

Turnovská atletika zažívá jednu z nejpovedenějších sezon ve své historii a na programu je už jen několik důležitých závodů. Prozatím atleti AC Syner Turnov získali 22 medailí na Mistrovství České republiky, z toho 11 zlatých!

O zhodnocení velké části letošní sezony jsme proto požádali šéftrenéra AC Syner Turnov a zároveň nově i vedoucího trenéra sportovních tříd ZŠ Skálova Aleše Drahoňovského. Ten v této roli vystřídal 23. srpna Dušana Krále, který odešel trénovat na sportovní gymnázium v Jablonci nad Nisou.
 
Nejdříve se vraťme k extralize družstev mužů, je sedmé místo ve finále úspěchem?


Pro nás byl po předchozí slabší sezoně úspěch už postup do finálového závodu, který proběhl jako Mistrovství České republiky družstev. V základní části extraligy jsme navíc obsadili pěkné páté místo.

Komu se finále ve Vyškově nejvíce vydařilo?


Shodně třetí místa obsadili Pavel Bukvic v hodu kladivem a Lukáš Kourek v běhu na 3 kilometry, kteří byli velkými oporami družstva i v předchozích kolech.

Po velmi úspěšném červnovém mistrovství republiky juniorů a dorostu (11 medailí pro turnovské barvy) proběhl v Praze 11. a 12. září šampionát žactva, rovněž docela úspěšný pro Turnov…

Ano, získali jsme celkem šest finálových umístění. Kateřina Čermáková doběhla druhá v běhu na 800 metrů, Jiří Porš byl pátý ve vrhu koulí a sedmý v hodu diskem, Dominik Brož doběhl sedmý na 200 metrů překážek a devátý byl Adam Kříž v hodu kladivem. Nesmím zapomenout ani na štafetu děvčat 3x 300 metrů, která ve složení Monika Černá, Veronika Matochová a Kateřina Čermáková skončila na 12. místě. Až na Porše jsou všichni jmenovaní žáky sportovních tříd ZŠ Skálova. Drahoňovský02

Kateřina Čermáková se druhým místem na MČR nominovala na mezistátní klání Česko - Slovensko, které se konalo 18. září, jak skončila tam?

Podařilo se jí porazit i zlatou závodnici ze šampionátu a na 800 metrů v tomto klání vyhrála.

Září patřilo i posledním kolům žákovských družstev, tady asi také panuje spokojenost ne?

Určitě, po čtyřech letech se podařilo 15. září vyhrát krajský přebor starším žákům, navíc je o čtyři dny později napodobili i mladší žáci. Starší děvčata byla pátá a mladší šestá. Ukázalo se, že máme nejlepší žáky v Libereckém kraji, 90 % našich družstev tvoří žáci ZŠ Skálova.

Z těchto závodů se také někam postupuje?

Ano, starší žáci postoupili do semifinálového závodu, které bude 25. září, postup do finále by byl nečekaným a velikým úspěchem.

V jedno finále ale přece jen ještě věříte ne?

Jistě myslíte juniory, ti mají před sebou ještě semifinále v sobotu 25. září v Kladně a věříme v jejich postup na republikové finále, které bude 2. října v Olomouci.

Mohli by dokonce vylepšit už tak skvostnou medailovou bilanci Turnováků za rok 2010?


Doufáme v to, bylo by to skvělé završení práce tohoto družstva a trenéra Reichla, které započalo svou pouť předloňským vítězstvím na MČR dorostu a navázalo bronzem loni už mezi juniory. Zatím jsme získali z mistrovských závodů 22 medailí, což je vyrovnání skvělé bilance z loňského roku, z toho ale bylo 11 zlatých, loni jen 5. Dále se tak zúročuje velmi dobrá spolupráce mezi ZŠ Skálova a atletickým klubem.

Jak byl úspěšný každoroční nábor dětí do sportovních tříd?


Z toho mám velikou radost, v září se nám do atletických přípravek přihlásilo více než 70 dětí ve věku od 5 do 11 let. Vloni to bylo přitom jen 28 dětí. To je příslib pro budoucnost turnovské královny sportu. Drahoňovský03

Ještě čekají atlety nějaké další závody?

Atletickou sezonu v Turnově tradičně zakončí 17. října silniční běh Hruštice. Letos se poběží už 37. ročník tohoto závodu na 15 kilometrů na trati Turnov - Malá Skála - Turnov. Více zájemci mohou nalézt na www.hrusticebeh.cz.

Na fotografiích trenér Aleš Drahoňovský při tréninku s žáky a žákyněmi ZŠ Skálova Turnov na Městském stadionu Ludvíka Daňka. Foto: Petr Ježek

Infoblok:
Aleš Drahoňovský
Narozen 20. 2. 1972 v Turnově, vyrůstal v atletické rodině.
Do roku 1997 se věnoval orientačnímu běhu ve kterém získal bronz na juniorském mistrovství světa a pětkrát titul Mistra České republiky.
Od roku 1998 se věnuje atletice, vytrvalostním běhům od 5 km do půlmaratonu, získal 11 medailí na Mistrovství České republiky.
Od roku 2004 je trenérem a později šéftrenérem AC Syner Turnov, od srpna 2010 navíc šéftrenérem sportovních tříd ZŠ Skálova.
Mezi jeho svěřence patřili Jaromír Dědeček, Barbora Jíšová či Kateřina Čermáková.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vítězem JBC 4X Revelations pojedenácté v řadě Tomáš Slavík!
FOTO: Rally Bohemia 2024 ovládl Dominik Stříteský
Sborník Nové pověsti Českého ráje vytvořily turnovské děti
Dny lidové architektury budou opět i v Železném Brodě na Bělišti
Plavecký bazén v Turnově mění další okna, probíhá i výmalba

Nejčtenější články

13.07.: Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
13.07.: Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
13.07.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT