Dubnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

21.04.2021 17:17:02 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Dubnové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám kvůli koronaviru poněkud skromnější dubnový program, nyní spíše ohlédnutí za akcemi Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Rozhodnutím MŠMT probíhá výuka ve všech třídách čtyřletého i osmiletého gymnázia po celý měsíc duben pouze distanční formou. Od poloviny dubna jsou povoleny individuální konzultace, které mohou proběhnout pouze při dodržení aktuálně platných hygienických pravidel (např. testování jednotlivých studentů).

Přijímací zkoušky

Uchazečům o studium v naší škole od školního roku 2021/2022 byly odeslány pozvánky k jednotným přijímacím zkouškám. Kromě termínů a detailů o průběhu zkoušek, postupu po vykonání zkoušek, povolených pomůckách atd. obdrželi uchazeči informace také o platném nařízení MŠMT o povinném testování antigenními testy před přijímací zkouškou (testování proběhne primárně na základních školách, ze kterých se uchazeči hlásí na školy střední). Pokud mají uchazeči a jejich rodiče jakékoli dotazy k přijímacímu řízení, mohou kontaktovat ředitele nebo zástupce ředitele školy. Doporučujeme Vám také sledovat průběžně rubriku „Přijímací řízení" na webových stránkách naší školy (www.giosm.cz).

Okresní kolo Matematické olympiády

Dne 31. března se konalo on-line okresní kolo Matematické olympiády pro kategorie Z6-Z8. Do okresního kola v kategorii Z6 postoupili Charlotte Šírková a David Horák (1.O). Oba si vedli dobře. David ve své kategorii zvítězil! V kategorii Z8 získal 2. místo Damián Roháček a 3. místo Dana Andrejsková (3.O). Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Krajské kolo soutěže v anglickém jazyce

Dne 6. dubna proběhlo online formou krajské kolo soutěže v anglickém jazyce v kategorii III.A a naši školu zastupovali dva studenti. Z celkového počtu 15 soutěžících z celého Libereckého kraje se na 6. místě umístila studentka sexty Anna Marie Jelínková a 8. místo obsadil student septimy Dominik Pavlata. Oběma studentům děkujeme za dobrou reprezentaci školy.

Přednáška a diskuze na téma Udržitelný rozvoj

V pondělí 12. dubna se uskutečnila pro studující 8.O přednáška a diskuze na téma Udržitelný rozvoj. Mohli jsme o 60 let později, než v den, kdy člověk poprvé uviděl planetu Zemi z kosmu, přemýšlet o globálních problémech této planety. Přednášejícím a lektorem byl PhDr. Ivan Rynda, český sociální a kulturní ekolog, vysokoškolský pedagog a vedoucí Katedry sociální a kulturní ekologie na FHS UK (v letech 1992 až 1994 byl poradcem ministra zemědělství, v letech 1992 až 1996 zástupcem ředitele Centra Univerzity Karlovy pro otázky životního prostředí, od roku 2001 působí jako vedoucí Katedry sociální a kulturní ekologie na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze, přednáší na řadě jiných vysokých škol, účastnil se taktéž obou "Summitů Země" v Riu de Janeiro (1992) a Johannesburgu (2002), spoluzaložil Radu vlády ČR pro udržitelný rozvoj a od roku 2003 je jejím členem).

Návštěva v Jaderné elektrárně Dukovany

Dne 14. dubna navštívili studenti 8.O on-line Jadernou elektrárnu Dukovany. Virtuální prohlídka s průvodcem proběhla prostřednictvím MS Teams. Seznámili jsme se s částmi jaderné elektrárny a jejich funkcemi, porovnali jsme JE Dukovany s jinými elektrárnami a dozvěděli jsme se spoustu objasňujících číselných hodnot.

Přednáška na na téma Logické funkce a logické úlohy

Dne 15. dubna proběhla v rámci semináře z matematiky pro studenty 6.O přednáška RNDr. Jany Pasáčkové, Ph.D. na téma Logické funkce a logické úlohy (online). Studenty čekaly slovní úlohy, které se řeší pomocí úsudku nebo pomocí logických funkcí. Typickými příklady jsou úlohy o pravdomluvných a lhářích či Einsteinova hádanka. Přednášku organizovala Fakulta informatiky a statistiky na VŠE v Praze.

Čtvrtletní porada pedagogů

V pondělí 19. dubna proběhla od 16 hodin online v MS Teams čtvrtletní porada pedagogů. Učitelé společně hodnotili prospěch, chování a absenci studentů za 3. čtvrtletí školního roku 2020/2021. Rádi konstatujeme, že naprostá většina studentů zvládá distanční formu výuky velmi dobře. Za náročnou přípravu na výuku a za její realizaci patří poděkování všem učitelům. Děkujeme za podporu, trpělivost a pomoc také rodičům našich studentů, protože tato doba není jistě jednoduchá ani pro ně.

Projekt Příběhy našich sousedů

Skupina studentů kvarty (Adéla Brádlerová, Lucie Klémová, Veronika Nechanická, Simona Plšková a Matyáš Zahradník) se během podzimu 2020 a jara 2021 zúčastnila dalšího ročníku projektu Příběhy našich sousedů. V rámci tohoto projektu studenti zaznamenali vzpomínky pana Vladimíra Prokopa, syna ze semilské lékárnické rodiny, kterou v 50. letech minulého století postihl krutý osud. Závěrečná prezentace projektu proběhne online ve středu 21. dubna od 16:00 na platformě ZOOM. Projektu se zúčastnily celkem čtyři žákovské týmy ze semilských škol. Výsledky jejich práce si můžete prohlédnout na adrese: https://www.pribehynasichsousedu.cz/semily/semily-2020-2021/.

Preventivní program 

Ve čtvrtek 22. dubna zpestří primánům hodinu občanské výchovy online preventivní program zaměřený na bezpečné chování na internetu a problém sociální izolace v současné pandemické době. Tento program žákům primy odprezentuje společnost Divadelta, jejíž interaktivní představení s preventivní tématikou studenti našeho gymnázia v minulosti již několikrát navštívili.

Schůzky SRPG online

Aktuální epidemiologická situace a platná opatření vlády stále ještě nedovolují osobní setkání pedagogů s rodiči našich studentů. Schůzky SRPG proto proběhnou online formou v MS Teams ve čtvrtek 22. dubna od 16:00. Setkání svolají třídní učitelé a rodiče se budou moct připojit v MS Teams přes účty svých dětí. Třídní učitelé budou rodiče informovat o výsledcích jednání čtvrtletní pedagogické rady, které proběhlo v pondělí 19. dubna.

Na květen plánují (výběr, změna vyhrazena):

- 3. až 6. května přijímací zkoušky uchazečů o vzdělávání (čtyřleté a osmileté gymnázium)
- 17. května od 16:00 hod. závěrečnou poradu k hodnocení prospěchu, chování a absence studentů obou maturitních tříd za 2. pololetí školního roku 2020/2021
- 21. května předání vysvědčení za 2. pololetí maturantům
- 24. až 26. května didaktické testy společné části maturit

Co jste zmeškali na gymnáziu v březnu?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O titul Vesnice roku 2022 se letos v kraji utká dvanáct obcí
Sekera v turnovském muzeu vypráví příběh starý sedm tisíc let
Přepeře jasnou výhrou potvrdily roli favorita na hřišti posledního Ústí
Rakouská knihovna v Liberci slaví třicítku přednáškou i výstavou
Kynologové Horské služby jsou plně připraveni na letní sezonu

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
14.05.: Další turnovský Kulatý stůl měl ožehavé téma drogy na školách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT