Enduroví jezdci nezahálejí ani v zimě

26.12.2013 18:29:07 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna

Enduroví jezdci nezahálejí ani v zimě

Představa nejezdící většiny o motorkářích je taková, že na podzim motorku zavřou do garáže a na jaře či v létě zas vytáhnou. Tak jednoduché to ale není, zvlášť u jezdců, kteří chtějí mít i soutěžní výsledky. Nejen na to jsme se zeptali Michala Strnada, zástupce Motorsportu Chuchelna.

Jak je to s tím uklízením motorek na zimu?

Členové Motorsportu Chuchelna uzavřeli sezonu na konci listopadu tradiční společnou vyjížďkou s posezením. Následující dny čekalo jezdce náročné mytí, neboť na vyjížďce nebyla o bláto nouze jako ve většině závodů letošní sezony. Po omytí se motocykly odložily do rohů garáží a přišly na řadu zimní sporty (hokej a lyžování).

Motorka po uklizení potřeba udržovat není, ale co tělo, cvičíte fyzičku?

V zimě se musí pracovat na motocyklu i na fyzické přípravě. Mnozí z nás chodí cvičit do místní sokolovny či do Železného Brodu k Pavlu Tomešovi. Nejúspěšnější jezdci týmu preferují individuální cvičení (101 poloh) a již zmíněné zimní sporty. Letos zavádíme pro naše nejmladší závodníky společné tréninky v tělocvičně, při kterých se zaměříme na fyzickou a kondiční přípravu. V případě, že se na sezonu nepořizuje nový motocykl, provádí se komplexní údržba motocyklu, která zahrnuje převážně generální kontrolu motoru a systému odpružení.

Tak to jsem netušil, mají to tak všechny týmy nebo je to vaší specialitou v Chuchelně?

Nevím, zda to mají ostatní týmy. Touto formou přípravy chceme podpořit v klucích soutěživost, ale i základ všestrannosti, který je pro ně nezbytně nutný.

Jak jste byli v Chuchelně spokojeni s poslední sezonou?

Jezdci Motorsportu Chuchelna v akc<br />Autor: Archív Motorsport Chuchelna S letošní sezonou jsme velice spokojení. Je to nejúspěšnější sezona v historii Motorsportu Chuchelna. Samozřejmě největší radost nám udělali naši nejmladší jezdci, na kterých se projevil pravidelný trénink a jejich zapálení pro tento sport. Mimo úspěchů na motocyklech jsme zaznamenali i úspěchy v automobilovém odvětví, kde se naše posádky zúčastnily a sbíraly cenné zkušenosti na Rally Legend Liberec, Mistrovství České republiky v autokrosu, Pewag Rallye Orlické hory, Setkání mistrů autokrosu a závody automobilů do vrchu (EDDA cup).

Koho z jezdců bys pochválil za nejlepší zlepšení nebo kdo je nadějí klubu do budoucna?

Vyzdvihnout musím nejmladší závodníky - Adama Macha a Břeťu Plívu, kteří pravidelně sbírali medaile a body pro tým. V letošní sezóně stojí za zmínku i naši matadoři, a to Jan Kudrnáč a Jiří Machačný, kteří ukázali, že s nimi v Motorsportu Chuchelna musíme stále počítat.

Přijdou nějaké změny nebo třeba noví jezdci?

Změny do následující sezony plánujeme, ale ještě to nejsou informace ke zveřejnění.

Co vás bude čekat za hlavní závody v roce 2014, pořádáte jako klub nějaké?

V následující sezóně se tradičně zúčastníme celého seriálu Enduro cross country, motocross cupu pana Pěničky, Přeboru Čech v motocrossu (Buell cup), Mistrovství České republiky v enduru, Mistrovství České republiky v autokrosu a mnoha dalších závodů. V zimě opět uspořádáme autoskijöring a rally show Kozákov. Na jaře bychom chtěli připravit motocyklové závody, jenže už při vzniku prvních našich závodů na Kozákově jsme s vlastníky pozemků uzavřeli dohodu, že závody zde budeme pořádat jednou za dva roky. Prozatím to vypadá, že závody ECC pořádat v roce 2014 nebudeme. Sice ještě povedeme nějaká jednání, ale zatím to bohužel nevypadá příliš nadějně.

FOTO: Enduroví jezdci si zajezdili i na slavnostním vyhlášení

Více zpráv z endura najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezená provozní doba sběrného dvora na Vesecku

Pozor na omezenou páteční provozní dobu sběrného dvora, 9. června se uzavře už v 15 hodin. „Informujeme občany, že z technických důvodů bude provoz sběrného dvora na Vesecku omezen, a to v pátek 9. června 2023, otevřeno bude pouze do 15:00. Děkujeme za pochopení," sdělily Turnovské odpadové služby, s. r. o.

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2023
Hasiči mají tři nová vozidla vybavená systémem CCS Cobra
V paseckém kostele sv. Václava pořádají koncert
Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana proběhne již poosmnácté
Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10

Nejčtenější články

08.06.: Na Vesecku začne rekonstrukce silnice u křižovatky s I/10
09.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2023
07.06.: Krkonoše jsou opět čistější

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT