Enduroví jezdci nezahálejí ani v zimě

26.12.2013 18:29:07 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna

Enduroví jezdci nezahálejí ani v zimě

Představa nejezdící většiny o motorkářích je taková, že na podzim motorku zavřou do garáže a na jaře či v létě zas vytáhnou. Tak jednoduché to ale není, zvlášť u jezdců, kteří chtějí mít i soutěžní výsledky. Nejen na to jsme se zeptali Michala Strnada, zástupce Motorsportu Chuchelna.

Jak je to s tím uklízením motorek na zimu?

Členové Motorsportu Chuchelna uzavřeli sezonu na konci listopadu tradiční společnou vyjížďkou s posezením. Následující dny čekalo jezdce náročné mytí, neboť na vyjížďce nebyla o bláto nouze jako ve většině závodů letošní sezony. Po omytí se motocykly odložily do rohů garáží a přišly na řadu zimní sporty (hokej a lyžování).

Motorka po uklizení potřeba udržovat není, ale co tělo, cvičíte fyzičku?

V zimě se musí pracovat na motocyklu i na fyzické přípravě. Mnozí z nás chodí cvičit do místní sokolovny či do Železného Brodu k Pavlu Tomešovi. Nejúspěšnější jezdci týmu preferují individuální cvičení (101 poloh) a již zmíněné zimní sporty. Letos zavádíme pro naše nejmladší závodníky společné tréninky v tělocvičně, při kterých se zaměříme na fyzickou a kondiční přípravu. V případě, že se na sezonu nepořizuje nový motocykl, provádí se komplexní údržba motocyklu, která zahrnuje převážně generální kontrolu motoru a systému odpružení.

Tak to jsem netušil, mají to tak všechny týmy nebo je to vaší specialitou v Chuchelně?

Nevím, zda to mají ostatní týmy. Touto formou přípravy chceme podpořit v klucích soutěživost, ale i základ všestrannosti, který je pro ně nezbytně nutný.

Jak jste byli v Chuchelně spokojeni s poslední sezonou?

Jezdci Motorsportu Chuchelna v akc<br />Autor: Archív Motorsport Chuchelna S letošní sezonou jsme velice spokojení. Je to nejúspěšnější sezona v historii Motorsportu Chuchelna. Samozřejmě největší radost nám udělali naši nejmladší jezdci, na kterých se projevil pravidelný trénink a jejich zapálení pro tento sport. Mimo úspěchů na motocyklech jsme zaznamenali i úspěchy v automobilovém odvětví, kde se naše posádky zúčastnily a sbíraly cenné zkušenosti na Rally Legend Liberec, Mistrovství České republiky v autokrosu, Pewag Rallye Orlické hory, Setkání mistrů autokrosu a závody automobilů do vrchu (EDDA cup).

Koho z jezdců bys pochválil za nejlepší zlepšení nebo kdo je nadějí klubu do budoucna?

Vyzdvihnout musím nejmladší závodníky - Adama Macha a Břeťu Plívu, kteří pravidelně sbírali medaile a body pro tým. V letošní sezóně stojí za zmínku i naši matadoři, a to Jan Kudrnáč a Jiří Machačný, kteří ukázali, že s nimi v Motorsportu Chuchelna musíme stále počítat.

Přijdou nějaké změny nebo třeba noví jezdci?

Změny do následující sezony plánujeme, ale ještě to nejsou informace ke zveřejnění.

Co vás bude čekat za hlavní závody v roce 2014, pořádáte jako klub nějaké?

V následující sezóně se tradičně zúčastníme celého seriálu Enduro cross country, motocross cupu pana Pěničky, Přeboru Čech v motocrossu (Buell cup), Mistrovství České republiky v enduru, Mistrovství České republiky v autokrosu a mnoha dalších závodů. V zimě opět uspořádáme autoskijöring a rally show Kozákov. Na jaře bychom chtěli připravit motocyklové závody, jenže už při vzniku prvních našich závodů na Kozákově jsme s vlastníky pozemků uzavřeli dohodu, že závody zde budeme pořádat jednou za dva roky. Prozatím to vypadá, že závody ECC pořádat v roce 2014 nebudeme. Sice ještě povedeme nějaká jednání, ale zatím to bohužel nevypadá příliš nadějně.

FOTO: Enduroví jezdci si zajezdili i na slavnostním vyhlášení

Více zpráv z endura najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.

Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky

Nejčtenější články

27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT