Firmám v Lipo.ink radil s pronikáním do ciziny finský expert

24.06.2020 09:25:18 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Firmám v Lipo.ink radil s pronikáním do ciziny finský expert

Pomáhat firmám v jejich růstu a podporovat podnikatelské nápady - takový je cíl krajského podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Firmy, které v něm již jsou, hledí kupředu a plánují další růst i do zahraničí, v čemž je jim inkubátor rádcem. Čtveřice firem se zúčastnila na toto téma workshopu vedeného expertem na zahraniční trhy Jari Makkonenem.

Akce se uskutečnila ve čtvrtek 18. června a zúčastnili se jí zástupci firem Statotest, Null spaces, Silcocell a Pointee. Během dvou hodin prošli za asistence Jari Makkonena nástrahami a příležitostmi otevírání nových trhů a odnesli si řadu užitečných doporučení. Makkonen je krok po kroku provedl tématy, jakými jsou identifikace vhodných trhů či cenová nákladnost a doporučil jim, jakým způsobem pronikat na cílové trhy.

„S našimi klienty pracujeme vždy v souladu s jejich cíli. Někteří z nich jsou už tak daleko, že zvažují expanzi, jiní zatím ověřují své produkty na českém trhu. Kromě konzultací ze strany Lipo.ink mají možnost získat podporu ze strany našich expertů, kterých je díky síti PlatInn už přes sto. Jednou z možností, jak s námi začít spolupracovat, je i podnikatelská ambulance, kterou si mohou zájemci bezplatně rezervovat na naší webové stránce," doplnil Antonín Ferdan z Lipo.ink, který má síť expertů na starosti. „Juri je jedním z našich klíčových expertů. Dokáže firmy perfektně připravit na jednání s partnery ze Severu, Německa, ale i Itálie."

Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink začal fungovat v listopadu 2017. Jedná se o tvůrčí kreativní prostor, ve kterém Liberecký kraj a jeho partneři pomáhají talentovaným a podnikavým lidem a začínajícím firmám. Podporu mají všichni, kteří chtějí rozvinout své nápady do podoby podnikatelského záměru či start-upu. „Tím, že pomůžeme v rozvoji perspektivních podnikatelských nápadů a inovací, zamezíme podnikavých lidí z našeho regionu," řekl Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Externím konzultantem Lipo.ink je právě Jari Makkonen. Jeho specializací je mezinárodní obchod a expanze na zahraniční trhy, zejména v Evropě a Číně. Své zkušenosti nasbíral jako manažer v nadnárodních firmách, později i jako zástupce finské inovační agentury v Praze a Hongkongu.

Firmy, které se zúčastnily zmíněného semináře, pak mají široké spektrum svého zaměření. Statotest vyrábí čidla, která hlídají statiku budov a mostů. Null spaces pak šetří náklady výrobním firmám tím, že využívají principů takzvané smíšené reality. Silcocell produkuje léčiva či kosmetické přípravky z rýžového odpadu. Pointee pak pomocí dat optimalizuje systémy a odhaluje takřečená úzká hrdla neboli limitující a rizikové prvky systémů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kraj podpoří výzkum, vývoj a inovace bezmála třemi miliony korun
Chytrým nápadům pro startupy pomůže inkubátor Lipo.ink
Tým inkubátoru Lipo.ink sbíral inspiraci a nápady ve Švýcarsku
Smart akcelerátor Libereckého kraje II podpoří vznik inovací
Umělý orgán brzlík může vrátit imunitu lidem s AIDS nebo leukémií
Velvyslance Izraele zajímaly pokročilé technologie v Libereckém kraji

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek
Kraj opět žádá ministerstvo o dotaci na zajištění sociálních služeb

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT