Florbalisté Turnova ztratili nadějně rozehraný zápas v Litvínově

21.09.2021 16:20:56 | Autor: TJ Turnov, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Florbalisté Turnova ztratili nadějně rozehraný zápas v Litvínově

Ke druhému kolu Národní ligy odcestovali florbalisté TJ Turnov  do Litvínova s vidinou zisku prvních bodů a napravení reputace po domácím debaklu s Butchis. Většinu zápasu vedli, ale nakonec se museli spokojit s pouhým jedním bodem za prohru v prodloužení.

Národní liga mužů

SK Bivoj Litvínov - TJ Turnov 4:3 p. p. (0:1, 1:1, 2:1, 1:0)

Do zápasu vstoupili hosté se třemi kompletními formacemi, včetně tři juniorů v sestavě. Litvínov začal utkání velice staticky a turnovští hráči se tomuto pomalému tempu bohužel přizpůsobili. Negativně se podepsal na kvalitě zápasu i místní gumový povrch, na kterém bylo k vidění velké množství technických nedokonalostí a chyb na obou stranách. Turnov držel v první třetině většinu času balónek, ale již tradičně trápila kluky koncovka a tak v brance skončil pouze jednou, a to se štěstím, po úniku navrátilce do turnovské sestavy, Radka Primáska.

Těsně před koncem první třetiny se zranil Šimon Janoušek a tak jsme do do druhé části nastupovali se dvěma formacemi. I nadále jsem byli více na míčku a měli jsme několik nadějných pokusů, ale do gólových šancí jsme se moc nedostávali. Jediný, kdo se dokázal prosadit, byl další navrátilec do sestavy, Štěpán Matěcha. Soupeř ucítil šanci a postupem času nám více a více zatápěl z protiútoků. Jeden z nich dokázal i proměnit, a tak bylo skóre po dvou třetinách 2:1.

Do třetí třetiny  vstoupili Turnovští přesilovkou, kterou se bohužel nepodařilo proměnit a i další průběh třetí části hry byl velice ovlivněn několika vyloučeními na obou stranách. Žádný z týmů ovšem nedokázal početní výhodu využít. Bohužel se nám nepodařilo odskočit a Litvínov dokázal využít jednu ze standartních situací a utkání vyrovnat. Začínalo se tedy více méně od znovu, ale stále měli hosté více ze hry, přestože i Litvínovští výrazně hrozili. Když už to vypadalo, že zápas směřuje do prodloužení, dokázal v čase 59:41 vše co stálo před ním prostřelit Jakub Janoušek. Ovšem zdání často klame a přesvědčili se o tom i turnovští florbalisté, když už za dalších 7 vteřin bylo po závaru před Suchomelem znovu vyrovnáno.

Šlo se tedy do prodloužení, které se hraje systémem 3 na 3 a je to tedy víceméně o čekání na chybu. Smutným, a pro Turnov po celém průběhu utkání poněkud krutým, epilogem byla situace, kdy soupeř blízko branky, na hraně faulu (pravděpodobně spíše za hranou) získal u mantinelu balonek a tuto výhodu dokázal přetavit ve vítěznou trefu. Domů do Turnova si tedy hráči přivezli pouhý jeden bod.

Není ovšem čas věšet hlavu, ale soustředit se na čtvrteční pohárové utkání v Hradci Králové a sobotní domácí duel proti Traverze Mukařov, kde bude Turnov chtít být zase o kousek lepší.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mladší žákyně TJ Turnov bronzové na NisaOpen 2021
Florbal TJ Turnov: Ženy výborný vstup do sezony, muži schytali debakl
Sezona 2021/2022 startuje i pro florbalový oddíl TJ Turnov
Florbalisté TJ Turnov pořádají nábor
Florbal se vrací!

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Únorový program turnovské knihovny
VIDEO: Spadlý strom na Malé Skále zpozdil dopravu po celé trati
Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
Jablonec, Drážďany, Vídeň i Berlín. Kraj propagují doma i v zahraničí
Kvůli větru a poruchám napětí je mnoho lidí bez elektřiny

Nejčtenější články

03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
04.02.: Zlomené stromy padaly na domy, silnice i železniční tratě
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT